Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Úchylná pohádková jatka, která vsází jen na nespočet stříkanců kečupu, tabasca, rajčatového protlaku a kdo ví čeho ještě. Čím více červených a masakrujících scén tím lépe nebo spíše hůře? Pro mne veliké zklamání. 2 hvězdy jen za Mařenku a prudícího šerifa, jinak zbytečnost, která ani nemusela spatřit světlo světa. Zlatý Van Helsing.

Králova řeč (2010)

Koktavé šílenství za které si Colin Firth opravdu zasloužil oskara.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Boj se sebou samým a proti všem z podsvětí. Originální zajímavá myšlenka, dobře zpracovaná do dvouhodinové zábavy s využitím kvalitního hereckého obsazení. Co víc si může fanda sci-fi přát? Snad už jen lepší pokračování... Už se těším na 2. shlédnutí.

Matrix (1999)

Tento film snad ani netřeba nějak komentovat. Prostě dokonalá záležitost ve všech směrech.

Na vlásku (2010)

Kůň a chameleon byli šílení.

Noc patří nám (2007)

V celku povedený thriller, až do doby kdy Joaquinovi zemře otec, pak již film ztrácí dech a vypadá to jakoby zbytek filmu dodělával jiný režisér, který chce film předčasně ukončit.

Noční hlídka (2004)

Filmy o upírech jsem viděl již nespočet, ale v povedeném ruském podání poprvé. Musím říct, že se tento kousek docela povedl, i když byl děj opravdu kostrbatý. Efekty na ruskou produkci byly povedené. Herci byli sice neokoukaní, ale ani nenadchli ani neurazili prostě průměr. Každopádně kdo miluje sci-fi žánry je nutností tento rusky počin shlédnou.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Film mi připadal tak nějak zmatený a bezduchý, chvílemi to už vypadalo, že se to zlepší, ale pak následuje zase nuda. Jedine co zachránilo tyto piráty před 2mi hvězdami byla scéna s mořskými panami, která byla good. Celkové shrnutí této zbytečné čtyřky je slabší průměr.

Počátek (2010)

Na tento film jsem se těšil jako nemluvně na chrastítko. A po shlédnutí tohoto filmu mi celý děj šrotoval v hlavě ještě dlouho po tom co jsem opustil kinosál. Tak přikovaný k sedačce jako právě u tohoto díla jsem už dlouho nebyl. Nolan opravdu ví co divák chce. Prostě a jednoduše, dokonalý zážitek se vším všudy!

Prokletý ostrov (2010)

Perfektní film s perfektním dějem, perfektními hereckými výkony, perfektním prostředím a v neposlední řadě perfektní závěr. Ostatně spojení Scorsese - DiCaprio je vždy záruka kvalitního výtvoru.