Andělé a démoni (2009)

Důvod pro nějž nemohu udělit maximum bodů je prostý. Je to příběh. Oproti předchozímu počinu se jedná o slabou splácaninu, ze ale které zručný režisér vykřesal maximum. Krom děje filmu jinak není co vytknout. Vizuálně je dokonalý, herecké výkony více než dobré, Zimmerova hudba sthující. Opravdu jsem se nenudil, celé to funguje, takže 4*

Démoni hrůzy (Kanibalové, upíři a satanisti) (2008) (seriál)

Hodně extrémní dokument dokazující, že zdravá lidská fantazie je schopná vymyslet různé vzrácené příběhy, ale na skutečné činy choré šílencovy mysli je každá fantazie krátká. No ne nadarmo jsou postavy z jedněch z nejslavnějších hororů inspirovány skutečnými vrahy.

Piraňa 3D (2010)

Filmy o dravých rybách nejsou zrovna mým čálekm čaje, ale protože už má Alexandre Aja na kontě pár vydařených hororů, dal jsem těmto rybičkám šanci a rozhodně to nebyla ztráta času. Recept na to, jak z poměrně rutiní záležitosti vytěžit maxim, tentokráte spočívá nejen v kočkách k nakousnutí tančících na pláži, ale také v odvaze nebát se do nich opravdu pořádně zakousnout. A toho se Aja tedy vážně nebojí. Viděl jsem sice hodně krvavých šíleností, a tento snímek patří rozhodně k těm nejbrutálnějším jaké znám. Doslova masark až na kost.

Půlnoční vlak (2008)

Další skvělá adaptace povídky Cliva Barkera. Svižné a zábavně krvavé podívané nechybí k dokonalosti téměř nic. Takže pokud si libujete v šílených gelzírech stříkající krve určitě nebudete zklamáni. Jediné co mi scházelo bylo pořádné vysvětlení z jakého důvodu všechno dělo. Pouhé "Musí to tak být." mi moc nestačilo a základní pointa příběhu, kterou znám k knihy, se ztratila někde během té zběsilé jízdy. Chcete-li vědět víc, sežeňte si Barkerovu První knihu krve a nalistujte druhou povídku Půlnoční vlak smrti.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Nemůžu uvěřit, že jsem tento seriál tak neuvěřitelně dlouho přehlížel. Ale nedávno jsem se k Lovcům duchů dostal... Pro mě se z tohoto serílu stal kult. Skutečná hororová atmosféra jak se sluší a patří, nebojí se krve, i když nezachází do krajností, je to přece televizní seriál, který má zaujmout nejen skalní fandy hororu, ale přesto se drží žánru. Najdeme tu jak skutečně temné díly tak i ty humornější, ovšem ne vyložině kýčovité nesmysly. Hlavní dvojice bratrů Deana a Sama je opravdu zajímavá a šance, že se s nimi budete nudit je velmi málá. Herecké výkony jejich představitelů jsou výborné ve všech směrech, ať už dojde na humor, napětí nebo i slzy. Po celou dobu je jich vztah podrobován zkouškám, které mají otestovat jejich vzájemnou věrnost, což občas není nic snadného. Právě to je hlavním vodítkem celého seriálu, rozhodovat mezi tím, co se musí obětovat a jak to udělat, aby oba přežili a nezapoměli přitom na to, že jsou jedna krev.

Saw 3D (2010)

Zřejmě nejhorší díl. Jediné co na tomto pokračování za něco stojí, je snad jen ono zavěrečné rozzuzlení, které ale zřejmě nesedne každému. Jinak hlavní postavu (hlavního hráče) doopravdy nechápu. Musel to být vážně idiot, když si myslel, že mu Jigsaw nebude věnovat pozornost a hry, co na něj připravil, byly tentokráte velice ubohé. Ještě že bylo slavné "Game over" proneseno naposledy.

