Pobřežní hlídka (2017)

Ako paródia ...nie úplná katastrofa. Inak neviem načo to bolo dobré.

Vlk z Wall Street (2013)

Reklama. Veľmi dlhá, nudná reklama na jachty, saká, autá, prezervatívi .... kto má chuť sledovať tri hodiny teleshoping vrelo odporúčam. Neviem čo je na snímke horšie, forma alebo obsah. Dávam palec hore za hlášky a druhý za obsadenie.

Čerešňový chlapec (2011) (TV film)

Celé sa to drží u zemi. Žiaden mediálny lesk v snímke nečakajte, no nemá to nádych amaterizmu ako som u slovenských snímok zvyknutý. Réžia sa snažila o kvalitný výkon a pri rozpočte aký naši režiséri majú dávam klobúk dole. Celkový dojem z filmu u mňa nie je až tak silný, mrzí ma tá jednoduchá dramatičnosť na záver snímky, no jednotlivé diely skladačky zapadajú, jednoducho má to zmysel.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Ako by bolo málo " vyplastikovaných" hercov v roli tvrdých mužov. Partií skvelých policajtov a odvážnych mužov. Tu sa mi pomiešalo zopár žánrov, a nevedel som si vybrať. Spomalené zábery padajucich nábojníc, explózie áut a silné reči. Josh Brolin bol pre mňa lákadlom, no zjavne si budem musieť počkať na ďalšiu snímku.

Jedna ruka netleská (2003)

Mačkopsovitý výtvor, pri ktorom som strácal nervy udržať sa pred obrazovkou. Nerozumiem ako to pán režisér celé myslel, a čo chcel povedať. Humor mal byť číslo jedna, po Samotároch som ho očakával na moje sklamanie som sa zasmial jeden jediný krát. Herecká zostáva sľubuje kvalitu výkonov nie však celého snímku a úprimne som sklamaný, že Trojan na tento scenár pristúpil. Hudba ma miatla, nad scenárom som sa mračil a v konečnom dôsledku ma pán režisér vôbec ničím nepotešil, ba naopak sklamal.

Ve stínu (2012)

Po Ondříčkovom počine Jedna ruka netleská som skepticky vyčkával na hodnotenia, aby som vedel či to bude stáť zato. Nie vždy som zaujatý, ale ako si ma neláka sledovať "mačkopsovité " dielka. Téma krimi z komunistických čias, spojená s Trojanom má potenciál osloviť divaka, a pri kvalitnom scenári nezostane film bez pozitívnych ohlasov. Ostatne, čo sa tejto snímky týka som sa snažil nedostaky scenáru prehliadať. Atmosféra je výborná a dokázala ma udržať i pri nie príliš svižnom tempe.Kvalitná výprava, slušné herecké výkony a osobne ma potešila prítomnosť Soni Norisovej.

Nespoutaný Django (2012)

Vyšperkovaný scenár, herecké obsadenie a scénky ktoré nenechajú napochybách, že sledujete skvelý snímok. Cesty sú tu dve. Alebo dáte 100 % alebo 0 . Stredná cesta nieje, nieje čo komentovať u mňa 100%.

Argo (2012)

Veru. Žiadna "blábolina" to nie je, ale wow effect u mňa žiadny. Ak máte chuť na dve hodiny ťahajúcej sa drámy z prostredia Hollywoodu, protestujúceho Teheránu a CIA, prídete si na svoje. Až na zopár scén som sa výdatne nudil. Prihlidnuť na režijný výkon priznávam kvalitu diela ktorá ma pri Affleckovi neprekvapuje. Oscarový snímok mi mal nabudiť minimálne jednu "zimomriavku" , nestalo sa. Argo, fuck your self.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Tento film je taký " za groš psík " ostatne ako všetky jeho filmy.

Star Trek (2009)

Na moje prekvapenie ma Zachary Quinto potešil. Na mladého Spocka mi sadol výborne, kdežto Ch. Pine ma niečim dráždil. Nedokážem si ho s Kirkom spojiť, aj keď pochopiteľne bolo jednoduchšie naplastikovať postavu Spocka. Star Trek poteší každého fanúšika Sci-Fi. Ako Čerešnička na torte je pre mňa S.Pegg, ten jeho "ksicht" ma vždy poteší.