Kazatel (2011)

Film, u kterého jsem se nenudil. Povedl se hodně. Nic zdlouhavého, akce stíhá akci. Představa postapokalyptické církve byla zajímavá, ikdyž trochu úsměvná - jako automatické zpovědnice, které vás on-line spojí s knězem. Upíři se taky povedly. Trošku mě to připomělo Van Helsinga.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Mnoho povyku pro nic. Na co nás nalákaly trailery, je asi tak vše, co je ve filmu ke shlédnutí. Slabota.

Lidice (2011)

Velmi dobrý film a velmi dobrá role pro Rodena. Po tématicky podobném Hlídači č. 47, kde exceloval a pro mě slabším Habermannovým mlýnem, je to opět skvělá role. Film je i dobře zvládnut po hudební stránce.

Lukostřelci (2011)

Kdyby bylo ve filmu více historických reálií, mohlo by se to považovat za historický film. Toto byla jen lukostřelná vyvražďovačka typu "jeden proti všem". U větších scén, jako třeba dobývání opevnění, mohli posílit jak kompars, tak i délku scény. Celkově průměrný film.

Mezi vlky (2011)

Na jedné straně přidat trochu víc temna, pár párů svítících vlčích očí, špetku krve a rozkousaných částí těl a je z toho béčkový horor. Ubrat na druhé straně, bude z toho dokument National Geographic. Takto to bylo hodně kvalitní, vyvážené, mrazivé dobrodružství, které (asi) nikdo nepřežil. Až na nějaké detaily, jako třeba když hrdinovi nebyla po koupeli v 1°C teplém potoku a -10°C studeném povětří ani trochu zima atd. Opomenout se také nesmí dobrá atmosférická -mrazivá hudba.

Neznámý (2011)

Od začátku filmu bylo jasné, že rozuzlení bude převratové. Divil bych se, kdyby tomu bylo jinak. Moc mě ani nesedlo pozadí zápletky - snaha o "nasycení" hladovéh světa, což se nakonec happyendem povede - vypěstují super odolnou kukuřici. Přesto to bylo dívatelný, i díky tomu, že se moc nerozmazávali se začátkem a rovnou se pustili do akce.

Noha 22 (2011) (seriál) odpad!

Tomuhle se člověk nemůže smát, je to k pláči, že někdo toto vytvoří pro zábavu a obveselení lidí.

Orel Deváté legie (2011)

Nebylo to zlé. Ale oproti Centurionovi tomu něco chybělo... pár kapek krve navíc. Některé věci byly "ošlehnuté" z jiných filmů: pořád jsem si říkal, odkud já znám ty pomalovaný divochy? A on to Poslední mohykán. Trošku mě to překvapilo a nevím, jestli to bylo pro dobro filmu nebo k jeho škodě - chyběla tady zápletka se ženou, prostě nějaký románek, jak bývá (dobrým) zvykem v drtivé většině snímků.

Partička (2011) (pořad)

Za hodně dlouhou dobu je to zase pořad, kdy mě bránice smíchy nestíhá. Nic složitého, jen troška improvizace a hrstka dobrých herců.