• Krátkometrážní

Cherry Tree (2015)

V záplave patetických hororových „pokusov“ dnešnej doby má CHERRY TREE svoje neprehliadnuteľné kúzlo, podobne ako režisérov predchádzajúci, nedocenený a ešte silnejší Wake Wood.

TVZ: Repossessed (2016)

Ho-ho-ho, po dlhšom čase vcelku svieži a zábavný found footage ÚLET.

Smothered (2016)

S ľahkosťou pojatá hororová komédia, čo poteší srdce hororových fanúšikov obľubujúcich osadenstvo, aké sa tu zišlo; s mojím hororovým (naj)obľúbencom Kaneom Hodderom v čele. Ostatných to asi nejak tankovať nebude, ale na špeciálne či prelomové méty "Smothered" ani nestrieľa.. tak čo.

Slender (2016) odpad!

Hádžem tyčku. Vydávať niečo takéto za „film“ by malo byť trestné. Seriózne.

Violent Shit: The Movie (2015)

Violent rozhodne.. a minimálne vďaka záverečnému masakru to nie je Shit. Ale ani nič moc, i keď v rámci pochybne pôsobiacej vyvražďovacej série "Violent Shit" to zrejme veľa možností ani nemalo. Pre nádejného režiséra je to však od minula zbytočný krok späť.

Last Girl Standing (2015)

Nefunkčný a vyumelkovaný pseudo-horor, ktorý sa snaží stavať na absurdnom nápade -/začať na konci/- ktorý by IMFO nefungoval v žiadnom žánri. Neviem ako iných, ale mňa by teda nebavilo sledovať napr. akčný film po všetkej akcii, romantickú komédiu po tom, ako hlavná dvojica medzi sebou už všetko vyrieši, či thriller po uzavretí prípadu / problému / záhady. A v tomto hororovom prípade je to možno ešte o to stupídnejšie, že človek tú „final girl“ nepozná, nezžil sa s ňou, nefandil jej, takže nemá dôvod so záujmom sledovať ako oplašene prežíva every fucking day a vidí haluze starej matere. A ten twistový slasher záver, ktorý do toho mal akože znova vliať „život“, bol podaný tak iritujúco a predvídateľne, až to bolo urážlivé. FuckYou tvorcovia, ale to, že je nejaký nápad neotrelý a nevyčerpaný ešte neznamená, že je originálny a vhodný.

Road Games (2015)

Pekne natočený, na oko mysteriózny a twistovitý „road suspense“ thrill, zasadený do očiam lahodiaceho prostredia. Vďaka tomu a účasti vždy skvelej Barbary Crampton sa to pozerá naozaj dobre. Napriek tomu, že to nie je ani moc napínavé, ani nejaké prekvapivé a človek si onedlho uvedomí, ako sa ten film snaží tváriť zaujímavejšie než v skutočnosti je. Nevadí. Osemdesiatkové, ale nepríliš podobné "Road Games" boli výrazne lepšie.

Hollow Creek (2016)

Dvojhodinová uspávanka, ktorá by sa chcela tváriť ako nejaký mystery thrill, avšak je len ubíjajúcou TV spatlaninou. Toto ti Gizela nevyšlo, ani sa nedivím, že na vydanie to muselo čakať 3 roky.

Evil Souls (2015)

Lacný nezávislák, akých sa neustále objavuje kopa a zdržiavať sa s nimi neoplatí, hoci práve tento ma trailerom na 2 minúty oklamal. Son of a bitch. Je však nudne natočený, zbytočne zdĺhavý, strašne vážne sa berúci a tak snaživý, že čím viac to navyšuje a motá, tým horšie sa to pozerá. Vcelku utrpenie.

You Are Not Alone (2014)

POV horor pojatý z pohľadu hlavnej hrdinky, ktorá sa po oslave dotrepe domov, no všimne si, že okolo barákov sa motá akýsi podivín. A keď si ju všimne aj on, zameria sa na ňu, snaží sa jej dostať do bytu a začína vcelku napínavá, atmosférická prenasledovačka, ktorá síce nie je vyložene ukážková, ale aspoň sa tam na rozdiel od tej predchádzajúcej hodiny už niečo deje. Nebyť toho útrpne dlhého a silene vyznievajúceho rozjazdu, tak by som hodnotil vyššie, ale keď 2/3 filmu stoja v podstate za hovno, tak čo z toho. A samotné POV spracovanie mi v tomto prípade až také funkčné neprišlo, skôr trochu ťažkopádne.