Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Majestátní a v době svého vzniku jedinečný dokument. To čím vynikl nad ostatní dokumenty se stejnou tématikou, bylo, pokud se nepletu, že jsme poprvé měli možnost sledovat "skutečný" příropisný film doplněný komentářem, namísto pozozrování mluvích paleontologů, zkamenělých koster v muzeích a občasné, nepříš kvalitní, animované záběry. Se stejným úspěchem navázali Balada o Allosaurovi, Putování s pravěkými monstry, Putování s pravěkými zvířaty a Monstra pravěkých oceánů.

Návrat do domu hrůzy (2007)

Slušné pokračování. Sice méně atmosférické, zato víc brutální. Hlavně jsem byl raději za všechny ty potvory co se tu objevili:) narozdíl od toho divnýho mračna duchů, či co to bylo, v jedničce.

Dětská hra (1988)

První díl této série jsem paradoxně viděl až jako úplně poslední, takže jsem mohl krásně docenit originalitu tohoto filmu, z něhož několik následujících pokračování víceméně obstojně těžilo, ale žádné z nich se mu nevyrovnalo. Jedná se však o sérii, v níž se narozdíl od jiných (třeba Hellraiser nebo Noční můra) nenajdou tak slabé kusy, že by v mém hodnocení spadly pod tři hvězdičky. Celé série je pěkně vyvážená, i když v pátém pokračování to bylo o vlásek, a Chucky je ve všech dílech dokonalý.

Phantasm (1979)

Zábavné. Vydávat film za surrealistický horor. Vlastně je tak vznešeně řečeno, že budeme svědky něčeho co nedává pořádně žádný smysl. Těžko tak můžu soudit jestli se jednalo o úmysl (vsadím se, že tvůrci budou horlivě přikyvovat) nebo o neschopnost domyslet celou šaškárnu do konce. Ani na okamžik mi film nepřišel nijak děsivý, ale to bude tím, že třicet let strarý film už asi nedokáže dnešního diváka vyděst. Ale uznávám, že v době svého vzniku se muselo jednat o hrůzunahánějící dílo. Své rozporuplné hodnocení završím výrokem, že i přesto mělo tohle všechno dobrou atmosféru, o níž se hodně zasloužila povedená hudba.

Dům hrůzy (1999)

Zcela obyčejná hororová podívaná, která nemá ani v nejmenším šanci pochlubit se něčím originálním. Strašidelný dům, šílený vědátor a zlo které po sobě zanechal, to už jsem myslím někde viděl. A nemyslím původní verzi, co mám na DVD v papírovém obalu(na tu jsem ještě nekoukal). Ovšem není důvod se tento film nepodívat, špatně zvládnuté to není a alespoň za jedno podívání určitě stojí. Osobně jsem doufal, že si užiju Jeffreyho Compse v roli dalšího šíleneho vědce, ale to jsem doufal asi v moc. Kdybych nevěděl, že tam hraje, nejspíš bych ho ani nepostřehl. Zklamaný jsem však nakonec nebyl, protože Geoffrey Rush v hlavní roli je eso celého snímku.

Souboj Titánů (2010)

No pokud bych měl tento film srovnávat s originálem, musel bych svoje hodnocení rapidně snížit, ale když se nesnažím srovnávat remake s předlohou, není nový Souboj titánů vůbec špatný. Akcí a skvělými triky nadupaný popcorňák, který mě osobně nijak neurazil a dobře jsem se u něj bavil.

Halloween II (2009)

Zombiemu se pokračování jeho Halooweenu opravdu povedlo. Oproti předchozímu počinu však více vsadil na vizuální stránku a děj použil jako pojivo, které celé tohle drastické divadlo drží pohromadě. Trochu mi připomněl Dům 1000 mrtvol, kde se s vizuální stránkou taky dosyta vyblbnul. A mě to opravdu bavilo. Zombieho brutální naturalizmus a zmíněná vizuální stránka jsou to co z téhle mašinérie dělá bezva film, i když chápu, že každému to nemusí vyhovovat. Co se remaků týče, nejsem jejich odpůrcem, nebráním se novému pojetí. V případech jako je právě Halloween nebo Pátek třináctého, mám remaky dokonce raději. Takže napíšu to stejné jako u Pátku třináctého: Jako někdo, kdo není zatížený uznáváním originálu jako nepřekonatelného, si svoje hodnocení můžu dovolit.

Candyman (1992)

Na tento horor jsem si musel hodně dlouho zvykat. Když jsem ho viděl prvně, nějak jsem si ho nedokázal užít, nevím skutečně proč. Má nádherně ponurou a tísnivou atmosféru, skvělou hudbu, dobrý příběh a mého oblíbence Tonyho Todda, přesto jsem se nedokázal do této podívané dlouho vžít a užít si ji se vším všudy. Dlouhou dobu jsem tvrdil, že druhý díl je lepší, to je teď minulostí. První díl je skutečná klasika, jejíž sledování je neskutčný požitek.

Proroctví: Zrada (2005)

Vzpoura i Zrada jsou filmy s docela zajímavým námětem a pokud neočekáváte něco extra, tak se na ně podívat určitě dá. I když jim hodně škodí nízký rozpočet, určtě jsou o hodně lepší a nápaditější než naprosto zmrvená a trapná trojka. Tento díl je podle mě na stejné úrovni s předchozím, ale má pro mě jedno významné plus a sice Tonyho Todda, který nikdy nezklame.

Candyman 3: Den smrti (1999)

Poslední Candyman je podle mě ještě stále docela slušným pokračováním. Je tu sice znát, že pánům scénaristům docházely nápady a kopírovali z předchzích dílů co se dalo, ale přesto se tu najde i několik zajímavých nových námětů. Tony Todd je coby Daniel "Candyman" Robitaille stále úžasný, ale nemůže táhnout celou sérii, bez většího náznaku inovace, sám. Hudba je místy docela povedená a dodává filmu slušnou atmosféru, zvláště v závěru. Jsem si naprosto jistý, že by scénáristi byli schopni oživit Candymana zas a znovu jako Freddyho a Jasona a nechat ho řádit v dalších x filmech, ale nakonec mu udělaili přítř ti, na nějž Candymanův rezavý hák nedosáhne, ani kdyby říkali do zrcadla jeho jméno pětkrát po sobě každé ráno po probuzení – producenti. No aslepoň zůstala Candymanovská trilogie hezky uzavřená.