Durgas

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 19.12.2020  00:11
    Artemis Fowl (2020)

Ani pre dospelých ani pre deti. Pre koho to vlastne bolo spravené? 1 hviezdu dávam za trpasličie "kopanie", inak jeden veľký facepalm.

• 5.12.2020  22:24

Aj v knihe je detská pasáž o niečo lepšia než dospelácka, ale tu to oproti filmovej jednotke strácalo oveľa viac. Príbehovo to už ani nekĺzalo po povrchu košatej predlohy, herecky ešte okej, ale ten zbytočne dlhý záver, utopený v zmeti absolutne priemerných a klišoidných hororových scén, ktoré mohli byť v hociakom béčkovom či céčkovom horore, to pre mňa úplne zabil. Tri hviezdičky nechávam len preto, že je to To.

• 5.12.2020  22:19
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Toto je skrátka lahôdka po všetkých smeroch. Nadchne atmosféra medzivojnového Berlína tesne pred Veľkou krízou, taktiež postavy a detektívno-špionážny príbeh. Pokračovania držia bezproblémov vysoko nastavenú latku a ja sa už teším na ďalšie. Fakt bomba.

• 5.12.2020  22:14

Na návrat k bondovkám po dlhých dlhých rokoch to asi nebolo najideálnejší film. Na mnohých miestach veľmi tupučké, prvoplánové, veľa lenivých scenáristických skratiek. Zo začiatku to ešte ako tak šlo, no čím film postupoval ďalej, tým to bolo horšie. Naháňačka v topiacom sa ľadovom paláci naťahovaná až neuveriteľne. Na rok 2002 mi aj triky prišli nejaké lacné a odfláknuté. Slabotka. Jednu hviezdu pridávam za pani Haľu Bobuľkovú.

• 17.3.2020  23:22
    Syn temnoty (2019)

Ehm, tak neviem či toto je zrovna dobrá prvá lastovička proklamovaného nového superhrdinského žánru. V podstate mladý superman naruby - nezničiteľné supersilné decko a okolo neho dospeláci, chovajúci sa ako dementi, z ktorých väčšina umrie. Miestami celkom fajn gore okamihy, ale to je asi tak všetko.

• 17.3.2020  23:17
    Sviňa (2020)

Som si vedomý, že hodnotenie dávam v rámci sily okamžiku a že za 5, 10 rokov to už možno nikto nepochopí. Ale je mi to jedno, lebo v rámci tohto okamžiku to bolo neuveriteľne silné a sugestívne. A to ticho v kine po spustení titulkov, wow!

• 27.12.2019  00:39
    Ten, kdo tě miloval (2018)

Opäť si raz po dlhej dobe musím gratulovať, že som snímok dokázal dopozerať do konca (no dobre, pár prekliknutí, ale len malých!)... Teraz klikám s veľkým gustom na odpad, lebo toto bola taká trápna a nepodarená sračka, že sa to len tak nevidí.

• 27.12.2019  00:32
    Aladin (2019)

Celkom milé, sranda, ako sa niektorí herci podobali na svoje "predlohy" z kresleného seriálu. Bez Willa ale aj tak slabé 2 hviezdy, s ním dávam za tri.

• 25.8.2019  23:27

DC na to spraviť svojich Avengerov proste nemá. Tuctový dej, nudné výkony a divné dialógy. Do toho absolútne oničom záporák - ťažké sklamanie na to, že sa k jeho príchodu akože schyľovalo od Batman vs Superman. Čo ale čakať od niekoho, menom ŠtefanVlk...

• 6.7.2019  00:18
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Mám zmiešané pocity. Miestami dosť dobré, hlavne na začiatku a v strede seriálu. Prostredie a tá mnohojazyčnosť super. Škoda, že to už na konci bolo také prehnané a miestami veľmi nelogické. Ale aj tak príjemný zážitok.

• 22.4.2019  23:31

Veľmi zvláštna atmosféra a pomalé vlečenie deja s hororovými prvkami len jemne na pozadí spočiatku pôsobí zaujímavo, no čoraz viac vadí a nudí. A tak je to až do zvláštneho a nejednoznačného konca. Škoda.

• 26.3.2019  23:58

Neviem, nakoľko môj dojem utvoril otrasný zúžený formát a abysmálny dabing, v ktorom som to musel pozerať, a nakoľko to bola snímka samotná, ale teda dosť hrozný zážitok. Film to silno hrá na charakterovú drámu hlavného hrdinu, ale keďže to nefunguje ani herecky, ani scenáristicky, tak je výsledok veľmi slabý. Záverečná reminiscencia priam patetická.

