zablaga

pútnik na planéte Zem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 15.10.2017  08:09
    Sněhulák (2017)

3* kvôli príjemnej severskej atmosfére a tomu, že som bola prekvapená, kto je napokon vrahom. Inak veľmi priemerná detektívka, bez zaujímavejšieho nápadu. Snáď kniha stála za viac..

• 24.8.2017  11:36

Je pravda. že film sa striktne nedrží knižnej predlohy, ale nevadí mi to, hlavne kvôli tomu, že knižná predloha nepatrí medzi najzáživnejšie veci, čo som čítala a tento film ju zhrnul veľmi pekne. Je to uveriteľné a pocity, či myšlienkové pochody postáv, boli priam hmatateľné. Frances OConnor je veľmi milá a žiari :-) SPOILER! Čo sa týka toho krátkeho zasnúbenia, ktoré bolo do filmu pridané, mám pocit, že tu scenárista chcel tak trochu pripomenúť zasnúbenie Jane Austen, ktoré trvalo podobne dlho a ktoré zrušila, s obavami, že nejde o skutočnú lásku.

• 21.8.2017  16:02
    Mansfieldské panství (TV film) (2007)

Obávam sa, že jediné milé a príjemné na tejto verzii je výber herca, ktorý hrá Edmunda. Ide o to, že Fanny je na môj vkus dosť nesympatická a vyzerá skôr hlúpučko ako skromne. Dobré postavy sú vždy dobré a zlé sú skrátka zlé až na kosť, čo je veľmi rozprávkový pohľad. Takmer celý film sa odohráva na jednom mieste, čo ho robí dosť nudným. Škoda.

• 19.8.2017  15:07

Trocha pomalší dej a vlastne dosť neuveriteľná zápletka robia z tohto filmu dokonalý remake starých romantických osudových filmov. Veľmi, veľmi sa mi to celé páčilo, bolo to romantické, trocha sarkastické a vtipné, ako vie len Nora Ephron. Láska je záhada. Meg a Tom sú čarovní, ako obyčajne.

• 16.8.2017  11:52
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Spočiatku som nechápala, čo to pozerám, ale bola zvedavá, čo bude ďalej. Potom, som pochopila, že Twin Peaks je skrátka niečo iné. A to iné ma neskutočne baví. Lynchov humor a úžasné postavy, zaujímavý a hlboký dej a tiež môj milovaný special agent Dale Cooper. Proste som sa zamilovala!

• 15.8.2017  17:40
    Jana Eyreová (TV seriál) (1983)

SPOILER Toto veľmi pekné prevedenie pevne pridŕžajúce sa knižnej predlohy, pripomína divadelnú hru. Je tu však zopár vecí, ktoré by som vytkla - nevadí mi trocha pomalý a zdĺhavý dej, ale prečo sú vypustené scény, ktoré by sme ako fanúšici radi videli (Jana a Rochester po zasnúbení - to mal byť mesiac?) a zachované scény, ktoré vôbec tak potrebné neboli? (Janino detstvo,..) Veľmi mi chýbalo zopár citátov z knihy, ktoré podľa mňa boli tiež dôležité - niekedy useknuté, čo v konečnom dôsledku nevyznelo ako malo, nejdem ich menovať, asi to nikoho nezaujíma :D Koniec naopak bol skvelý a venoval sa mu potrebný čas :-) Ale! veľké vytknutie z mojej strany pre herečku - Hoci bola rozvážna a láskavá, Jana vôbec nebola vášnivá a bohužiaľ ani šťastná, keď mala byť! Je to veľká škoda, pretože Rochester bol dokonalosť sama, neviem si predstaviť lepšieho herca a lepší výstup.. Ospravedlňte môj zdĺhavý komentár, no Jana je moja najobľúbenejšia kniha :) 88%

• 12.8.2017  20:02
    Rozpolcený (2016)

Môj obľúbený (typický) Shyamalan a bravúrny (až takéto slovo použijem) McAvoy. Love it!!

• 3.8.2017  11:09

Mám veľmi rada Emmu, je nielen krásna a talentovaná herečka ale aj sčítaná a dobrá osoba, nikoho lepšieho si ako Bellu neviem predstaviť. Už než film vyšiel som vedela, že ma nesklame. Moja obľúbená Disneyovka je plná kníh, skutočnej lásky, ktorá premáha sebectvo a životného múdra. Videla som viac spracovaní tohto príbehu a ani jeden sa nepribližoval tomu, čo mám rada na pôvodnej kreslenej rozprávke. To, že sa ju tvorcovia pokúsili zachovať a verne napodobniť ma neskutočne teší.

• 3.8.2017  00:09

Nie natoľko verné spracovanie knižnej predlohy, ktoré ma dozaista viac chýb. No napriek tomu ide o jeden z najlepších a najkrajších filmov, aké som kedy videla. Hlavná myšlienka je obsiahnutá, réžia, hudba a výber hercov je excelentný. Poézia

• 3.8.2017  00:06
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Príjemné a verné spracovanie môjho obľúbeného diela určené pre skutočných fanúšikov.

