_Irbe_

Twitter: _Irbe_

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.10.2018  14:14

Skandální odhalení (v originále Disclosure), který natočil v roce 1994 Barry Levinson. V té době byl Michael Douglas hvězda první velikosti a po Základním instinktu byl hodně v kurzu. Odhalení si z Instinktu bere inspiraci a zřejmě i jeho úspěch byl jedním z impulsů zfilmovat knihu Michaela Crichtona, která je předlohou filmu. Meredith Johnson pak ztvárnila mladá Demi Moore, která za sebou měla velký úspěch s romantikou Duch 1990 a patřila v té době již do první herecké ligy. Demi byla v té době ve svých nejlepších letech a její opravdu nepřehlédnutelná krása je základním kamenem celého filmu. Více na http://www.martinvins.cz/2018/02/zapomenute-filmove-perly-disclosure.html

• 19.1.2013  22:42

Spojit dohromady drama (hluboké), komedii (laskavou) a romantiku (opravdovou) nezní uvěřitelně a ono bum...za dlouho dobu nejlepší filmová romance. "Tanec, kdo by to byl řekl".

• 14.9.2012  08:49
    Ve stínu (2012)

Z počátku temná detektivka (ve stylu Noir) v krásně vyobrazeném prostředí Prahy 50. let se postupně stává hlubokým dramatem a politickým thrillerem s neuvěřitelně gradujícím finále, kde Trojan ve své roli kapitána Hakla naprosto exceluje. Oscarové ambice zcela pochopitelné.

• 9.9.2012  12:29

Tak nějak jsem čekal, že tohle bude po letech opravdu CZ film první ligy, ale Okresní přebor to mnohokrát překonal. Vůbec vás nemusí zajímat fotbal a budete to žrát od první vteřiny. Abych vás nalákal, tak věřte, že genialita hlášek je takové úrovně, že zde zazní věta "Chceš prcat?" a nevyzní vůbec, ale vůbec trapně, naopak naprosto přirozeně a vtipně.

• 3.9.2012  20:34

Pro tyhle filmy mám zvláštní slabost. I když toto není klasická "romantická komedie se Sandrou", i tahle má to kouzlo té příjemné pohádky pro dospělé, kde ženy po třicítce (nebo spíš už čtyřicítce) jsou krásné, hubené, roztomilé, hodné nota bene nezadané a nemají žádné závazky. Tedy v podstatě k zulíbání, protože téměř vždy touží přesně po chlapech jako jsem já (hodný, sympatický, vysoký, který ženy nebije a nenadává jim do k*rev atd. - jak si to o sobě myslí dalších 80% mužské populace, tzn. vhodně zvolená cílova skupina : ). Tzn. opravdu příjemně povedená pohádka. Nechápu, jak to Sandra dělá, ale opravdu klobou dolů, že to pořád dokáže utáhnout.

• 16.5.2010  15:03

Myléne Farmer u nás není příliš známá. Ve Francii a v přilehlých zemích se jedná o superstar na úrovni Madonny. Záznam koncertu na Stade De France z jejího posledního turné ze srpna 2009 ukazuje Mylene snad v životní formě. Prvotřídní koncertní show hluboko poráží například i právě Madoninno turné. Do posledního místečka zaplněný stadión (lístky byli vyprodány během 2 hodin) od první minuty hltá každý pohyb hlavní hvězdy večera. Takhle si představuju koncert populární hudby. Největší chvíle příjdou samozřejmě v poslední třetině, kdy Myléne předvede své v plné parádě největší hity - Libertine, Degenration, Sans contrefacon a jako poslední příjde na řadu ten nejslavnější, Desenchantee.

