• Pohádka
  • Rodinný

Habermannův mlýn (2010)

Juraj Herz přesně vystihl charaktery jednotlivých postav. Od vlastenců, kteří se raději nechali zastřelit ( Jaromír Dulava - účetní ) až po zbabělé intrikány v podání Jana Hrušínského, Andreje Hryce nebo Radka Holuba. Film s velmi hlubokou myšlenkou, výborně obsazen a skvěle natočen. Autenticita doby ze snímku přímo vyzařuje a divák je zcela pohlcen dějem.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Naprosto originální pojetí anglického humoru. Příběh odehrávající se za 2. světové války ve Francouzkém Nouvionu s jeho postavičkami. Hlášky typu : " Bodré podoledne " nebo " To jsem já Le Clerc " již zlidověly.

Happy End (1967)

Naprosto originální pojetí filmové komedie konce šedesátých let. Zatímco zvuková složka filmu se odehrává v časové ose od začátku ke konci, obrazová složka se odvíjí od konce k začátku. Díky tomu vznikají v dialozích vtipné dvojsmysly a výklady děje filmu. Tím, že projekce celého filmu běží pozpátku nutí diváka neustále sledovat dialogy a děj filmu. Velmi originální pojetí !!! Režie : Oldřich Lipský, Kamera : Vladimír Novotný, Námět/Scénář : Miloš Macourek - Oldřich Lipský

Helimadoe (1992)

Překrásná hudba Luboše Fišera ! Natáčelo se i na Trojanově Mlýně. kde se točil další veleúspěšný seriál Byli jednou dva písaři s Jiřím Sovákem a Miroslavem Horníčkem v režii Jána Roháče.

Hlídač (1970)

Naprosto úžasný herecký výkon Jiřího Hrzána dokreslen vynikající filmovou hudbou Luboše Fišera.

Hlídač č. 47 (2008)

Nádherná scénická hudba.Autorům se podařilo stmelit obrazovou a zvukovou složku filmu v jeden kompaktní celek. Nesmísně "silný" film.

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Úspěšná komedie z roku 1974, která byla skvostně obsazena. Osobně mě nejvíc dostala histerická scéna Ivy Janžurové a Františka Peterky a jejich spor o barvu potahu na křesla. ZELENÁ - ZELINKAVÁ, nebo TRABANT - FIAT !!! Petr Schulhoff prostě tyhle komedie uměl točit viz jeho další filmy. Hudba : Karel Svoboda

Homolka a tobolka (1972)

Nejslabší film z celé trilogie. To ovšem neznamená, že je jako celek špatný. Naprosto skvěle zahrál postavu kulturního referenta Jiří Hrzán !!!

Hop - a je tu lidoop (1977)

Trošku mne překvapuje, že takový vyhlášený scénárista jako byl Miloš Macourek dokázal vyplodit takovou hrůzu. Nepomohlo ani dobré herecké obsazení ani kvalitní lidé ve štábu jako byl kameraman Emil Sirotek a trikař Jiří Rumler. Jedna hvězda za Josefa Somra a jeho "TUREČKA ".