• Pohádka
  • Rodinný

Na psí knížku (2002) (TV film)

Musím pochválit dceru Ivy Janžurové Sabinu Remundovou za opravdu skvělý scénář. Téma, které si vybrala je opravdu nadčasové a velmi věrohodně zpracováno za mistrného režijního vedení pana Františka Filipa. Opravdu po dlouhé době můžete vidět televizní film, ve kterém " to hercům věříte ". Snímek doplňuje vyníkající hudba Petra Maláska. DOPORUČUJI !

Na samotě u lesa (1976)

Nádherný film s přesně vypoentovaným humorem, který je Zdeňku Svěrákovi tak vlastní. Musím vyzdvihnout především vynikající scénář (s pracovním názvem "Pražáci dědy Komárka), skvělé herecké obsazení, výbornou kameru a především nádhernou filmovou hudbu Jiřího Šusta.

Náš dědek Josef (1976)

Dnes již historický film, jehož děj se odehrává v 50 letech minulého století na Moravě. Když si odmyslíte lehký závan komunistické ideologie - zejména v souvislosti se vstupem sedláků do JZD, troufám si říct, že jde o jeden z klenotů Československé kinematografie. Je to snad první film, kde mi Vladimír Menšík neseděl v roli komunistického agitátora.Však taky za to zaplatil životem - ve filmu.

Naše bláznivá rodina (1968)

Typická nenáročná komedie šedesátých let, ovšem hvězdně obsazená. Jména jako Vladimír Menšík, Jiřina Šejbalová, Jiřina Jirásková, Bohuš Záhorský, Josef Bláha hovoří samy za sebe.

Návštěvníci (1993)

Vynikající komedie, neuvěřitelné tempo a spád, divák se směje od začátku až do konce. Velmi vkusná zábava. Tento film, co se týče provedení, se pomyslně snaží navázat na vynikající francouzké komedie 60. a 70. let. Zasloužených 5 hvězd !!!

Návštěvníci (1983) (seriál)

Asi nejlepší scifi seriál pro celou rodinu, který se kdy v "československých" poměrech natočil. Nepřeberná spousta nápadů z pera pánů Hofmana a Poláka, podpořená hereckými výkony hlavních představitelů a konče na svou dobu zcela unikátními triky. Podle mého názoru jedno z vrcholných děl československé kinematografie zaměřené pro děti a mládež.

Nebeští jezdci (1968)

Vynikajícím způsobem ztvárněný film o Československých pilotech v Anglii za 2. svělové války. Velmi silný příběh a skvělé herecké výkony, především "PRCKA" v podání Jiřího Hrzána ! Jindřich Polák i v relativně mladém věku dokázal, že v sobě skrývá velmi silný potenciál.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

Dle mého názoru byla hrubá chyba chtít pokračovat v tak úspěšném seriálu jako byla " Nemocnice na kraji města 1977 - 1981" bez původního autora Jaroslava Dietla a původního režiséra Jaroslava Dudka. Autor scénáře odvedl mizernou práci a nezachránili to ani kvalitní herci ( z první série), ani režisér Hynek Bočan.