• 3.8.2017  00:03
    Vyznání Anny Elliotové (TV film) (2007)

Jeden z románov Jane Austenovej, kde okrem hlavnej myšlienky (nápadu) dejovej línie sa toho veľa nedeje, čo sa odrazilo pochopiteľne aj na scenári filmu. Nestotožnila som sa s réžiou ani ponurou atmosférou. Herci však boli sympatickí a bolo príjemne ho vidieť, najmä keďže poznám knižnú predlohu. Ako film ale podľa mňa nestojí za veľmi veľa.

• 30.7.2017  17:30
    Emma (1996)

Veľmi pôvabné a dobré spracovanie románu, s vtipom (ktorému dopomohol aj režisér - kvitujem perfektné prestrihy scén) a skvelým výberom hlavných postáv. Nádhera!

• 21.7.2017  23:48

Výborná psychologická dráma, skvelé herecké výkony a hodnotný scenár, jeden z najlepších filmov, aké som kedy videla.

• 15.6.2017  12:16
    Postřižiny (1980)

čarovné umelecké dielo, ktoré patrí do môjho srdca

• 30.5.2017  09:23

too good!! už sa teším na ďalšie série, veľmi sympatické postavy a príjemná atmosféra, super!

• 25.9.2016  21:00

Dve hviezdičky kvôli finálnej prestrelke a Chris Pratt-ovi, mostly.

• 25.1.2016  11:14

Man can be destroyed, but not defeated.

• 21.11.2015  22:53
    Babadook (2014)

Nemám rada horory bez myšlienky a zmyslu, aj keď majú v sebe prvky, ktoré naháňajú hrôzu. Asi som to len nepochopila..

• 30.8.2014  09:30
    Lásky čas (2013)

Nečakajte veľké zvraty v deji ani žiadne hrdinské činy. Toto je skrátka krásny film o živote, po ktorom si uvedomíte, že on sám je krásny. Ako bonus je tu skvelý soundtrack a veľmi sympatické postavy, ktoré utvárajú sympatické vzťahy. Skrátka láska na prvý pohľad.

• 17.5.2014  23:43
    Million Dollar Listing (TV seriál) (2006)

"Teplí makléri" sú sobotňajší program, ktorý si nenechám ujsť. Ak sa chcete zasmiať a máte radi gýčové zápletky, nie je nič lepšie! Úprimne sledujem s napätím, kto sa s kým poháda a odkiaľ dokelu majú tí ľudia toľko peňazí?!

• 13.3.2014  10:08

Maroš Kuffa je veľký človek a robí úžasnú prácu, aj keď nerozumiem ako to zvláda. Odporúčam však vypočuť si jeho prednášky o ostatných veciach, ktoré vytvára a o ostatných ľuďoch, ktorým pomáha.

• 31.1.2014  17:06
    Sekerovci (TV seriál) (2010)

VAROVANIE! obsahuje podpriemerný humor

• 16.1.2014  16:38
    Babovřesky (2013)

Českých režisérů by mělo být o Trošku míň. Nikdy som mu neprišla a asi ani neprídem na chuť

• 4.1.2014  17:29

Moja najobľúbenejšia česká rozprávka! skvelé pesničky, skvelá romantika, skvelé postavy a skvelý humor!

• 24.12.2013  16:40

Hodnotiť príbeh, dialógy a myšlienku, mi príde hlúpe, keďže je tento film na motívy skvelej hry, je to samozrejmosťou. Vyzdvihujem teda herecké výkony a tzv. divadelné spracovanie. Bolo to veľmi milé :-)

• 23.12.2013  12:32

Je to jediný film, pri ktorom mi nevadí, keď dieťa niekto dabuje. Áno, je to druhotriedne, ale aj veľmi milé s nádychom rokov 90tych. Navyše John a Kirstie, keď boli ešte mladí a pekní!

• 13.12.2013  09:21
    Duel (TV pořad) (2006)

Gregor Mareš je ten najnepríjemnejší a najsmiešnejší moderátor v dejinách. Mojej mamine veľmi vadí, že každú vetu i odpoveď opakuje druhýkrát, mne skôr vadí, že si robí srandu z nevedomosti súťažiacich (i keď on má odpovede na tom veľkom monitore) a keď spieva (dosť často). Napriek tomu si DUEL vždy rada pozriem, vlastne je to už rodinná tradícia, že máme chuť po ňom niečo hodiť, takže si to pozriem dvojnásobne rada.

• 12.12.2013  14:14

hm, ľudsky pekné, nie však príliš pôsobivé, navyše ten malý chalan hrá príšerne.

• 12.12.2013  14:00

Duchovný i umelecký pôžitok. Akosi som to cítila, ich pochybnosti, samotu, ich radosť z Božej prítomnosti..5*

• 30.11.2013  23:26

Druhý diel nepostráda skvelú dynamiku a viditeľne lepšie spracovanie. Vďaka prvému dielu som si prečítala všetky tri knihy a bola veľmi prekvapená, že ma ešte dokáže zaujať takýto žáner. Vďaka prvému dielu som sa stala fanúšičkou Jennifer Lawrence a vďaka druhému dielu sa veľmi teším na ten tretí. Páčilo sa mi to celé a aj napriek dlhej stopáži som bola ako na ihlách (oplatí sa vidieť v kine.)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8