Sucker Punch (2011)

Absolutní šílenost. Když holky začali propichovat párou napuštěné skopčáky, měl jsem na chvilinku pocit, že "tohle teda fakt ne", ale nakonec mě to nějak pohltilo a užil jsem si dosyta. Perfektni hudba a hlavně vizuální stránka celého filmu, to je prostě nářez.

Cesta samuraje (2010)

Nehorázná kokotina. Jenže...: Skvělá kamera, hudba, triky, zpomalovačky, souboje, Kate.....A taky to bylo tak krásně barevné.... Ale už se na to asi nepodívám. Pitomost.

Pretty Woman (1990)

Jedna z nejkrásnějších pohádek pro dospělé, kterou znám. A vy cynikové přechytralý, co máte tak radikální názory jakej že je to vlastně kýč se jděte bodnout.

Leon (1994)

Naprosto čistá esence "fimovosti". Tohle je přesně ten snímek, kvůli kterému mám tak rád film. Když se to sejde, když se to umí, je to prostě něco vyjímečného. Naprosto geniální film, režie, kamera, hudba. Jean Reno jako milovník rostlin a čistá duše i přes to, že ve volném čase zabíjí lidi, je naprosto neodolatelný a nevím, jestli se najde někdo, kdo by mu tady nefandil. Gary Oldman je zloduch k pohledání zahraný s takovou noblesou, že až mrazí, a Natalie Portman? Copak je možné nevidět, jaký talent se tady rodil?

Sociální síť (2010)

Tenhle film mi opravdu sednul. Výborně natočené drama o zrodu nečeho, co já osobně považuju za nejhorší vynález v dějinách internetu. Možná i proto byl pro mě příběh velmi poutavý. Ne že bych neznal jméno Zuckerberg, ale devadesát procent informací pro mě bylo nových. A v tuto chvíli musím ocenit práci Davida Finchera, protože to natočil a převyprávěl tak skvěle, že film o bezcharakterních lidech mě lhostejných, stojících u vzniku něčeho z mého pohledu nešťastného byl prostě lahůdka od které jsem se dvě hodiny ani nehnul.

Sunshine (2007)

První polovinu filmu více než koukatelná záležitost. Všechno pěkně šlape, cesta za oživením umírající slunce pohltí a po vizuální stránce je radost se dívat. Bohužel, v půlce nastoupí na scénu Fredy Krueger, režisér si šlehne pořádnou dávku nějakého lektvaru a jde to z kopce. Takže bohužel, nejsem z Dannyho tak odvařenej, abych neřekl, že ten parádně rozjetej příběh pěkně zazdil a konec bylo jedno velké utrpení.

Intimní past (2011)

Stopadesátá variace na stokrát omleté téma. Hilary, kluci sice nepláčou, ale takovej film dokáže fakt rozbrečet. Co rozbrečet, já bych řval jak mimino. Bože, taková pitomost....

Čtyři lvi (2010)

Já jsem se teda bavil řádně. Hlášky úplně neuvěřitelný, arabáši totální imbecilové, až na sem tam světlejší momenty. Prostě nabušená komedie. Proč s tím teda mám takovej problém a sakra nedám pět hvězdiček. Že by to tak vtipný nebylo? Asi to bude tím, že na rozdíl od Zohana, kde nikdo neumřel a byla to fakt sranda, tady to dopadlo jinak. I přes ten všechen smích, přes ty skvělé dialogy, přes to, jak moc to bylo super, prostě zůstává ten pocit, že tahle chátra fakt existuje, že si tenhle lidskej odpad fakt dokáže dát na sebe bombu pro úplně stupidní důvody a pak už to sranda prostě není. Ale to je jen můj subjektivní pocit, komedie je to fakt skvělá.

127 hodin (2010)

Danny Boyle se pokusil zfilmovat něco, co se moc zfilmovat nedá. Zhostil se toho se ctí, udělal maximum, ale hodinu a půl dlouhý film o floutkovi, co má zaseknutou ruku ve skále, to prostě ne. Čekal jsem víc, o moc víc. I když jsem tušil, že právě na zápletce by mohl film trochu troskotat, z mého pohledu ztroskotal úplně. Danny se opravdu snažil a James Franco hrál jako o život. Herecký výkon na jedničku s hvězdičkou. Ale film mě zanechal prázdným. Příběh Arona Ralstona kolem mě jen proplul.

Ďábel (2010)

Pět lidí ve výtahu, jeden z nich je ďábel, no to asi bude trosku ptákovina,ne? To mi problesklo hlavou. Jenže ono je všechno jinak. Začaly to už úvodní titulky, které jsou prostě naprosto dokonalé a už jsem tušil, že jsem se ve své skepsi možná mýlil. A film mě dokázal udržet v napětí až do konce. Samozřejmě i díky stopáži, která byla prostě přesně akorát. Příběh graduje, naštěstí se ho minimálně půlka odehrává i mimo výtah, což také potěšilo. Záverečná pointa je dobrá a mě nezbývá než obrazně řečeno zatleskat, protože z filmu, který jsem předem "odepsal", na téma (ďábel), které taky moc nemusím, se vyklubalo něco, co mě víc než potěšilo.