• Krátkometrážní

Fantasma (2018)

Potenciál tu bol hlavne v audio-vizuálnom spracovaní, ktoré je vcelku na úrovni a ani hlavné herečky nie sú zlé, avšak všetko ostatné je... Pripadalo mi to ako taký úsmevný remake Argentovej Suspirie pre retardovaných, prípadne ako jej nepodarený upgrade do modernej doby. Tak či onak, ku koncu ma to už poriadne vyčerpávalo, takže mať to o 5 minút viac, hodnotím ešte nižšie.

Death House (2017)

"Death House" predviedol takmer k dokonalosti dotiahnutú ukážku klamlivej reklamy, keď sa prezentoval ako ultimátny hororový projekt drsného názvu (ha-ha), so scenárom Gunnara Hansena (ktorému ale stvárnenie Leatherfacea automaticky nedalo kreatívny patent) a s plejádou expendables-of-horror mien (z ktorých má však väčšina kvôli rozpočtu len mini-cameo). A komu nebolo jasné, že pôjde o regulérne trashové béčko hneď, stačilo pozrieť na trailer neskôr. Ja ale nemám problém hodnotiť ho pozitívne, pretože som nereálne očakávania k tomu nemal a malým, nedotiahnutým, hororovým nonsensom nepohrdnem. Obzvlášť keď si to v hlavnej úlohe drží Kanea Hoddera a v niektorých momentoch ponúkne šťavnaté hororové výjavy.

Halloween (2018)

Ja si myslím, že je to druhý najslabší zárez do série, paradoxne všeobecne najúspešnejší, čo však pre mňa nemá žiadnu váhu v časoch, kedy sa už dobré slashery takmer netočia a moderný horor stojí vlastne za hovno. Čo ma prekvapilo; že herecké obsadenie predvádza niečo otrasné (dokonca aj ikonická J.L. Curtis je tu akousi senilnou paródiou), naopak čo ma neprekvapilo; že režisér & blumshithouse si tu z pôvodných prítomných zavolali snáď všetkých čo mohli, pretože ináč by to bolo asi na žalobu z každej strany – takto nehanebne tú sériu vyrabovať a následne odignorovať... Slabšiu 4* tomu ale dám, možno z nostalgie a z toho, že som to videl práve na Halloween.

Apostle (2018)

Patetická, prázdna vykrádačka starého dobrého Wicker Mana pre typických divákov dnešnej doby; s krátkodobou pamäťou a otupenými nárokmi, pohodlne akceptujúcimi to, čo im Netflix / Blumhouse / komerčné zahraničné recenzie jebnú pod nos... Jedna dobrá scéna v tuneli ešte dobrý horor nerobí.

Die letzte Party deines Lebens (2018)

Dominika Hartla som mal (doteraz) zafixovaného ako jedného z tých nádejných európskych režisérov, no či takýto moderný, dovolenkový shit-slasher točil na objednávku alebo z dlhej chvíle neviem... Každopádne to nestojí ani za euro, ani za pozornosť.

Await Further Instructions (2018)

Dneska sa už za „horor“ považuje naozaj hocijaká pičovina... A ja na hocijaké pičoviny už nervy nemám.

Fetish Factory (2017)

Mal som pocit, akoby Staci Layne Wilson prišla skôr zo sexy burlesque show oblasti a nie od hororových recenzií, keďže jej táto stránka vo filme fungovala viac než tá hororová. Za fajn ženské dávam až 2*, ale od človeka, ktorý sa v globálnej hororovej oblasti pohybuje dlhé roky by som proste čakal niečo viac než len bežnú, lacnú, nevýraznú, nezávislácku somarinu.

Cesta utrpení (2018)

Ja som mal Seagala vždy rád a každý jeho nový film si pozriem, bez ohľadu na (ne)kvality jeho predchádzajúcich počinov. Koniec koncov je dávno jasné, že časy jeho najväčších hitov sú už dekádami preč a jeho aktuálna tvorba mi nepríde o moc horšia ako tvorba iných béčkových akčných hrdinov typu Van Damme či Lundgren. Toto mi prišlo za posledné roky snáď najlepšie, nieže by to bol nejaký akčný hit, ale aspoň tu mal hlavnú úlohu a očividne sa angažoval, bola tam tá jeho obľúbená juhovýchodná kultúra, mytológia, hudba, akupunktúra & samozrejme bojové umenie s niekoľkými fajn drsňáckymi scénami. Už to samozrejme nikdy nebudú tie veľkolepé bitky čo kedysi, ani chudší moc nebude, keďže je v týchto smeroch obmedzený artritídou a jej liekmi, no aspoň tú gangsta briadku by mohol konečne zhodiť. Kto si bude chcieť robiť srandu, tak si tu pravdaže svoje nájde; či už to že sa vyvaľuje na posteli alebo si drží na rukáve motýľa, ale mne to nijak nevadilo.

Raccoon Valley (2018)

Sympatická, hodinová survival prechádzka jednej hluchej žienky v mestečku postihnutom eko-nehodou... Atmosféra tu náhodou bola a na mikrorozpočtový nezávislák to ani nevyzeralo nejako zle. Dokonca, čo sa týka hororu z pohľadu hluchonemej ženy, tak mi to prišlo vydarenejšie než napr. trápny Flanaganov "Hush". Ale pozor; je to len pre trpezlivých divákov, čo dokážu oceniť malé-pomalé kúsky bez gore.. takže ricci & carnifex - kľudne vynechajte :-)

Útok megažraloka (2018) (TV film)

Kedysi boli tie Asylumácke mockbustery aspoň zábavné...