WANDRWALL

WANDRWALL

Josef Fojtík

okres Trenčín
Mrakonn

Twitter: WANDRWALL

69 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Žízeň po životě (1956)

 • poster

  Harold a Maude (1971)

  Hoch, na kterého se vydržím okouzleně dívat celý film. Jeho matka je taky skvělá, ale nemá si s ní co říct. První autoritu proto potkává Harold v Maude. A tak se mezi nimi odehrává pěkný vztah, kterému fandím, těší mě. Bohužel vše jednou končí, vždy jeden odchází a druhý musí žít dál.

 • poster

  Taxikář (1976)

  Můj vztah k tomuhle filmu je dlouholetý. nejdříve jsem se divil dost lidem, že ho zařazují mezi nejlepší filmy, co kdy viděli. A tak mě to utkvělo v paměti. Potom jsem ho viděl. A to dost opožděně. A hodně mě zaujal a dlouho mátl ten nelogický konec. Ale copak někdy není život takový? Doufám, že se dopátrám toho, proč právě tak to Scorses natočil. sice doma mám dva dokumenty a v něm všechny komentáře o tom, proč to či ono Scorses točil, a vysvětluej to přesně, ale jak vlastně dál Taxikář žije? Vždyť v jeho životě se nezměnilo nic. Tedy až na to, že postřílel dost lidí, do kterých mu vlastně nic nebylo. Lidí co neplatí daně, tak těch je spousta. Co žije tak, že se to druhým nelíbí, těch je taky moře. Mladých holek co utíkají od rodičů, tak těch jsou taky seznamy atd. Původně chtěl zastřelit kandidáta na prezidenta, ale pak si našel rychle jiný cíl. Bleskově změní cíl... Asi je to tak natočeno proto, aby se přemýšlelo. A tam, kde to člověku není jasné, tak si dosazoval víc výkladů, neb jeden nestačí.

 • poster

  Equus (1977)

  Film ve mě vyvolává rozporuplné pocity. Předně jsem ho viděl jen poslední třetinu před mnoha lety, a některé scény se mi silně vryly do paměti, a občas jsem proto zatoužil jej vidět znovu. A náhle, když už je skoro každý film k nalezení na internetu, tak se mi poštěstilo si ho zopakovat. Jistěže se mi nejvíce vryly do paměti ty scény, které mi připomenuly něco z mého života. Přišly mi přesné, a tehdy jsem byl rád, že nejen já postupoval v životě někdy tak, jak jsem uvažoval, i činil, ale i jiní. A přece mají tak málo společného s hlavní obsahovou linií filmu, či divadelní hry. Není to ostatně někdy tak důležité, co člověka ve filmu, či vyprávění osloví, ale že to v jeho nitru mu něco připomene, něco, nad čím stojí za to si zapřemýšlet, a právě to co mi stojí za to si vybavit, zamyslet se nad tím, co jsem prožil, tak patří k životu, je jeho neodbytnou součástí, a umění to může vyvolat. A právě to je tenhle případ pro mě. Jistěže by se těch příběhů našlo více, ale některé jsou přece jen obsažnější, či víc zasáhnou nitro člověka tam, kde chce být zasažený. A já chtěl, a dostalo se mi toho, a to v pravý čas. https://www.youtube.com/watch?v=jzl07uCU0F8 https://www.youtube.com/watch?v=IInvE39WqQ0, aktuálně je film zde, ale pokud se na něj budete chtít podívat později, tak už asi bude jinde, ale nepochybuji, že jej najdete.

 • poster

  Hodiny (2002)

  Nečekaně hezký filmařský pomníček pro zajímavou spisovatelku W. Woolfovou. Její knihy nejsou nahušeny psychologií, jak by se ten, kdo je nevlastní, mohl domnívat, ale její život byl plný emocí, zvratů, a snah uchopit umělecky dění v sobě a kolem sebe.***Základní informace o životě W.W. - Anglická literatura I.+II., Stříbrný.***(18.10.2010)

 • poster

  Apoštol (1997)

  Film jsem viděl několikrát. S odstupem času. A vždy jiný zážitek. Na začátku mi to připadalo jako rouhání, a ve věku toho herce a režiséra hlavní role, tak mi to přišlo jako opovážlivost zahrávat si s trascendentnem tímhle pokušitelským způsobem. Kam přijde, tak si na svou stranu získá podporu z lidu pro své vidění významu Ježíše. Když mu krachne manželství, žena se už vymanila a chce žít normálně (ale je tam jen naznačeno, neb jde jen o iluzi, že náhle bude šťastná s obyčejným leč slušným a docela kultivovaným trenérem, když dosud žila nábožně...), ale on chce aby plnila desatero, a když ne, tak jedná radikálně. Film velmi podnětný a k přemýšlení vyzývavý! Nepochybně ještě budu zpřesňovat komentář k němu. Jisté je, že materialisticky založené lidi to bude nic moc...A jak ukazuje i zdejší hodnocen, tak film zaujal jen málo diváků, lidí. Je to s podivem, že vštšina dává přednost fantasy, a pohádkám pro dospělé, které z duchovního hlediska nemají žádnou hodnotu.

 • poster

  Hluboké hrdlo (1972)

  Minimalistický film, obpovídajícící požadavkům začátku 70. let. Pro mě ve filmu vyniká obzvláště půvabná Dolly Sharp, která přivábí pozornost nejednoho muže. Hlavní herečka není Linda Lovelace hraje sice hlavní roli, avšak rozhodně pro mě není nijak přitažlivou osobou, která by měla dostávat hlavní role. Smutné na tomhle filmu je, že přestože je Dolly Sharp dát prostor pro předvedení svého hereckého umění dostatečný, tak scenárista či režisér nevyužil jejího potenciálu, jak by si zasluhovalo. Jistěže tak hezkých hereček není nikdy dost, a čas se nedá vrátit zpátky, takže zase jeden nedotažený film, a nevyužitý talent. Je to škoda pro budoucí generace příznivců podobných krásek jakým bezesporu byla pozapomenutá Dolly Sharp.

 • poster

  Sladké lži (1980)

 • poster

  Život schizofrenního básníka Alexandra Märze (TV film) (1976)

 • poster

  The Secret KGB Sex Files (TV film) (2001)