• 18.4.2010  17:19

Bohužel, i zde zůstává typická bolest českých filmů podobného ražení. Snaha o to, nacpat do filmu všechny žánry. Ve výsledku zde máme chvíli absurdní drama, za pár minut romantiku, ta se poté mění doslova v crazy komedii (se vstupem Macháčka na scénu) a dostaneme se i do naprosto vážné polohy, kde se řeší nemoce, umírání a smrt. Ptám se proč a argument typu "ale takový je život - chvíli sladký, chvíli smutný" neberu. Pokud by se film držel striktně jedné polohy, která mu jde nejvíc a kde scény fungují jak mají s možnými lehkými přesahy, výsledek by byl o třídu lepší. Takhle zde máme opět pěknou českou srandovní, romantickou komedii na kterou se "jenom" hezky kouká (a zaručuje úspěch v kinech). Co se týká hereckých výkonů, za poznámku jistojistě stojí výkon a postava paní Balzerové. Četl jsem o ní jak superlativy, tak silnou kritiku. Ať tak, či onak tvrdím, že tenhle film si po pár letech vybavíte právě díky ní a její babičce. A i když je Lenka Vlasáková daleko lidštější a přesvědčivější, tak právě Eliška Balzerová tenhle film jak se říká "udělala". Mužské osazenstvo je zde na vedlejší koleji a duo hezounů Dyk a Zach se toho přesně drží. Bohužel, vyloženě smutná je účast Macháčka, který je dle mého vyloženě rušivým elementem a není ani vtipný a jeho postava je co se týká děje skoro zbytečná.

• 14.3.2010  18:50
    BrainStorm (TV film) (2008)

Briliant mezi televizními filmy, který těžce šlape na paty českým hitům v kině, ba co víc, mnoho z nich nechává daleko za sebou. Česká herecká elita zde rozehrává jednoduché, ale přitom zajímavé rodinné, psychologické drama okořeněné trochou mystiky a fantazie. Pavel Liška v miniroli anděla je naprosto nezapomenutelný a jak tvrdím už dlouho, společně s Ivanem Trojanem, je to jasně nejlepší český současný herec.

• 26.2.2010  20:53
    Morganovi (2009)

Chcete důkaz, že Hugh Grant už opravdu zestárnul? Podívejte se na Morganovi. I tak, ale svoji partnerku SJP o třídu přehrává.

• 29.11.2009  23:08
    Návrh (2009)

Sandra Bullock je zpět ve své typické roli..a to je velmi dobře. Na její věk zde vypadá fantasticky. Naprosto klasická romantická komedie ze Sandrou jak přes kopírák (Láska s výstrahou, 28 dní atd.). Je to špatně? Podle mě ne.

• 1.8.2009  23:01
    Měsíc nad Buffalem (divadelní záznam) (2007)

V hercích by měl být doplněn Pavel Pavlovský, který hraje hlavní roli.

• 25.7.2009  16:02

Všechny 3 hvězdy za hlavní představitelku.

• 4.5.2009  08:30

Jirka Krampol ve své roli "Jak by asi dopad Libor z Pitavala z velkého města" po revoluci. Objedná si partu tvrdých skinů, aby šli vymlátit cikánské sídliště. A taky se tak stane! Jak už někdo napsal, tohle je skvělý pomník doby. Opravdu si nedokážů představit, že dneska by bylo možné něco podobného natočit a dostat do kin.

• 21.1.2009  15:21
    Valkýra (2008)

Podle mě opravdu nejlepší role Toma Cruise co jsem zatím měl možnost z jeho filmů vidět. Hodně je to dáno tématikou filmu. Zde je divákovi předkládán průběh pokusu několika lidí z velení Wermachtu o zavraždění samotného Hitlera. Paradoxně největší slabinou je fakt, že je obecně známo jak pokus dopadl. Ovšem atmosféra, dialogy, gradace, prostě celé drama je však výborně vystavěné a odbojářům od momentu kdy do toho "šlápnou" přejete úspěch za každou cenu což je u takového typu filmu dost důležité. Skvělému hereckému obsazení pro mě dost paradoxně vůbec nevadí hlavní hrdina Toma Cruise. Ano, jeho plukovník je ztělesněním až nadpozemsky bajného hrdiny - aristokrata, řídícího se vždy etikou cti až za hrob, ale prostě mu to víceméně věřím. Billy Nighy dodává své postavě generála dostatečnou hloubku a na něm snad jako na jediném ze zúčastněných je vidět opravdový strach z případného neúspěchu. Konkrétní fakta okolo atentátu neznám a tak nedovedu posoudit, zda se snímek drží striktně historických fakt. Rozhodně to však není typický hollywood a stojí za to se na to podívat i když to nakonec dopadne, jak dopadne.

