Iron Man 2 (2010)

Tohle už je na mne celkově trochu moc. V prvním díle to byli zlí Arabové, ve dvojce zlý rus. Všechno co se tu objeví je předpovídatelné, militantně založené, a místy i trochu trapné. Proč máme mít dojem, že high-tech zbraně znamenají světový mír? Je to přeci nesmysl. Čím více zbraní, tím více boje. A taky už mám plné zuby těch "drsných" tajných "sexy" agentek, které vyhladí půl armády bez toho, aby se jim narušil dokonalý účes. Už je to tak ohrané. Ale je tu i pár docela vtipných momentů, a vynikající Downey, takže za dvě.

Iron Man (2008)

Ani nemám slov pro to, jak moc mne štve všechna ta agresivní propaganda kterou nám v Iron Manovi servírují. Žel jsem ale takový blázen do komiksových filmů, že nemůžu dát nižší hodnocení. Navíc mi přijde Downey jako výborný typ na Tonyho Starka, takže něco málo plus. Ale kdyby nám pořád nevnucovali tu myšlenku, že čím máme lepší zbraně, tím jsme více v bezpečí, líbil by se mi Iron Man víc.

Čas smyslnosti (1995)

Docela pozoruhodný film, který na můj vkus až příliš rychle střídá žánry. Pohybuje se od lehce trapné komedie, přes romantiku a zamilovanost, drama a neopětovanou lásku, následuje psychologicky originální vztah lékaře a bláznivé ženy, potom chvilka katastrofy, smrt dítěte, a nakonec všechno dopadne dobře. I když má film dobré herce, něco mu chybělo. Nevím přesně co, ale jako by mi každý ze zde zmíněných žánrů přišel v tomhle filmu mírně nepovedený.

Sukničkář (1987)

Takový film pro blbečky. Ringwaldová se mi trochu hnusí, a její postava je mimořádně nesympatická. Downey je sice výborný herec, ale tohle stálo za pendrek.

Sherlock Holmes (2009)

Tomuhle filmu rozhodně nic nechybí. Má vynikající hudbu, kostýmy, výpravu, výborné herce, a nechybí ani pro Guye Ritchieho velmi typické "co se dělo mezitím" scény. Celý film je zábavný, vtipný, a taky plný překvapení. Co všem ubralo v mém hodnocení hvězdu, a co film oslabuje je právě to, co mu přebývá. Pro mne je tu občas zbytečně moc násilí, kladní hrdinové by si například nemuseli tolik vyžívat v zabíjení. Potom mi tu vadí příliš "neustále krásná" hrdinka, která je samozřejmě i velice drsná, umí se prát, střílet, do toho dávat vtipné hlášky a tak. Podle mě se to do filmu velice nehodilo. Potom je tu pár nelogických záseků, jako například Holmesův trik kdy se schoval v oblaku kouře. Zkusili jste někdy mluvit v oblaku hustého dýmu z krbu? Moc to nejde, že. Nelíbilo se mi ani to, že všichni přáli Blackwoodovi trest smrti, a když na konci padal z mostu, Holmes se mu ani nepokusil pomoct. Ale jinak se mi nově pojatý Holmes i Watson líbí, a těším se na další díl.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Už mám těchhle filmů nakoukáno opravdu dost. Je to pořád ta stejná písnička: špína, chudí rodiče, děti na ulici, rasismus, pouliční bitky, tragické osudy, a pestrá přehlídka sprostých slov všeho druhu. Tady ten příběh mne vůbec nezaujal. Zato má film partu výborných herců, což mu dodá na sledovatelnosti. Downey, Wiestová, ti jsou výborní. LaBeoufa nemusím, a Tatum vypadá jako úplný blbec, ale má tu i malou roli má oblíbená Rosario Dawson, takže s herci jsem spokojená. Co mi spíš na filmu trochu vadilo, byl nepřehledný retrospektický sled záběrů za sebou, který mi dělal trochu zmatek v dění. A taky, jak už jsem říkala, mne příběh nezaujal, a to z důvodu absolutní nesympatie ke všem postavám.

Rošťák (1997) odpad!

Tahle trapnost si zřejmě hraje na komorní drama o mezilidských vztazích. No, každopádně to moc nevyšlo. Je to směšný každým coulem, celá situace je poněkud za vlasy přitažená, a řeší se tam jen samé nesmysly. Kdyby to alespoň nějak dopadlo! Ale ani to ne! Dneska už se opravdu může točit film o čemkoli.

Whatever We Do (2003)

Asi jsem tam docela nepochopila smysl tohohle mini filmu. 25 minut se tu koukáme na partu blbců, kteří se podvádějí navzájem, pak se ožerou, trochu pomlátí, a jdou domů.

Charlie Bartlett (2007)

I když se mi to, z jistých osobních důvodů, nechce přiznat, tenhle film se mi dost líbil. Je tam pár vtipných, a pár originálních míst, a hlavně je to zábavné od začátku do konce. Yelchin je výborný herec, i ve vedlejších rolích se tu objeví pár dobrých týpků. Ale Kat Dennings podle mne vypadá jako mentálně zaostalá. Takže pro mne nic velkolepého, ale celkem zajímavý film.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nevím proč, ale čekala jsem komedii. Dokonce jsem myslela, že by mohla být i vtipná. Ale potom se ukázalo nejen že to není vtipné, ale že to hlavně ani vtipné být nemělo! Podle názvu "kovbojové a vetřelci" nás napadne, že asi půjde o kombinaci žánrů sci-fi/western. A nic jiného v celém filmu ani nevidíme, prostě kovboje a slizké obludy z vesmíru, za které bych režiséra nejradši nakopala. Ford tu nemá co hrát, Craig ani hrát neumí, a Olivia Wilde je ODPORNÁ zrůdka. A všechny ty kecy o jiných planetách, o pravých chlapech, o odvaze... Samý žvásty. Jednu hvězdičku dám, a to jenom za přehlídku nádherných koní, kterých je tu dost.