Ďáblův advokát (1997)

Slabší začátek, dobrá druhá polovina filmu. Al Pacino by dokázal přesvědčit i člověka na ulici za dvacet minut, že je ďábel. Tato role mu neskutečně sedla.

Americký zločin (2007)

Zajímavý je příběh, nikoliv zpracování. Ale pokud měl film v člověku vyvolat silnou nechuť a nenávist, tak o to se úspěšně postaral herecký výkon Catherine Keener, která ve filmu připomínala drogově závislého a mentálně zcela labilního robota. Nic převratného, film sází na vlnu empatií.

Marketa Lazarová (1967)

Nepochybuji, že zpracování je ve většině, ne-li všech, ohledech perfektní. Ale zpracování čeho? Absolutní nudy anebo příběhu, který nikdy nepochopím.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Ano, Hobit je poměrně zdlouhavá záležitost, ale popravdě řečeno to byl i LOTR, a taky se u něj nikdo nenudil (i když je pravda, že byl mnohem akčněji založený). Na Hobita se divák většinou kouká jako "pokračování" Pána prstenů, ale pravda je taková, že co se týče úhlu pohledu na příběh, knížky sou také odlišné. Tím mám na mysli, že zatímco LOTR je opravdový akční boom s temnou atmosférou, Hobit je o trochu více pohádkovější a méně seriózní. Jackson (jakžtakž) pojmul knížku jako doslovný zdroj. Když tedy přehlídnu celou trilogii Pána prstenů a kouknu se trilogii Hobita jako kdyby LOTR nebyl nikdy natočen, je Hobit výborným filmem. Jediná větší vada na kráse je zpracování masek. Jde poznat, že všechno je upraveno hlavně až po natáčení počítačově, a to je pro mě celkem zklamání, jelikož v Pánovi prstenů byli skřeti, obři, zlobři atd. nebyli dovedeni k dokonalosti počítačem, nýbrž maskérem, a tudíž působili více živěji a méně digitálně. 85%

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Rozhodně lepší než všechny předchozí díly, ale i tady jde hlavní dávka humoru od Stiflera. Pochybuju, že by měli všechny díly takovou popularitu i bez něj. Scott je pro roli takového magora jako je Stifler jako rozený. Bez konce 83%, s koncem 75%.

Centurion (2010)

Pěkná akční jednohubka, žádné dlouhé rozhovory se nevedou, a tak je k vidění sice vizuálně slabý film, ale za jedno zkouknutí určitě stojí. 70%

Bronson (2008)

První polovina zajímavá, přehnaný styl jako u Kubricka. Od začátku druhé poloviny začíná film pokulhávat a ke konci ve snaze udělat z toho umělecké dílo se film rozsypal úplně. Skvělé sólo Hardyho, který táhne od začátku celý film.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Film odehrávající se po téměř celou dobu v jedné scéně je rarita, a tím větší raritou se Dvanáct rozhněvaných mužů stává celým hodinou a půltým napětím. Nechce se mi uvěřit, že film byl původně natočen jako televizní, herecké výkony jsou hodné velkofilmů. Rád bych se někdy dozvěděl, co za svůj nyní už legendární výkon, dostali.

Temný rytíř povstal (2012)

Celkově mi přijde třetí díl Nolanova veledíla trochu víc komiksový, což ničí myšlenku dvou předchozích dílů, kde hlavní myšlenkou bylo temno a zlo (zároveň filozoficky pojednané). Tady Nolan ale přidal pro mě tak trochu zbytečnou Catwoman, která sice svádí pohledem, ale napodesáté se její pohledy a přehnané hlášky stávají klišé a nyní po třetím shlédnutí filmu je už Hathaway opravdu otravná. Za vůbec velkou chybu scénáře považuju konečené zničení tak krásně zbudovaného charakteru Bana. To, že to byl nakonec tak trochu pouze obyčejný člověk a nebyl tou legendou, kterou se stal během času, bylo tedy obrovské zklamání a zrušení očekávaného temna, kterému nepomohl ani skvělý výkon Hardyho, který byl pro tuhle roli jako dělaný (Bronson). Na Baneův hlas jsem si po chvíli zvyknul a dokonce jsem ho i vnímal jako pozitivní věc. I přes všechny tyhle nedostatky ale Nolan dodal slibovanou dávku zábavy (stejně není lepší než The Dark Knight). Tohle on prostě umí, na konci jeho filmů mi totiž skoro vždycky naskočí husí kůže (že by to bylo Zimmerovou hudbou?).