• Krátkometrážní

Harvest Lake (2016)

Partička priateľov si vyrazí na víkendovú oslavu do prírody, kde však pri pokľudnom jazere narazia na „niečo“, čo si ich sexuálne a zmyslovo podmaní... Bizarná PODIVNOSŤ zabŕdajúca do body-hororu, charakterovej drámy a erotického úletu, v pomerne hypnoticky znepokojivom artovom balení. Svojský režisér Schirmer sa proste nezaprie, i keď oproti svojmu prelomovému hororu "Found" tu už pracuje s celkovo slabšou látkou.

Holidays (2016)

Tak sa mi zdá, že najlepším segmentom sa začalo a najhorším skončilo... A oproti napr. minuloročným sviatočným horror-stories ako "A Christmas Horror Story" či "Tales of Halloween" to pôsobí citeľne zaostalejšie a rozdrbanejšie.. ale ináč OK.

Scythe (2015)

Príjemne natočený a po väčšinu času atmosférický a vcelku realistický krátky hororík, ktorý by chcel režisér pretvoriť na plnohodnotný SLASHER (údajne) bez tradičných žánrových klišé. Tak držím palce a pokiaľ by to niekto chcel podporiť nejakými bubákmi, tak má šancu na Kickstarteri: https://www.kickstarter.com/projects/413608676/scythe-a-realistic-slasher-film

Darling (2015)

Divácky trochu nevďačné, na oko štýlové art-hororové PSYCHO, v ktorom sa mladý, nezávislácky režisér snaží aspoň formou maskovať všeobecné nedostatky pri vykrádaní Polanskeho.

Hush (2016)

Nečakane trápny a iritujúci home-invasion balast, ktorý je smutným úkazom toho, ako sa z talentovaného (a kedysi nádejného) hororového tvorcu stáva patetická figúrka v komerčnej Blumhouse shit-company. Svoj kreatívny POHREB zrejme už onedlho dokončí so sequelom Ouija 2 a remakom I Know What You Did Last Summer :( Ale aspoň budú mať decká zase čo pozerať, že.

The Invitation (2015)

Creepy as fucking hell !!! Pre mňa to NAJLEPŠIE čo sa tento rok (zatiaľ) urodilo, resp. objavilo, a to bez nejakého úzkoprsého škatuľkovania. Pohlcujúci, atmosférický, znepokojivý a premyslený... zážitok.

Don't Grow Up (2015)

Sorry DECKÁ, ale nebavili ste ma! Obzvlášť keď to celé pôsobí iba ako nejaký výcuc zo stredného dejstva pseudo-temného pubertálneho seriálu.

Pandemie (2016)

Hoci sú prvé dve tretiny +- nekontrolovaným prívalom chaotického bordelu, v tretine záverečnej sa to pomerne sympaticky uvedomí a vylepší celkový ROZPORUPLNÝ dojem.

The Girl in the Photographs (2015)

Prvých 7 minút so skvelou Katharine Isabelle pre mňa boli vrcholom filmu a keby to po nich utli ako kraťas, bol by som potešený a dal 4*. To, čo sa však rozohralo po tom, je síce vcelku fešne natočený, avšak dosť NEZÁŽIVNÝ, opozeraný a nudne odohratý post-scream slasher. Nebyť toho úvodu (a krvavého záveru) tak nad 2* nejdem, ale keď už je dnes ten 1.apríl, tak budiž za 3*.

Man Vs. (2015)

Schizofrenický survival, ktorý sa vo finále zmení na sci-fi survival. Bavilo ma to, napriek tomu, že hlavný hrdina mi príliš sympatický nebol a väčšinu času to bola len jeho one-man-show. Prečo jeho „protivníka“ ukázali až v záverečných 15tich minútach bolo následne jasné; keďže vyzeral hrozne - ako z dákej uletenej Syfy kraviny, pritom však ostatok filmu vôbec nepôsobí zle ani primitívne. Ako taký malý, komorný a nepriznaný bratranec PREDÁTORa (fuck my spoiler) to náhodou ušlo, dokonca to na ňom ani príliš neparazitovalo. Btw. found footage to nie je, aj keď sa to z niektorých info´s zdá.