• 6.10.2008  10:20
    Bestiář (2007)

Pak se feministky diví, že z nich má společnost v lepším případě srandu a v horším jsou vnímány silně negativně. Ne, že tohle by byla nějaká jejich Bible, ale i tak jim to dělá silně špatnou reklamu. Hlavní hrdinka (příšerně dabovaná) je, nemůžu si pomoci, totální naivní slepice bez jakéhokoliv sebevědomí a sebeúcty. Její "šokující" proměna na "drsnou mrchu", která to těm chlapům fakt nandá jí paradoxně ještě daleko více ubere sympatií diváků. Změna totiž spočívá pouze v jedné věci - teď budu šukat s každým kdo si řekne a hned a ne čekat pár rande než poznám, že můj vyvolený je kus vola. Což je obecná premisa, z které hrdinka vychází. Všichni chlapy jsou blbý (až na silně bisexuálního a gerontofilního Alexe, kterému by každý horší psychoanalytik objevil pár velmi bolestných zážitku z dětství, které jeho ego bohužel ovlivnily tak fatálně že téměř není schopen fungovat ve společnosti dospělých lidí - což se naší hrdince jeví jako atraktivní tajemnost a neuchopitelnost) a chtěj po mě jenom sex - takže jim ho dám, tím přesně ukážu jejich povrchnost. Děj se tak táhne jen a pouze od jednoho sexu ke druhému až se poté co Karolína odhalí Alexovou léčku na konci dozvíme, že je najednou sama, vyrovnaná a v pohodě (čemuž neuvěří ani předplatitelé časopisu Bravo girl 13+ ). Z dalších ošklivostí nemůžu zapomenout nešikovný product placement (chudák pani Kubišová) a již zmiňovaný dabing (Dočolomanského mluví Županič..to už toho otce mohl rovnou zahrát, Nesvadbová má tu svoji jednu větu taky nadabovanou). Pozitiv je málo, např. je tam Karel Roden (jeho dementní postavu Alexe asi nějak lidštěji zahrát nešlo, je tam Vašut (sice už je jeho kreace dle mě za hranicí parodie, ale i tak)..no a to bude vše. Román pro ženy o mnoho lepší.

• 22.9.2008  09:25

Už jenom to, co tady předvádí Langmajer stojí za to, aby tohle člověk viděl. Velmi, velmi zajímavá podívaná. Scénář, herci (Langmajer, Dulava převádějí opravdu silný nadprůměr), atmosféra, charaktery - všechno na jedničku.

• 9.9.2008  10:59
    Kouř (1991)

Takhle hlasitě a často jsem se u filmu už dlouho nesmál. Opravdu těžce depresivní atmosféra mísící se s naprosto svéráznými figurkami pracovníků továrny, které si samozřejmě užívají všichni Sklepáci v jejich rolích. Všichni házejí jednu hlášku za druhou. Ať je to Čtvrtníček se svým "to je pruda", nebo Holubová (Dobrý den paní inženýrko - bohužel...jenom slečna) nebo pro mě nejvtipnější Fero Burda (rovnou to vyměň za vostrý!! :) ).

• 12.8.2008  08:41
    Mlha (2007)

Asi to mělo skončit o 3 minuty dříve, protože takhle se to nakonec víc podobalo "realitě" nějakého jaderného konfliktu, který se opravdu může stát než fantazii o nekonečné mlze. Ne, že by to bylo špatně, rozhodně je to velmi působivý a drastický konec, doporučuji zkouknout.

