zablaga

pútnik na planéte Zem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 13.3.2018  11:23
    Tvář vody (2017)

príliš dlhé, predvídateľné, miestami nudné, bez väčšej myšlienky a nezachránilo to ani to zasadenie príbehu do čias minulých. Nedokázala som sa stotožniť a málo vecí tam bolo sympatických, preto tie dve, bohužiaľ

• 1.2.2018  23:46

Film nemôžem oceniť kvôli super nápadu, pretože ten nápad patrí autorovi knihy, no čo sa týka spracovania, hviezdičku dole dávam za veľmi pomalé umelecké tempo. Hoci mi takáto vec poväčšine skôr vyhovuje tu nie až tak, ale to iba, čo sa týka strhnutia jednej hviezdy. Inak film stále veľmi dobrý!

• 25.1.2018  12:28
    matka! (2017)

O Bohu, Zemi a ľuďoch.

• 15.10.2017  08:09
    Sněhulák (2017)

3* kvôli príjemnej severskej atmosfére a tomu, že som bola prekvapená, kto je napokon vrahom. Inak veľmi priemerná detektívka, bez zaujímavejšieho nápadu. Snáď kniha stála za viac..

• 24.8.2017  11:36

Je pravda. že film sa striktne nedrží knižnej predlohy, ale nevadí mi to, hlavne kvôli tomu, že knižná predloha nepatrí medzi najzáživnejšie veci, čo som čítala a tento film ju zhrnul veľmi pekne. Je to uveriteľné a pocity, či myšlienkové pochody postáv, boli priam hmatateľné. Frances OConnor je veľmi milá a žiari :-) SPOILER! Čo sa týka toho krátkeho zasnúbenia, ktoré bolo do filmu pridané, mám pocit, že tu scenárista chcel tak trochu pripomenúť zasnúbenie Jane Austen, ktoré trvalo podobne dlho a ktoré zrušila, s obavami, že nejde o skutočnú lásku.

• 21.8.2017  16:02
    Mansfieldské panství (TV film) (2007)

Obávam sa, že jediné milé a príjemné na tejto verzii je výber herca, ktorý hrá Edmunda. Ide o to, že Fanny je na môj vkus dosť nesympatická a vyzerá skôr hlúpučko ako skromne. Dobré postavy sú vždy dobré a zlé sú skrátka zlé až na kosť, čo je veľmi rozprávkový pohľad. Takmer celý film sa odohráva na jednom mieste, čo ho robí dosť nudným. Škoda.

• 19.8.2017  15:07

Trocha pomalší dej a vlastne dosť neuveriteľná zápletka robia z tohto filmu dokonalý remake starých romantických osudových filmov. Veľmi, veľmi sa mi to celé páčilo, bolo to romantické, trocha sarkastické a vtipné, ako vie len Nora Ephron. Láska je záhada. Meg a Tom sú čarovní, ako obyčajne.

• 16.8.2017  11:52
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Spočiatku som nechápala, čo to pozerám, ale bola zvedavá, čo bude ďalej. Potom, som pochopila, že Twin Peaks je skrátka niečo iné. A to iné ma neskutočne baví. Lynchov humor a úžasné postavy, zaujímavý a hlboký dej a tiež môj milovaný special agent Dale Cooper. Proste som sa zamilovala!

• 15.8.2017  17:40
    Jana Eyreová (TV seriál) (1983)

SPOILER Toto veľmi pekné prevedenie pevne pridŕžajúce sa knižnej predlohy, pripomína divadelnú hru. Je tu však zopár vecí, ktoré by som vytkla - nevadí mi trocha pomalý a zdĺhavý dej, ale prečo sú vypustené scény, ktoré by sme ako fanúšici radi videli (Jana a Rochester po zasnúbení - to mal byť mesiac?) a zachované scény, ktoré vôbec tak potrebné neboli? (Janino detstvo,..) Veľmi mi chýbalo zopár citátov z knihy, ktoré podľa mňa boli tiež dôležité - niekedy useknuté, čo v konečnom dôsledku nevyznelo ako malo, nejdem ich menovať, asi to nikoho nezaujíma :D Koniec naopak bol skvelý a venoval sa mu potrebný čas :-) Ale! veľké vytknutie z mojej strany pre herečku - Hoci bola rozvážna a láskavá, Jana vôbec nebola vášnivá a bohužiaľ ani šťastná, keď mala byť! Je to veľká škoda, pretože Rochester bol dokonalosť sama, neviem si predstaviť lepšieho herca a lepší výstup.. Ospravedlňte môj zdĺhavý komentár, no Jana je moja najobľúbenejšia kniha :) 88%

• 12.8.2017  20:02
    Rozpolcený (2016)

Môj obľúbený (typický) Shyamalan a bravúrny (až takéto slovo použijem) McAvoy. Love it!!

• 3.8.2017  11:09

Mám veľmi rada Emmu, je nielen krásna a talentovaná herečka ale aj sčítaná a dobrá osoba, nikoho lepšieho si ako Bellu neviem predstaviť. Už než film vyšiel som vedela, že ma nesklame. Moja obľúbená Disneyovka je plná kníh, skutočnej lásky, ktorá premáha sebectvo a životného múdra. Videla som viac spracovaní tohto príbehu a ani jeden sa nepribližoval tomu, čo mám rada na pôvodnej kreslenej rozprávke. To, že sa ju tvorcovia pokúsili zachovať a verne napodobniť ma neskutočne teší.

