Kamarádi (1969) (seriál)

Nemůžu za to, ale když si na tento seriál vzpomenu, tak nějak mne hřeje u srdce.

Klenotníkův obchod (1988)

Má to 95min., ale jeden díl. Byly,myslím, tři. Pro mne to nebyla jen nějaká prázdná romantika a dost. Bylo tam drama válečných let a tudíž i strach o milované, bolest, nejistota,napětí. Vztahy, rozvíjející se po válce, pokračování v další generaci zamilovaných. Bylo to o Bohu a víře!

Návrat na Brideshead (1981) (seriál)

Líbily se mi obě verze, jak tato, tak i novější. Každá měla kouzlo místa a svou vlastní atmosféru. Výběr herců byl v této verzi o kousíček výš.

Promiň, že je to málo (1982)

Ano, klasická komedie z Itálie. Skvělá Monica Vitti, to je gejzír energie a šílenství. Partneři dobře sekundují. Obrazy z města, genius loci místa, fajn to bylo.

Z Londýna do Brightonu (2006)

Já ani nevím, jak tento drsný film hodnotit. Co se týče obrazového zpracování,tak to bylo jediné zajímavé. Jinak takových drsně a bez příkras nabídnutých filmů je spousta. Navíc nelogicky se vyvíjející děj, protože kdyby byl realistický/ což byl záměr/, skončil by hned na začátku střelbou pasáků a holky měly klid.

Vyšší princip (1960)

Z hlediska vyššího principu mravního , já boduju!

Sbohem, modrý ptáčku (1999)

Bylo to trošku panoptikální, asi jako "Svatba za bílé noci". Scenérie super, domečky, jako skládačky z kostek, holky mohly mít větší grády,ale i tak se toto dílko vymykalo průměru. Dala bych tři +půl, "Svatba" byla o fous lepší.

Můj bratr Tom (2001)

Moc smutný, ale poutavý příběh, natočený "po anglicku". Drsně, s propletencem tvrdé reality a něžné romance. Výborný výkon herce B. Whishawa. Divák úplně cítí jeho bolest, také jeho touhu po vřelé lásce, čisté důvěře, porozumění. Měl to těžké hoch.

Love Story (1970)

Jo, sladké až to bolí, americky kýčovité, divák přesně ví,co může čekat, zná konec, slzy atd. Jenomže zároveň tady je něco navíc, něco tajemného, nevyslovitelného, neuchopitelného. Něco, co dělá z tohoto filmu Love Story.