• 28.3.2008  10:01
    Blade Runner (1982)

Hm, po prvním shlédnutí je poměrně zmatenost. Ono bohužel nejde k takovému typu filmu jako je BR přistupovat bez předsudků že se jedná o sci-fi legendu atd. a potom samozřejmě čekáte že na vás vyskočí dvouhodinová orgie nejlepších věcí co vymyslíte. Realita je téměř pokaždé trochu zklamáním. To ale samozřejmě pro film jako takový nic neznamená. BR je nádherný film a diváci v kinech v roce 1982 asi museli mít čelist někde hodně dole. A to ještě měli k dispozici "pouze" tu známou kino verzi s Fordovým hlasem vyprávěče, který vše vysvětluje a na konci je happy end. To Final Cut je jiný kafe. Vizuální podobu a hudbu nemá smysl rozebírat, prostě luxus. Ale pravdou je, že pomalé tempo a v podstatě celkově depresivní atmosféra už ke konci trochu nudí. Nicméně díky pár vychytávkám na konci, to celý snímek u mě zvedlo dost nahoru (Deckard je replikant, absence happy endu, origami kozoroha). On to skutečně asi bude geniální film, ale člověk ho musí vidět víckrát aby všechno pobral a pochopil.

• 26.3.2008  13:37
    Madagaskar (2005)

Jeden z mála snímku kde se dokonale povedl dabing a to tak, že vůdce Lemůru se svým Brněnským aksánem je vyloženě to nejlepší na celém filmu (párkrát jsem se opravdu od srdce zasmál např. jen si dobni do mého ocasu, neboj). Jinak dobrý průměr.

• 24.2.2008  12:15

Fuck the world. Tohle je ten pravej MASAKR. Například jednička je sice daleko lepší film s obrovskou atmosférou, ale tohle je podívaná jak má "bejt". Hlavně jak si všichni dělali srandičky, že ten dědek Stallone chce natočit dalšího Ramba a pak najednou ejhle, ona je to bomba jak blázen. Naopak mi tady Rambo přijde ještě krutější svým vzezřením ultimátního bojového stroje spolu s velmi drsným hlasem.

• 29.1.2008  09:32
    Volný pád (1993)

Film zcela ztrácí ke konci své kouzlo, když je Douglas vyobrazen jako psychopat. Člověk nemusí být nutně psycho aby mu rupli nervy stejně jako hlavnímu hrdinovi. Začátek v obchodě s korejským prodavačem a potyčka s latino gangem je skvělá..jako vlastně všechny scény s Douglasem až do návštěvy nacistického, militantního gay prodavače. Potom jak tvrdím na začátku komentáře, celý film naprosto ztrácí svoji atmosféru a propadá se níž a níž až ke kýčovitému a nedůstojnému finále.

• 13.1.2008  11:26
    Skandál (2006)

Velmi zajímavý film. Gere rozhodně ještě nepatří do starého železa. Jedna hvězda navíc za super soundtrack.

• 21.12.2007  08:57

Vizuálně velmi přitažlivá pohádka s plejádou známých herců. Zpracování démonů, osobních zvířátek se mi velice líbilo. Jasně rozdělené postavy na dobré a zlé, kdy mluvícímu medvědovi musí fandit všichni :). Běžte do kina abyste viděli jak děti, romové, prostitutky, texasan, zvířátka a lední medvědi bojují proti církvi, kterou vede Derek Jacobi a Christhoper Lee :). V kině je zážitek z filmu vždy větší než v TV, takže za čtyři *.

• 3.12.2007  17:25
    Superbad (2007)

McLovin?...Who are you, Seal? Velká sranda, která je mixem horších Clerks 2 a lepších Prciček, kde najdete naprosto boží dvojici policajtů a trojici loserů k pohledání. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že je to opravdu dost ze života. (Smile).

• 19.11.2007  13:50

Bedazzled je po každém shlédnutí lepší a lepší. Brendan Fraser se zde opravdu vyřádil. V každé roli předvádí, že umí zahrát co je třeba. Kolumbijský narkobaron, tupý basketbalista, intelektuální gay, přecitlivělý romantik - vše skvělé a vtipné. Akorát ten Lincoln mi tu moc neseděl. No a co se týče role ďábla, tak tady není o čem diskutovat. Elizabeth je jasným tahounem filmu a díky svému přízvuku dostává mužské diváky ještě více do varu. Pokud chcete opravdu vydařenou a místy i dost chytrou, pohodovou komedii, tak berte tohle. A nezapomeňte na tuhle bonusovou scénu http://www.youtube.com/watch?v=wVvQsYkwt0I :).

