S Italem v kuchyni (2009) (pořad)

Jestli tu někdo snaží porovnávat Emanuela Ridiho s Babicou, pak ať raději neleze do kuchyně, nebo alespoň ne jako kuchař. Já vím, hřiště je stejný... jenže Manu, to je úplně jiná liga. Ne, to je docela jinej sport!

Jackie Brown (1997)

Pro mně jednoznačně nejlepší film z dílny QT. To co se na plátně odehrává mezi Robertem Forsterem a Pam Grier je naprostá špička.

Atlas mraků (2012)

Nevím jistě ale podle mně je to prvotina na téma znovuzrozování. Dobré ale přece jen příliš komplikované. Zbytečně.

Comeback (2008) (seriál)

Pro mně tutová jednička českého sitkomu. Za "prase plněné sádlem" v díle Koprovka bych dal tvůrcům Oskara.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Proč se hrabat v kauzální logice u filmu, který má slovo smyčka v názvu? Proč hledat příčinu následku, který je sám příčinou? O tom není tento film a scéna z baru, kde to Bruce naznačí v rozhovoru se sebou samým na téma pravděpodobnost to potvrzuje. Možná budoucnost se tvoří v přítomném okamžiku a k tomuto závěru dojde i on. Ovšem způsob, jakým se s tím vypořádá mi až tak sympatický není. bacha SPOILER! Nepřipadá mi přínosné měnit budoucnost někoho jiného tím, že odstraním sám sebe.

Den před krizí (2011)

Co to je za chlápka ten J.C.Chandor, že si napíše a skvěle zrežíruje brilantně obsazený kus ze zákulisí počátku reálné ekonomické krize? Toto se prostě nedá vymyslet. Má naprosto dokonalý přehled o charakterech a schopnostech lidí z jednotlivých pater finančních institucí, kde v nejnižších plavou matematičtí a analytičtí géniové a směrem výš se prosazuje stále dokonalejší kontrola vlastních emocí až po zcela chladný instinkt predátora v podání skvělého Jeremy Ironse. Bez zbytečných kudrlinek ukazuje jak funguje systém, kde je jedno, kolik jste vydělali vloni a jak dlouho už tuto skvěle placenou práci děláte. Tak či tak POTŘEBUJETE PENÍZE a čím víc jich máte, tím víc vás to stojí. Udělat během několika hodin rozhodnutí, že potopíte 107 let fungující firmu se vším co je na palubě pokud ucítíte, že se bárka potápí a vy, jako první krysa opouštějící loď na tom můžete vydělat tak, že se zbavíte černého Petra a zanecháte za sebou spoušť je tím, co dělá tyto chlapíky, tím čím jsou a čím se tak na hony odlišují od "normálních lidí". A to je jenom asi tak třetí liga. Uf.

Šeptej (1996)

Ta čtvrtá je za hudbu.

Ženy v pokušení (2010)

No zrovna jsem na to dokoukal. Tak tomu se říká, splakat nad Vejdělkem. Ale jo, je to dobrý, jen ta kratka dikce mi drala ucho. Proč sakra musí všichni mluvit tak stroze? Eliška je wundermama.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

První tři čtvrtiny je to příjemná pohodovka ale za ten konec by někdo zasloužil nakopat prdel.

Podfu(c)k (2000)

Životní role Brada Pitta.