Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Opravdu není co vytknout. Napínavá podívaná proložená výtečnými hláškami "Zprávy o mé asimilaci byly poněkud předčasné" aj s myšlenkovým přesahem (Pickard-Achab). No a vynálezce warpového pohonu Cochrane ja kapitola sama pro sebe. Právem jeden z nej ST filmů.

Thor: Temný svět (2013)

Velmi podařená podívaná, žel, hlavně díky Lokimu, Tom Hiddleston si film s přehledem ukradne pro sebe v každé scéně, ve které se objeví. Chris "Pán času" Eccleston je působivý záporák a Kat Dennings je asi tak stokrát větší kočka než Natálka Portmanouc. Překvapivě dobře na mně fungoval mix temnější ho ladění a komedie. Já mám prostě marvelovské filmy rád.

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Mistrovské zakončení, skvělý padouch a dechberoucí odhalení téhož...a dalších věcí. A Hercule Poirot. Obrovská poklona Davidu Suchetovi, protože nebylo, není a zřejmě již nebude lepšího Poirota než jak ho stvárnil on.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Nestává se často, abych se (byť u krátkého animáku) řezal smíchy od začátku do konce, ale u Shauna takhle funguje každá epizoda. Báječné.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Pohodový sitcom, atmosféra "sedmdesátek" je přímo hmatatelná. Laura Prepon jako Donna je k sežrání, ale seriálu těžce vládnou Kurtwood Smith jako tatík Red a Danny Masterson v roli "rebela" Hydea. K nezapomenutelným dílům patří např. smrt Ericovy babičky a Redova hláška na konci "Synu, to se může stát jen tobě."

Rychle a zběsile 6 (2013)

Ale jo, není to špatné, ale 5 byla lepší, tam skvěle zafungoval wow moment, kdy si poprvé dali po hubě Rock s Dieselem, tohle mi tady chybělo. A taky jsem nepochopil na začátku partnerky hlavních hrdinů (jo, jasně, běž zachránit svojí ex, jo, jasně, máme tady mimino ale já ho zvládnu, běž se nechat zabít). Jistě, není třeba žádného vypjatého emocionálního dramatu, ale trochu se holky cukat mohly :-)

Red 2 (2013)

Na jedničku to nemá ani omylem, bod navíc za božskou Helen Mirren, správně trhlého Hopkinse a famózně šíleného Malkoviche.

Vezmeš si mě? (2008) (TV film)

Nevím, nějak mi tenhle tuctový filmeček sedl do předvánoční nálady a já se ohromně bavil, a na správných místech byl patřičně dojatý.

Sněhurka (2012)

Ehm, tohle bylo tak ulítlé, že jsem místy zíral s rozevřenou hubou a čelistí na zemi. Obří trpaslíci? Wtf? Dejte mně ty erteple? Bollywood na závěr??? Bavil jsem se asi stokrát víc než u utrápené Sněhurky a lovce.