• 8.10.2007  13:27

31. případ Majora Zemana a to úplně...akorát místo Brabce, Moučka.

• 7.10.2007  20:00
    Rafťáci (2006)

Trochu okatě natočeno pro mladé (až pro velmi mladé). Mádl přehrává Kotka a to výrazně. Neuvěřitelně zběsilá klipovitá kamera způsobuje ještě větší nekoukatelnost. Moment Dominika Haška výrazně připomíná trilogii Kameňák. Velké plus za roličku Jiřího Helekala, ta se povedla a je možná tím nejlepším na celém filmu po těch pár záběrech ladných křivek dívčích (ale jenom kvůli tomu na to snad nekoukáte ne?).

• 30.9.2007  21:42
    Gympl (2007)

Bez okolků tvrdím, že Gympl je dost možná nejlepší český film pro mladé. Mnoho komentářů a recenzí tvrdilo, že nejde pouze o teenage komedii a že je hlavní rozpor generací a z toho plynoucí vtipné a trpké momenty. Podle mě nikoliv. Gympl je teenage film (naštěstí), ale originální (naštěstí 2x). Vorel to udělal po svém. Typické přílišné detaily a zběsile zrychlené máchání herců připomínají v jistých momentech až grotesku. Po slabším začátku se k filmu přidá hutná atmosféra Pražských sídlišť o což 100% tvůrcům a šlo a povedlo se jim. Pokud máte rádi Prahu z toho jiného úhlu (resp. ne klasické záběry na Karlův Most a centrum, ale spíše Smíchov, Novodvorskou, Pankrác, Jižák) budete spokojeni. Téma grafiti se prolíná od začátku do konce a i když je zpracováno asi trochu jednodušeji, bezvadně se hodí. Co se týká herců tak hlavní teen duo Vorel ml. a Mádl hraje na jedničku. Mádlovi snobský spratek a grázl, který si ničeho neváží vysloveně de. Casting u dívčích představitelek se povedl na polovinu. Ta Vorlova jenom přeříkává věty ze scénáře a v jistých scénách Vás doslova vytrhne z atmosféry jak se jí to nepovedlo. Naopak ta Mádlova je parádní a jejích předností si užijete až až. Učitelský ansámbl vede Eva Holubová, ale nejsympatičtější mi byl Matonoha. Alternativního učitele kterému žáci tykají zahrál s bravurou + pěkně zpívá. Na druhou stranu nepotěší moc přehrávající Jiří Smitchzer. Jednoznačně nejhorší postavou je "hulič". Kdykoliv vlezl na scénu se svým rádoby "trávnatým" fórem, padal film někam k Rafťákům. Nicméně vzhledem k salvám smíchu v kině, zejména mladších ročníků je jeho zařazení jasné. Gympl sice zřejmě nadchne spíše mužskou část publika (nad 14 vejš) a i přesto že to neni žádná bomba je to pohodový, vtipný (i když ne násilně a pořád) český snímek, který s přehledem poráží Medvídka, Roming apod. o prsa Lenky Juroškové (Mádlová girl). Takže kdo film viděl ví, že sakra o dost.

• 23.9.2007  07:32
    Zbouchnutá (2007)

Dobré, vtipné ale až příliš dlouhé. 129 minut dlouhá komedie, nabitá mnoha a mnoha hláškami, odkazy na filmy a známými herci ze 40 let panic. Pro příklad uvedu parodii De Nira Paulem Ruddem, ta mě opravdu pobavila, stejně jako kupa jiných scén. S přibývající stopáží (zejména samotný porod) už ale film ztrácí tempo. Možná, kdybych si všiml všech odkazů (což se mi jistě nepovedlo) bylo by hodnocení vyšší. Takhle jenom lepší ***.

<< předchozí 1 2 3 4