Jeho dívka Pátek (1940)

Wilderova verzia je filmovejsia, Hawksova divadelnejsia, ale tá má zasa lepšiu pointu. Obidva stoja na Grantovi a Lemmonovi.

Na titulní straně (1974)

Paisa (1946)

Tento film som si ako častý návštevník Talianska pozrel s veľkým potešením, najviac sa mi páčila časť z Florencie, najmenej časť z kláštora, keďže som v nej nenašiel žiadny súvis s ostatnými príbehmi a s vojnou.

Pouic Pouic (1963)

to je moje potesenicko vidiet nieco s Funesom, co som este nevidel, a je to tak dobre.

Oppenheimer (2023)

Ani ryba ani rak – trochu veda, trochu politický thriller, trochu psychodráma a všetko plytké. Niektorí režiséri posilňujú svoje príbehy Bachom, ak sa im zdajú slabé, Nolan to robí bombou. StanleyKubrick povedal za 1 minútu to, čo Nolan urobil za 3 hodiny.

Záletník (1976)

Jean Rochefort mi tu pripominal Vlastu Buriana

Pension pro svobodné pány (1967)

Bravúra, virtuozita, majstrovstvo všetkých zúčastnených. Chaplin by smekol buřinku. Keď bol maestro Krejčík hosťom v pořadu Usmevy, sťažoval sa s ťažkým srdcom, že mu už nedávajú príležitosť, aká mu patrí. Hanzlík sa iba chichotal. Ale bolo to k plaču.

Satanské tango (1994)

Godot prišiel, ale nič sa nezmenilo - a to je to satanské tango.