Hodný, zlý a divný (2008)

Fakt dobrý. Film mě držel 2 hodiny v napětí, vydechnout mě nedal. Skvělé přestřelky - pistole, děla, kulomety, meče. Honičky na koních, autech, motorkách, ve vlaku, v čínských tržištích. Postavy jsou vážné i vtipné. Nemálokrát jsem se zasmál.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Velmi těžké tento film ohodnotit a dát si zároveň do spojitosti s předešlými díly. Ale asi s vývojem času a tedy i technologií (a nemluvím jen o filmařských, ale i o vývoji veškeré vědy) už musíme hledět ke hvězdám. Škoda, že už na naší planetě není z pohledu filmu téma dost tajemné, z historie, které by stačilo k natočení čtvrtého dílu. Přesto po jiných stránkách je film parádní.

Johnny Mad Dog (2008)

Hodně krutý film z pár dnů života dětského povstaleckého vojáka někde v Africe. Nelze tady skutečně jinak mluvit, než jako o opicích. Od dětství nemumí vzít do ruky nic jiného než kvér a pomocí zbraní si tak brát jídlo, životy koho se jim zlíbí. A pak si s chutí nad dobře vykonanou prací zatančí. Střežme se, aby se taková chátra dostávala do Evropy.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Skvělé dílo Micheala Crichtona je velmi nezdařile pokrouceno v tomto remaku. Film je prošpikován typickými americkými pózami a mluvou. Děj je až okatě změněn pro větší atraktivnost. Kupříkladu původní plán zničení nákazy, a to jiné pH, je úplně ztracen (asi nebyl pro moderní pojetí dost dobrý). A pak je tam moc zbytečným nových postav. Z dvou filmových adpatací a původní knižní předlohy mě zatím nejlépe vychází ta knížka...

Kronika mutantů (2008)

Hvězdné obsazení v docela obstojném béčku. Zajímavý pohled do apokalyptického světa v roce 2707, kde proti sobě bojují světové korporace. Pohled ale trochu retro. Zákopová válka, uniformy, tanky, zbraně, bojový plyn, to vše mě silně připomělo 1. světovou válku. Kosmické lodě evakující lidi na Mars jsou poháněny uhlím, resp. párou. Na 28. století trošku "předpotopní", přesto v obraze tohohle filmu přijatelné.

Max Manus (2008)

O tomhle Norském díle bych si dovolil říct, že je válečným filmem náročného diváka. Rozhodně se nejedná o dílo plné naturalistických krvavých scén a velkých bitev. Přesto pojednává o realitě nacistické okupace, odboji proti útlaku a těžkém životě ve válečné době. Přesto divák, který rád rozpitvává detaily (jako já) by u některých scén rád znal podrobnosti anebo by se mu zdáli trošku přitažené za vlasy. Jako například záškodnický čin v přístavu, kdy zcela bez povšimnutí se odbojáři, převlečení za elektrikáře dostanou do přísně hlídaného přístavu, položí a odpálí nálože. Ale jako příznivec neokoukaných válečných filmů jsem byl spokojen.

Neznámí vetřelci (2008)

Trochu mě ten dementní hledač vetřelců, ten první, než jej zastřelí, připomene podobnou postavu z Kigovy Pavučiny snů. Ale to je tak všechno. Bohužel tu nákazu jsem u dcery policisty čekal už od půlky filmu. A o to více mě zklamalo, že jsem se nemýlil. Slabší průměr.

Nová Země (2008)

Celou dobu film vypadal parádně. Lavroněnko hrál skvěle. Bohužel konec zaváhal a film tak u mě ztratil minimálně hvězdičku. Možná to bude vypadat pedantně, ale aby hrstka kriminálníků dokázala vysekat z ledu, rozebrat, pak znovu složit a opravit letadlo mě připadalo trošku přehnané. A aby se cvičená armáda nedokázala z bitevní lodě trefit do takového letadýlka.... prostě rychle udělaný konec, nepovedený pokus o happyend.