• 3.8.2017  00:09

Nie natoľko verné spracovanie knižnej predlohy, ktoré ma dozaista viac chýb. No napriek tomu ide o jeden z najlepších a najkrajších filmov, aké som kedy videla. Hlavná myšlienka je obsiahnutá, réžia, hudba a výber hercov je excelentný. Poézia

• 3.8.2017  00:06
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Príjemné a verné spracovanie môjho obľúbeného diela určené pre skutočných fanúšikov.

• 3.8.2017  00:03
    Vyznání Anny Elliotové (TV film) (2007)

Jeden z románov Jane Austenovej, kde okrem hlavnej myšlienky (nápadu) dejovej línie sa toho veľa nedeje, čo sa odrazilo pochopiteľne aj na scenári filmu. Nestotožnila som sa s réžiou ani ponurou atmosférou. Herci však boli sympatickí a bolo príjemne ho vidieť, najmä keďže poznám knižnú predlohu. Ako film ale podľa mňa nestojí za veľmi veľa.

• 30.7.2017  17:30
    Emma (1996)

Veľmi pôvabné a dobré spracovanie románu, s vtipom (ktorému dopomohol aj režisér - kvitujem perfektné prestrihy scén) a skvelým výberom hlavných postáv. Nádhera!

• 21.7.2017  23:48

Výborná psychologická dráma, skvelé herecké výkony a hodnotný scenár, jeden z najlepších filmov, aké som kedy videla.

• 15.6.2017  12:16
    Postřižiny (1980)

čarovné umelecké dielo, ktoré patrí do môjho srdca

• 30.5.2017  09:23

too good!! už sa teším na ďalšie série, veľmi sympatické postavy a príjemná atmosféra, super!

• 25.9.2016  21:00

Dve hviezdičky kvôli finálnej prestrelke a Chris Pratt-ovi, mostly.

• 25.1.2016  11:14

Man can be destroyed, but not defeated.

• 21.11.2015  22:53
    Babadook (2014)

Nemám rada horory bez myšlienky a zmyslu, aj keď majú v sebe prvky, ktoré naháňajú hrôzu. Asi som to len nepochopila..

• 30.8.2014  09:30
    Lásky čas (2013)

Nečakajte veľké zvraty v deji ani žiadne hrdinské činy. Toto je skrátka krásny film o živote, po ktorom si uvedomíte, že on sám je krásny. Ako bonus je tu skvelý soundtrack a veľmi sympatické postavy, ktoré utvárajú sympatické vzťahy. Skrátka láska na prvý pohľad.

• 17.5.2014  23:43
    Million Dollar Listing (TV seriál) (2006)

"Teplí makléri" sú sobotňajší program, ktorý si nenechám ujsť. Ak sa chcete zasmiať a máte radi gýčové zápletky, nie je nič lepšie! Úprimne sledujem s napätím, kto sa s kým poháda a odkiaľ dokelu majú tí ľudia toľko peňazí?!

• 13.3.2014  10:08

Maroš Kuffa je veľký človek a robí úžasnú prácu, aj keď nerozumiem ako to zvláda. Odporúčam však vypočuť si jeho prednášky o ostatných veciach, ktoré vytvára a o ostatných ľuďoch, ktorým pomáha.

• 31.1.2014  17:06
    Sekerovci (TV seriál) (2010)

VAROVANIE! obsahuje podpriemerný humor

• 16.1.2014  16:38
    Babovřesky (2013)

Českých režisérů by mělo být o Trošku míň. Nikdy som mu neprišla a asi ani neprídem na chuť

• 4.1.2014  17:29

Moja najobľúbenejšia česká rozprávka! skvelé pesničky, skvelá romantika, skvelé postavy a skvelý humor!

• 24.12.2013  16:40

Hodnotiť príbeh, dialógy a myšlienku, mi príde hlúpe, keďže je tento film na motívy skvelej hry, je to samozrejmosťou. Vyzdvihujem teda herecké výkony a tzv. divadelné spracovanie. Bolo to veľmi milé :-)

• 23.12.2013  12:32

Je to jediný film, pri ktorom mi nevadí, keď dieťa niekto dabuje. Áno, je to druhotriedne, ale aj veľmi milé s nádychom rokov 90tych. Navyše John a Kirstie, keď boli ešte mladí a pekní!

• 13.12.2013  09:21
    Duel (TV pořad) (2006)

Gregor Mareš je ten najnepríjemnejší a najsmiešnejší moderátor v dejinách. Mojej mamine veľmi vadí, že každú vetu i odpoveď opakuje druhýkrát, mne skôr vadí, že si robí srandu z nevedomosti súťažiacich (i keď on má odpovede na tom veľkom monitore) a keď spieva (dosť často). Napriek tomu si DUEL vždy rada pozriem, vlastne je to už rodinná tradícia, že máme chuť po ňom niečo hodiť, takže si to pozriem dvojnásobne rada.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8