Jurský park (1993)

Když jsem Jurský park viděl poprvé bylo mi asi sedm, tak jsem se u něj částečně nudil. Bavili mě jen scény s dinosaury :-) , které jsem jako děcko miloval a mám je rád pořád. Celkové vyznění filmu jsem tedy pochopil až později a myšlenka o tom, že člověk si z přírody nemůže udělal děvku, aby z ní potom doloval prachy, mě velmi zaujal. Krom této filozofie se nám tu kloubí dohromady žánry sci-fi a horor. Zajímavé téma klonování, úprava a míchání genů a potom samotní dinosauři, jenž tu vystupují jako děsivé bytosti z hlubin času a polozapomenuté historie matičky Země. A když se minulí a současní vládci planety střetnou, nemůže to dělat dobrotu a někdo může dokonce přijít i o život... Spielberg natočil jeden z filmů, na nějž se bude vzpomínat opravdu hodně dlouho. Tenkrát revoluční triky, dnes stále konkurenceschopné, sice přilákaly do kin rekordní počet návštěvníků, ale sloužily pouze k dotvoření příběhu, který je tady stále tím hlavním.

Kmotr II (1974)

U filmů neplatí, že čím jsou starší, tím jsou lepší, ale některé jsou zkrátka tak jedinečné, že si svoje postavení urdží téměř nezměněné po dlouhé roky. Říkáme jem klasika nebo kult. A Kmotr je klasika. Na začátku byla bezvadná kniha Maria Puza, potom její výtečná adaptace a následově doplňěna o výborné pokračování a zakončená stále velmi kvalitním třetím dílem. Z filmů si mě nejvíce získal právě druhý díl. Robert De Niro je jako mladý Vito Corleone výborný. Michael Corleone se coby don svému otci hrdě vyrovná a dál vede rodinný podnik vstříc budoucnosti se vší mafiánskou rozvážností či potřebným násilím. Al Pacino tentokrát strhává většinu pozornosti na sebe a nemusí být ani sám ďábel, aby z něj šel strach. Jako zaujatý člověk mohu prohlásit, že netuším kdo je Art Carney, který v roce 1975 dostal zlatého plešatce za hlavní roli a že film Harry a Tonto, za nějž ho dostal, jsem neviděl, ale Oscara bych bez váhání přihrál Pacinovi. Na jeho výkon v tomto filmu nikdy nezapomenu. Kmotr 2. je silným epickým příběhem, jenž mě ani na vteřinku nenudil a jeho délka je proto naprosto zanedbatelná. "Done Corleone, máte moji věrnost..."

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Je docela s podivem, že z tak dějově chudé první části knihy se dá natočit docela slušný film. Právě tímto faktem mě režisér překvapil u předchozího dílu, který jsem jako jedinou knihu z série nedokázal dočíst do konce. Proto jsem tehdy kino vynechal a později jsem byl doma mile překvapen. Avšak přehnané očekávání v první plovinu sedmičky mi připravilo menší zklamání. Prázdnota příběhu je trochu tíživá a dvě a půl hodiny je poněkud moc. Nicméně zručný režisér a scénarista se s chudou předlohou poprali, jak nejlépe to šlo, úvodní scéna při zasedání Smrtijedů v čele s Voldemortem, útěk z ministerstva, návštěva Godrikova dolu a asi nejzajímavější částí je animované zpracování příběhu tří bratří, za které by se nemusel stydět ani Tim Burton, jsou skutečnými lahůdkami. Bohužel jinak většinu času trávíme sledováním putování tří hlavních hrdinů a to moc velká zábava není. Do pochmurné atmosféry jsem se nedokázal vcítit. Film se utne v okamžiku, kdy jsem potom knihu dočetl do konce už jedním dechem, proto věřím, že tohle je jen oslí můstek k opradu velkolepému finále.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Po nepříliš vydařeném prvním dílu přichází další zklamání. Ledová pyramida mi byla daleko sympatičtější, než americké maloměsto. Setkáváme se tu s topornými a nezajímavými herci, kteří by mi nevadili v případě, kdy by je terorizoval Freddy Kruger nebo jiný zkušený lovec teenagerů, ovšem v případě kdy se jedná o Vetřelce je to tragická volba. Film tak působí jako obyčejný béčkový horor, kam se vesmírní rivalové zatoulali jen blbou náhodou. Vetřelci se mi zkrátka do takového prostředí vůbec nehodí. Jedinou kladnou věcí, díky níž hodnotím tento film o hvězdičku lépe než předchozí, je, že je to solidní R-ko. Škoda že po předchozím nezdaru nevsadili tvůrci na jistotu, když už muselo to pokračování být a nevrátili tuhle slizkou ságu s hostujícím lovcem tam kam patří. Někam hodně daleko od Země.