Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Při sledování Pacific Rim jsem snil...o tom, že Del Toro dostane k dispozici tak půl miliardy, jako poradce při psaní scénáře Aarona Dembskiho-Bowdena a konečně na plátno převede kulervoucím způsobem Warhammer 40.000. Co jiného je Jaeger než božský stroj Adepta Titanica? Stavba valu také krásně ukazuje, jak bezvýznamní jsou prostí lidé, jen nepatrná kolečka v soukolí brutální válečné mašinerie...já vím, je to jen sen. Ale Pacific Rim ukazuje, že by to šlo. Bitvy jsou monstrózní a destrukce velkolepá. Emoce fungují (malá Mako vs Kaiju). Jedinou slabinou je hudba - mimořádná nuda. Ale to mi nebrání v maximálním hodnocení :-)

Chalupáři (1975) (seriál)

Na tohle se dá koukat pořád. Jednoznačně nejlepší český seriál, současná tvorba Chalupářům nesahá ani po kotníky.

Partička (2011) (pořad) odpad!

Bylo opravdu nutné, aby toto vzniklo a bylo vypuštěno na veřejnost????

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Stará dobrá Anglie...jen jedno by mně zajímalo, kolik lidí je vlastně v Midsommeru ještě naživu? :-) Tom Barnaby je sympaťák k pohledání.

Iron Man 3 (2013)

Větší než malé množství temnoty a akce přidal Shane Black do Iron Manova příběhu. K tomu typické fórky Tonyho Starka, krásná Pepper, přehlídka obleků....a nejlepší potitulková scéna ze všech marvelovek.

Raubíř Ralf (2012)

Úžasné! Po shlédnutí filmu jsem měl obrovskou chuť zapařit jakoukoliv videohru. Nádherné, skvostná grafika a příběh nacpaný emocemi.

Máma mezi Marťany (2011)

Ne. Ne a ne a ne. Fracek na zabití, obtoustlý deviant, odporná animace….lepšie drevo rubať než také filmy miť, jak by řekl major Haluška.

Croodsovi (2013)

„Vypusťte mimino!“ A máme tu velmi zábavný rodinný animák o pravěké rodince, který ohrožuje jen pár zbytečně sentimentálních momentů. Naštěstí to vyvažují extrémně zdařilé gagy „Jedna, dva, tři čtyři, pět……šest.“ A skvělá animace – líbí se mi hlavně originální zvířata – krokoskunk či slonomyš a to ani nezmiňuji roztomilé růžové ptáčky, jejich první scéna mi okamžitě připomněla Pitch Black :-)

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Viděl jsem jen prvních deset minut, za hodnocením "Odpad!" si ale rozhodně stojím. Mám rád špatné filmy, mám rád brutality od Asylum...ale tohle se prostě nedá.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Once upon a time in a shitty little town…a takových hlášek jsou od začátku do konce filmu desítky. Asi nejúdernější je „Don´t eat that fucking candy!“. Hláškovací fest s cool sourozenci a blackmetalovými čarodějnicemi v hlavních rolích je oděn do kravě rudé, není nouze o chlístající mozky a vnitřnosti. Asi nejlepší z oněch brutálních fórků je rozšlápnutí šerifa naštvaným Edwardem…. Jo, stačí nechat vlastní mozek před vchodem do sálu a pak si jen užívat tuhle luxusní zábavu.