Poslední legie (2007)

Určitě to není vyloženě špatný film. Podívat se na to dá. Mít v kolonce "rok natočení" patnáct až dvacet let zpátky, bylo by to asi přijato s větším jásotem a vřeleji. Takhle přece jen film působí trochu lacině, spíš televizně. Ale jak jsem řekl, na jedno shlédnutí solidní lehce podprůměr. Na historické filmy se vždycky rád podívám, Miss World z Indie je opravdu nádherná, a měl jsem díky ní chvíli nutkání dát hvězdičky tři, ale zůstanu u dvou. Tři by bylo fakt moc...:-)

Pod jednou střechou (2010)

Další z řady romantických komedií podobného typu, které se na nás valí stále a stále. Většinou se jedná o naprosto průměrné snímky, které neurazí ani nenadchnou. A tak je to i s tímto. Nemají se rádi - začnou se tolerovat - začnou se mít rádi - zamilují se do sebe - dočasný rozchod - velké láskyplné finále. Tentokrát s dítětem jako spojovacím materiálem. Na jedno podívání ok.

Plivu na váš hrob (2010)

Divák chystající se shlédnout tento film ví, do čeho jde, tudíž z tohoto hlediska mi přišel začátek zbytečně natahovaný a neuškodilo by jít rychleji k věci. Hudba, hlavně ve zmiňovaném začátku, je tragická. Celkově by filmu možná pomohlo ubrat 15 minut. Ale závěrečné zůčtování je něco, co mě dostalo. Viděl jsem spousty vyvražďovacích filmů, masakrů (nejenom v Texasu), půlnočních vlaků a skoro všechny díly Saw. Jenže člověk tak nějak ví, že to je pitomost pro pobavení a postrašení diváka. Jenže tady to bylo takové syrové, drsné, realné. Prostě jsem s tou holkou soucítil, když ji ponižovali a znásilňovali a na konci jí fandil. Ale co ona jim provedla, to jsem nečekal. Naprosto brutální scény, a že nemám nijak slabý žaludek, tak ta scéna s očima a krkavcema mě ty moje oči donutila na chvíli od obrazovky odvrátit. Brutus, humus. Ale oni si to zasloužili :-)

Rozchod! (2006)

Takový zvláštní film. Pravděpodobně romantická komedie. Jenže zase tolik se člověk nezasměje (i když Vince se snaží se svýma hláškama), a hlavní hrdinové se podstatnou část filmu naprosto neromanticky hádají a řvou na sebe. Pro mě osobně spíš drama o životní krizi jednoho páru ve středních letech s otevřeným koncem...

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Lehce stravitelná pohodová akční komedie. Cruise svého extra-super agenta zahrál tak, jak se od něj může očekávat, takže dobře a spolu s Cameron jim to pěkně ladilo a v tomhle filmu se k sobě hodili. Honička s býkama v ulicích města jako třešnička na dortu.

Red (2010)

Partička důchodců v akční komedii dává pořádně na prdel CIA, tajné službě a vůbec všem co se připletou. Pro mě osobně příjemné překvapení v jednom z nejzábavnějších filmů roku 2010. Bruce Willis je prostě pořád velkej drsňák a paranoidní cvok Johna Malkoviche dokáže rozesmát.

Past (2010)

Tak takhle opravdu ne. Když v začátku přišel Edward Norton do kanceláře Roberta De Nira s cool krimi účesem a začali debatovat, mělo to potenciál a myslel jsem, že se dočkám zážitku. A dočkal jsem se. Zážitku z toho, jak De Niro a Norton vezmou roli v takové pitomosti. Bylo to dlouhé, bylo tam moc "božích řečí" a bylo to o ničem. I když oba dva odvedli svou práci kvalitně. Jako jedno z pozitiv bych viděl to, že Milla (když zrovna nezabíjí zombie ve velkém) opravdu umí hrát. I když se můj názor jejím odpůrcům asi nelíbí, kromě bradavek ukázala i jistou dávku talentu. Ale jinak brutální ztráta času....

Brána do pekla (2009)

Není to tak strašný. Je sice pravda, že poprvé jsem to vypnul po pár minutách, nějak se mi to netrefilo zrovna do nálady, ale když jsem filmu dal po čase druhou šanci, nakonec mě celkem překvapil. Za málo peněz, s minimálním obsazením tvůrci natočili celkem slušnou psycho-lekačku. Naštěstí má film velmi krátkou stopáž, přesto se ke konci už zdá dlouhý. Těch cca 80 minut je tak akorát, aby se to dalo zvládnout.

Čtvery Vánoce (2008)

Docela to chvílemi dokázalo pobavit, tvůrci dali dohromady opravdu solidní hereckou sestavu, ale celkově to prostě bylo příliš pitomoučké.

Jurský park (1993)

Kdysi dávno jsem to viděl v Praze na premiéře, lístky sehnala kamarádka velikou náhodou a štěstím, a pamatuju, že když jsme z kina odcházeli, měl jsem pocit, že jsem byl svědkem něčeho vyjímečného. Dnes už ten film znám zpaměti, přesto ten pocit, že "to je teda něco" zůstal.