Leviatan (2014)

Bohužiaľ som sa neprinútil tento film pozrieť až do konca...zaspal som. Niekoľkokrát. Toľko ku kvalite filmu. 40%

Válka světů (2005)

Tak toto páni a dámy, bol naozaj zvláštny film. Naozaj netuším, prečo to nieje prepadák roka 2005, ale že to má takéto hodnotenia. OK, na ten rok síce dobré efekty, za ktoré by sa nehanbili ešte aj dnes, ale to je tak všetko. Krujzer tam hrá...no neviem či vôbec niečo hrá, lebo tam len so slzami v očiach stále pobehuje po nejakých poliach, kde každého likvidujú akési obrie svetlomety z avie. Vraj horor? Triller? No boha mne to nič také nedalo. A koniec? Zomreli sami, lebo sa nakazili chrípkou? Kokos, ako to bol naozaj skvostný koniec a do toho ešte stratený syn, to ma zabilo. Bohužiaľ úbohé, ploché, chladné, bez emócií a štipky rozumu. Niečo predsa za chabú atmosféru a nejaké tie efektíky. 35%

Liga spravedlnosti (2017)

Nebolo to až také zlé, prdflek mi až tak nevadil (kupodivu), ostatné postavy také mierne zvláštne a spolu nekoordinované. Celý čas sa mi ale zdalo (možno aj pofidérnou kvalitou rozlíšenia), že Sperman je akoby zdigitalizovaný, neviem ale prečo. To som ale odbočil, príbeh trochu zvláštny, zloduch síce temný, ale nakoniec riadne dosraný, celkovo by som povedal, že priemer. Trochu ale nadhodnocujem, lebo mám rád komixy, či od Marvelu, tak aj od DC. Dúfam, že nejaký ďalší pokus už bude úspešnejší. 65%

Kong: Ostrov lebek (2017)

Podľa mňa vydarený film, príbeh prajednoduchý, ale dobre odzrkadlený. Postavy v pohode, vrátane záporáka SLJ, trochu mi nesedí Hiddleston s krátkymi vlasmi :D Strašne sa mi páčilo, že nelozil king po mrakodrapoch, ale celý dej sa odohrával v jeho "vlasti". Príroda krásna, efekty ma nejak neurazili. Bitka s veľkým zlým jašterom bola super a celkovo všetky mlátenice boli parádne spracované. Ja som sa nenudil, možno tomu ždibka chýbala, ale celkovo som spokojný. 85%

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Musím uznať, že po naozaj zvláštnej jednotke, sa mi toto pokračovanie zdalo akési jednoznačnejšie, priamejšie a šlo to po jednej dejovej línií. Na postavy som si akotak zvykol, iba Pratt mi stále dosť vadí. Miestami dobrý humor, miestami vážnosť a škoda modráka, len tak mimochodom. Vo svojej podstate podarené. 80%

Rychle a zběsile 8 (2017)

Niekedy sa mi zdá, že táto séria zomrela spolu s Walkerom. Jedna absurdnosť strieda druhú, všetci sa tvária akoby mali zápchu, ja neviem, už ani autá nie sú čo boli. To neustále radenie dohora, akoby každý šoféroval kamión s 16-timi stupňami ma už nebaví. Áno nájdu sa aj nové veci, čo dokážu upútať, ale aby ma to bavilo, to nie. 55%

Oldboy (2013)

Okrem naozaj chorého nápadu (ktorý mal ten Kórejský blázon, ktorý vymyslel pôvodnú predlohu), je to naozaj super akčný film...nenormálne bitky, skvele dorezaný SLJ, Copley sa zjavne v roli magora vyžíval a Brolin tiež válal ako divý, síce sa mimikou podobal na Seagala, ale to nevadí. Podľa mňa dosť dobrá kópia východného námetu. Ja som sa bavil. 85%

Pád Bílého domu (2013) odpad!

Nehnevajte sa na mňa, ale toto bolo čo do kefy??? Takúto totálnu tupú sprostosť som nevidel asi nikdy v živote a to poznám aj filmy z dielne Asylum. Prečo toto vzniklo a prečo tam pre boha hrá masliak Butler a výron pankhart? Vraj vaše jednotky prišli za 15 minút a my sme dobili biely dom za 13!!! WTF??? Normálne chytiť scenáristu, režiséra, kameramana a všetkých kolotočárov, čo robili na tomto filme, postaviť k stene a napáliť plnú dávku. Tak som čakal do konca tohto hororu, či sa moje predstavy o filme aspoň o ždibec zmenia, ale zabil som zbytočne 119 minút filmom, asi 200 minút rozčuľovaním a asi 10 minút písaním tohto komentu. Díky fakt, ale aspoň, že som opäť videl asi 150000x americkú vlajku. FUCK OFF!!! 0%

Riddick (2013)

Také divné vykradnutie samotnej jednotky. Príbeh v podstate rovnaký, je sám na planéte, chcú ho zabiť, potom zabíjajú dáke príšery únoscov, potom zas zabíja Riddick a nakoniec všetko dobre dopadne, hlavne pre neho. Neviem, nejak ma to nebralo. 55%

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Kua už mi ten Crujzer vadí. Radšej nech pokračuje v natáčaní smiešnych filmov, lebo toto už sa nedá celkom zniesť. Ako má všetko kurevsky premyslené a 5x zamotané a ajtak z toho vzíde ako víťaz. Na druhej strane dobrý akčný film, nie príliš veľa digitálnych efektov, takže sa to dá zniesť. Škoda, že je séria MI už okukaná a nemá vlastne už čo ponúknuť, leda dobre hrajúceho Pegga. Ja neviem no. 55%