Španglicky snadno a rychle (2004)

Jak sleduju zdejší hodnocení, je mi jasné že půjdu proti proudu. Bohužel, ač Adam Sandler patří mezi mé oblíbené herce, Paz Vega je opravdu nádherná a Téa Leoni i na prahu čtyřicítky vypadá úžasně a rychle běhá :-) , přesto mě příběh dvou hysterických a bláznivých ženských a rozpolceného muže uprostřed nedokázal zaujmout tak, jak jsem očekával po přečtení obsahu. Nakonec moje sympatie z celé rodiny patří hlavně matce.

Crash (2004)

Tenhle film je prostě dokonalý. Nádherná hudba, vynikající obsazení, dobrá kamera..... Jistě, kdybych se v tom chtěl rýpat, našel bych chybičky a hluchá místa. Ale musel bych opravdu tvrdě hledat a hlavně - proč? Pamatuju, když jsem film viděl poprvé, jak mě to pohltilo, uchvátilo, a nakonec jak jsem byl nadšený z toho, co že jsem to právě měl možnost vidět. A taky si pamatuju, jak na mě zapůsobila jedna scéna (samozřejmě jich bylo víc, ale tuhle jednu bych vyzdvihnul), konkrétně ta s kouzelným pláštěm. Seděl jsem jak opařený a ihned jsem si uvědomil, že nikdy, pokud mi bude pamět sloužit, už tuhle scénu nezapomenu.

Láska nebeská (2003)

Tak jsem si opět po dlouhé době, když byl ten vánoční čas, pustil Love Actually. No, nebudu se vymlouvat, film znám a stejně jsem zase byl naměkko. Tenhle film je prostě tak neuvěřitelně roztomilý, láskyplný a nevím co ještě, že když ho člověk vidí, zapomene na všechny ty svině, co poslední dobou potkal, zapomene na všechny svinstva, které sám vědomě či nevědomě udělal a je mu dobře na duši. Přesně pro tohle miluju film jako takový. Protože když se to sejde, když se to dobře udělá, člověku to něco dá. Každý film, ze kterého vám zůstal nějaký pozitivní pocit, byl dobrý. A tenhle je prostě pozitivní celé dvě hodiny.

Neřízená střela (2010)

Přestože mi Emily Blunt místy nehorázně lezla na nervy, povznáším se nad to. Britský černý humor v tom nejlepším podání. Báječná komedie, kdy člověk neřve smíchy na celé kolo, ale usmívá se a pochechtává takřka po celou dobu. "Who did this? -Rembrandt. -Who? -Rembrandt. -Gimme his address. Now. -He´s dead. -Dead? When? -Three hundred years ago."

Nezastavitelný (2010)

Skvělé, Tony, skvělé. Dokázal jsi, že pořád umíš točit nejlepší (dobrá, tak jedny z nejlepších) akční filmy. Po úvodní rychlé seznamovačce přijde našlapaná akce, která po hodině trošku zvolní aby nabrala druhý dech až do finále. Naprosto ultimátní akční film, na jaký jsem se dlouho těšil a který moje přání splnil. Ano, věděl jsem, jak dopadne vztah s dcerama, jak dopadne vztah s manželkou. Vlastně to dopadlo skoro do puntíku jak jsem si představil po rozpletení úvodních vztahů. Ale "who cares"! Každý přece věděl, že John McClane si nakonec s manželkou padnou do náruče, a přesto je film legenda v akčním žánru. Takže, shrnuto a podtrženo, Tony Scott natočil skvělou akční podívanou, která všechny fanoušky žánru potěší, dá vzpomenout na dobu, kdy se akční filmy chrlily ve velkém i když mnohdy na úkor kvality a tu kvalitu nám teď naservíroval.

Ip Man (2008)

I když je film o reálném mistrovi bojových umění inspirován skutečností velmi, velmi volně (víc než polovina toho, co je ve filmu nejdůležitější, se nikdy nestala), jedná se o jeden z nejlepších filmů o bojových uměních, který jsem kdy viděl. Filmaři upravili příběh po svém a udělali to velmi zdařile. Má napětí, občas humor a dramatickou linii, která diváka udržuje v napětí po celou dobu. Choreografie bojových scén je na naprosto dokonalé úrovni, souboje jsou přehledné a dá se na ně dívat. Naštěstí se číňani neinspirovali v hollywoodském trendu, kdy minutu slyšíte jen zvuky, z obrazu vás bolí hlava a vůbec netušíte kdo že vlastně bojuje proti komu. Zajímavostí je, že v žebříčku nejvýdělečnějších filmů v Číně za rok 2008 se umístil až na třináctém místě a předběhl ho i film The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor.

Jackass 2 (2006)

Tohle vlastně ani není film, jen sled scének jako z nějakého "funny home video" pořadu. Jenže co naplat, je to prostě zábava. Vtipná, dechberoucí, nechutná, perverzní a já nevím co ještě, ale stojí to za to. Johnny Knoxville a Steve-O mají pud sebezáchovy snad na ještě nižší úrovni než zbytek partičky. Bavil jsem se královsky, ale musím přiznat, že mě párkrát i blitíčko pokoušelo.

Vítězové a poražení (1999)

Těžko,přetěžko se mi hodnotí tento film. Oliver Stone je režisér, ke kterému mám veliký respekt. Al Pacino je herec, co snad ani neumí zahrát špatně, maximálně má občas nešťastnou ruku při výběru. Jamie Foxx, Dennis Quaid, LL Cool J a další ze sebe vymáčkli opravdu maximum. Cameron tady ve vážné a neromantické roli opravdu zaválela. Prostě skvělá režie, kamera, herecké výkony. A hudba? Tak ta k těm scénám sedla jak prdel na hrnec a byla výborná. Po všech stránkách kvalitně odvedená práce. Jenže, ať se snažím sebevíc, mě se ten film nelíbil. Prostě takový ten pocit, kdy víte, že to má kvalitu, že to je dobré, ale nic vám to nedává, neřeknete si "na tohle se znovu rád(a) podívám".

Pravá blondýnka (2001)

Ten telefon v tom růžovém chlupatém futrálu, tak ten mě dostal... A asi nejvíc jsem se nasmál při příchodu jejích dvou kamarádek do soudní síně. "Look how cute. There's like a judge and everything. And jury people. Vote for Elle!" :-)

Bláznivá olympiáda (2005)

Skvěle jsem se bavil. Banda retardů byla úžasná, Johnny to zahrál výborně a ať si kdo chce co chce říká, k tomuhle typu komedií ten moralizující konec prostě patří. Perfektní film, když člověk chce jen tak vypnout na hodinu a půl a pobavit se.