Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Na to že to měla být komedie plná černého humoru, podle mne trochu málo vtipné. Hodně scén i vtipů mi připadalo velice otřepaných. Nejenom že jsem hlavnímu hrdinovi naprosto vůbec nevěřila že svou nastávající miluje, protože nám divákům neukázali ani jeden důvod proč si jí bere, a tím pádem to ubírá na vtipnosti děje. Parta kamarádů, otravná snoubenka, její rodiče, její kamarádky, samé otřepané témata. Dá se ale říct, že Cameron Diaz a Christian Slater to hráli opravdu výborně. Zvlášť potom ten závěr, se záchvatem zoufalství nad životem. Jenom jsem se těšila na větší drsárnu, a víc vtipů.

Kuffs (1992)

Podle mého výborný film. I jsem se zasmála. Slater je opravdu vynikající herec, zvládl i mluvit do kamery přesvědčivě :-) V celém filmu bylo i pár výborných vtipů, jako když Kuffs hodil po zabijákovi lampu s příliš krátkým kabelem:-D Zábavné, vtipné, jednoduché- líbilo se mi to!

Zoolander (2001)

Hodně dobrý! Už delší čas jsem se tolik nepobavila. Z prostředí mezi modely je toto dokonalá komedie. Samozřejmě se tam najde i pár humoristických "úletů", jako například né moc vtipná scéna s masáží v lázních apod., ale jinak opravdu dobré. Kupodivu mi připadal Wilson v celém filmu ještě lepší než Stiller, ale oba skutečně váleli. Bohaté obsazení, překvapivé štěky superhvězd (D. Bowie, L.Kravitz, G. Stefani, P. Hilton apod.) skutečně film obohatí. Zkrátka dobré.

Vražda prvního stupně (1995)

Dost pěkný film. Napínavý, dojemný, vážný, strašidelný. Gary Oldman se opravdu ukázal jako jedinečný herec. Slater taky sladkej jako vždycky, i když s brýlema to není ono ;-) Ale Kevin Bacon hrál opravdu na jedničku, i když ho jinak vůbec ráda nemám. Dobrý film.

Jimmy Hollywood (1994)

Podle mne trochu jako slabší Big Lebowski, ale taky to nebylo úplně k zahození. Závěr měl docela grády, charaktery dokonale šílení, herci profesionální, skoro není co vytknout. Snad jenom, že se to ze začátku ždibec vleklo. Ale Slaterův bláznivý William mne osobně zabavil i v nudnějších scénách ;-)

Nezkrotné srdce (1993)

Hezké. Zajímavé charaktery. Ale jak je u mne zvykem, zase bych byla pro přeobsazení hlavní ženské role. Ale líbil se mi Adam jako postava, v podání Slatera bez chyby. Příběh dojemnej, pár vážně dobrých, a pár slabších scén, zkrátka to ušlo:-)

Mladé pušky II (1990)

Slabej odvar jedničky. Přesto se mi to však líbilo. Lou Diamond Phillips je skvělej indián, Petersen výbornej záporák, Mortensen nikdy nezklame, Estevez taky pořád dobrej, ale Slater úplně neodolatelnej. Výborné obsazení, hudba, i scénář, snad jenom příběh trochu slabší.

Sám v temnotě (2005)

Jedna hvězdička za pěknou rvačku Carnbyho s "posedlým" agentem na tržišti. Jinak všechno špatně. Herečka špatně vybraná, nikdy bych jí nevěřila že je aspoň TROŠIČKU inteligentní. Dál potom nanicovatý béčkový příběh, scénář, vedlejší postavy bez charakteru, žádný nový nápad, všechno je už jakoby stokrát použité, a taky to nemá s původní hrou nic společného. Snad až na jména hlavních hrdinů. Jako malá jsem byla do Alone in the Dark naprostý blázen, ale tohle na mne nepůsobí ani podobně. Ve hře je Carnby OPRAVDU sám ve tmě, a Cedracová taky. Tady jsou nejenom pořád spolu, ale ještě jsou obklopeni armádou po zuby vyzbrojených agentů, což celé té "samotě" ve tmě ubírá na váze. A navíc je to nudné, nevyjasněné, no, zkrátka ble.

Jdi do toho! (1989)

Hezký. Dobře se na to kouká, a příběh je vcelku zábavný. Slater roztomilý jako většinou, ale hraje to dobře. Hudba poměrně zajímavá, ostatní herci trochu nezapamatovatelní, pár smutných momentů, zkrátka, docela se mi to líbilo. Snad jenom ta změna image mi přišla vyloženě k horšímu :-)