Skupina hororových legiend, na ktorej čele stojí Kane Hodder, ktorý sa preslávil úlohou Jasona Voorheesa v klasickom horore Friday the 13th, sa zúčastní hororového festivalu. Fanúšikovia však o nich nemajú záujem, a tak sa skupina rozhodne spustiť svoju vlastnú strašidelnú atrakciu v odľahlom parku. Lenže aj hororoví herci sú len ľudia, ktorí majú rovnaké pocity ako ostatní, takže keď členovia partie začnú za záhadných okolností miznúť, je len otázkou času, kedy si hororové legendy uvedomia fakt, že nestoja pred kamerou, ale sú v ozajstnom ohrození života. (Marceloo)

kaylin

Tohle je snímek pro fanoušky hororu asi víc než pro kohokoli jiného, ale to vlastně jenom v tom, že se zde objevují herecké legendy, které mají na svém kontě nějakého toho ikonického zabijáka. V čele je Kane Hodder. Film má celkem povedené gore, je to místy docela dobře ujeté, takže za mě si to na ten průměr sáhlo. ()

Marceloo

Skupina hororových legiend, na ktorej čele stojí Kane Hodder, ktorý sa preslávil úlohou Jasona Voorheesa v klasickom horore Friday the 13th, sa zúčastní hororového festivalu. Fanúšikovia však o nich nemajú záujem, a tak sa skupina rozhodne spustiť svoju vlastnú strašidelnú atrakciu v odlahlom parku. Lenže aj hororoví herci sú len ludia, ktorí majú rovnaké pocity ako ostatní, takže keď členovia partie začnú za záhadných okolností miznúť, je len otázkou času, kedy si hororové legendy uvedomia fakt, že nestoja pred kamerou, ale sú v ozajstnom ohrození života. - Po takmer trojtýždňovom tichu na hororovej scéne sa dnes objavil dlhšie odkladaný hororový projekt, v ktorého hlavných úlohách sa objavili dvaja moji oblúbenci, aj keď som nevedel čo mám očakávať, pretože režisérova filmografia je v rámci herectva pestrofarebná a v réžii toho ešte vela neukázal. Po ich predchádzajúcom spoločnom horore Old 37, ktorý síce netlačil nijak extrémne na pílu, ale napriek tomu som mu bez rozmyslu dal 5 hviezdičiek, som sa tešil na ich ďalší horor. Kane Hodder a Bill Moseley majú medzi sebou velmi zaujímavý vzťah, ktorý sa mi v hororoch strašne páči. Ich konverzácie sú nehorázne variabilné a dokážu hrať vtipne, odstrašujúco, ale aj nepríjemne a mrzuto. V tomto horore bol ich vzťah oproti Old 37 absolútne odlišný, ale aj tak fungoval velmi dobre a ludia, ktorí týchto ludí poznajú a uznávajú sa opäť presvedčia o tom, prečo sú najväčšími legendami modernej hororovej scény. Kane pôsobil aj ako producent a človek, ktorý aspoň trochu rozumie hororovej scéne si určite uvedomí, na čo chcel týmto hororom poukázať. Smothered pôsobí dobre ako horor a striedavo aj ako komédia, aj keď táto stránka je o niečo slabšia. Fanúšikov najlepšieho žánru potešia desiatky odkazov na najslávnejšie horory a legendy ako Friday the 13th, ktorý tu hrá primárnu úlohu, A Nightmare On Elm Street, Texas Chain Saw Massacre, ale aj menej známe klasiky ako napríklad Christine a dokonca aj Wolf Creek z Austrálie, ktorý by som tu vôbec nečakal. Leatherface tu má úplne novú tvár, ktorá pôsobí velmi vtipne, aj keď Leatherface z Texas Chainsaw 3D pôsobil vtipne tiež, ale to nebolo jeho úlohou ako v tomto horore. Záhada okolo pôvode vrážd je dobrá, aj keď diváci s dobrou predvídatelnosťou určite uhádnu čo/kto zabíja. Trochu ma však mrzí to, ako tento horor dopadol z filmárskeho hladiska. Má strašne slabý scenár, ako to je u týchto hororov, v ktorých sa schádzajú legendy hororu, dosť časté. Dúfam, že u silno očakávaného hororu Death House s takmer všetkými velkými menami hororu tomu bude inak. Strih je komplikovaný, pretože dejové osy sa striedajú rôzne a dej sa stále viac zamotáva. Kamera je však v pohode a hudba je velmi dobrá s niekolkými impozantnými soundtrackmi. Prostredie je pútavé a také klasické hororové. Striedajú sa tu miesta podobné Camp Slasherom a benzínky v zapadákove, ktoré sú pre horory z USA charakteristické. Po dlhšom čakaní na kvalitnejší horor som celkom spokojný a dúfam, že sa to konečne poriadne rozbehne. + Kane Hodder + Bill Moseley + Michael Berryman + herečka z Halloween II + herec z Kristy + herec z Final Destination 4, No One Lives a Kristy + herec z Texas Chainsaw 3D a 13 Sins + herec z Mirrors 2, Nothing Left to Fear, Kristy a South of Hell () (méně) (více)

George Stobbart

S ľahkosťou pojatá hororová komédia, čo poteší srdce hororových fanúšikov obľubujúcich osadenstvo, aké sa tu zišlo; s mojím hororovým (naj)obľúbencom Kaneom Hodderom v čele. Ostatných to asi nejak tankovať nebude, ale na špeciálne či prelomové méty "Smothered" ani nestrieľa.. tak čo. ()