Dobrodružstvo pri obžinkoch (1968) (TV film)

Hodnotiť príbeh, dialógy a myšlienku, mi príde hlúpe, keďže je tento film na motívy skvelej hry, je to samozrejmosťou. Vyzdvihujem teda herecké výkony a tzv. divadelné spracovanie. Bolo to veľmi milé :-)

Kdopak to mluví (1989)

Je to jediný film, pri ktorom mi nevadí, keď dieťa niekto dabuje. Áno, je to druhotriedne, ale aj veľmi milé s nádychom rokov 90tych. Navyše John a Kirstie, keď boli ešte mladí a pekní!

Duel (2006) (pořad)

Gregor Mareš je ten najnepríjemnejší a najsmiešnejší moderátor v dejinách. Mojej mamine veľmi vadí, že každú vetu i odpoveď opakuje druhýkrát, mne skôr vadí, že si robí srandu z nevedomosti súťažiacich (i keď on má odpovede na tom veľkom monitore) a keď spieva (dosť často). Napriek tomu si DUEL vždy rada pozriem, vlastne je to už rodinná tradícia, že máme chuť po ňom niečo hodiť, takže si to pozriem dvojnásobne rada.

Zrození šampióna (2009)

hm, ľudsky pekné, nie však príliš pôsobivé, navyše ten malý chalan hrá príšerne.

O bozích a lidech (2010)

Duchovný i umelecký pôžitok. Akosi som to cítila, ich pochybnosti, samotu, ich radosť z Božej prítomnosti..5*

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Druhý diel nepostráda skvelú dynamiku a viditeľne lepšie spracovanie. Vďaka prvému dielu som si prečítala všetky tri knihy a bola veľmi prekvapená, že ma ešte dokáže zaujať takýto žáner. Vďaka prvému dielu som sa stala fanúšičkou Jennifer Lawrence a vďaka druhému dielu sa veľmi teším na ten tretí. Páčilo sa mi to celé a aj napriek dlhej stopáži som bola ako na ihlách (oplatí sa vidieť v kine.)

Deset minut života (2005)

je to skôr komédia ako thriller, ale komédia, na ktorej sa pobavíte. Navyše ten koniec bol vskutku skvostný!

Noc v muzeu 2 (2009)

ehm..čo mi to len pripomínalo...ach, keby som si len spomenula. Aha! už viem,...Noc v múzeu 1

Sherlock (2010) (seriál)

No toto je veľká krása! Skvelé filmovo-seriálové prevedenie Sherlocka, ktoré priblíži britskú klasiku novej generácií. Postavy majú úžasné charaktery a celý seriál má svoj neopakovateľne svojský štýl. V prvom rade tu však ide o geniálny scenár a réžiu. Neviem si predstaviť lepší výber hercov a neviem si predstaviť, že na novú sériu musím čakať ešte asi tri mesiace. -_-

Honest Trailers (2012) (seriál)

Občas veľmi zábavné, občas opakujúce sa a nevýstižné. Ale myslím, že je to naozaj skvostný nápad!