• 26.3.2019  23:49

Origin, ktorý neurazí ani neohúri. Z marvelovského priemeru (ale zábavného) to vytrháva mačka, Samuel, ktorý proste zahrá čo chce a vymakaný rockový soundtrack.

• 10.3.2019  00:44
    Vikingové - Série 4 (série) (2016)

Hrozné, sledovať, čo sa s kedysi tak fajn seriálom stalo. A touto sériou (ktorú som tuším ani nedopozeral) sa preto s týmto projektom lúčim. Obávam sa, že týmto trendom budú vikingovia v 6. sérii nosiť ružové tričká a plameňomet...

• 31.1.2019  20:58
    Trhlina (2019)

Za mňa totálna spokojnosť - očakávania som mal vzhľadom na rôznorodé reakcie na neutrále a postupne som bol viac a viac spokojný Knihy sa to držalo na moje prekvapenie dosť, tie smiešne momenty boli podľa mňa funkčne použité ako vtipné odľahčenie, mne nevadili. Hodnotím to z pohľadu človeka zoznámeného s predlohou a uznávam, že najväčším problémom môže byť to, že človek len z informácii daných filmom ťažko pochopí povahu a pozadie tríbečského fenoménu, tým pádom sa potom udalosti môžu zdať bez zmyslu, prípadne "deus ex" typu, aj keď tam vlastne všetko dáva zmysel (možno na pár Bebjakových prídavkov, ale to sú maličkosti). Možno miniséria bude dlhšia a odhalí viac, každopádne ja nie som veľmi zástanca vysvetľovačiek za každú cenu, to by bolo možno ešte horšie. Má to samozrejme nejaké nedostatky, ale sú oveľa menšie a zanedbateľnejšie, než som očakával, plus kvalitatívne (dialógy, kamera, výkony, zvuk) je ten film natočený tak, že strčí do vrecka asi všetko čo vzniklo v ére našej samostatnosti. Suma sumárum, odchádzal som z kina očarený. Reálne 80%, ale prečo nedať plnú pri tunajších prekvapivo nízkym hodnoteniach.

• 7.12.2018  21:23

Ono to celkom odsýpalo a dalo sa to pozerať. Ale bolo to tak strašne strašne hlupučké, treťotriednoscenárové, a zle zahrané (výnimka Nikolaj a Gerard). Ešte aj tie triky vyzerali dosť zle. Subjektívne za dve, objektívne odpad.

• 11.10.2018  20:32
    Ghostland (2018)

Áno, tie dve roviny tam boli fajn. Len keby sa to vyhlo tým klasickým hororovským klišo-chybám ako večné problémy so zavretými dverami, neporaziteľní záporáci a keby nebolo tak ťažké držať palce uvrešťaným protagonistom, ktorí sa len pasívne prizerajú čo sa s nimi deje, a aj keď sa po polke filmu k niečomu odhodlajú, tak to spravia napiču, mohlo to byť fakt echt dobré. Plusové bodíky za mihnutie sa Lovecrafta (nie je to prvý film, kde bol?).

• 9.10.2018  21:57

Na zhodnotenie tohoto filmu sa hodia dva citáty majstra Meliška: "Že toto aj môže byť na svete..." a "To sa dejú veci... s primitívma."

• 23.9.2018  12:56
    Ant-Man (2015)

Ako sa môže niekto zmenšovaním, ktoré pracuje na princípe približovania vzdialeností atómov, zmenšiť na subatomárnu úroveň? Inak super - pútavé, dobre zahrané, veľmi vtipné. Oveľa lepšie, než som čakal.

• 23.9.2018  12:46

Ja teda rozhodne tlieskam. Bál som sa nudnej romantickej p***viny (bol som to v podstate donútený pozerať) a dostal som super anti-romantickú absurdnú haluz, na ktorej som sa kráľovsky bavil. Keanova postava cynického pesimistu mi miestami pripomínala McConaugheyho detektíva z Temného prípadu. Winona tiež super. Miestne nízke hodnotenia preto nechápem. To sa všetci tešili na medom pretekajúcu blbinu?

• 2.9.2018  20:47
    Chappie (2015)

Ak má sci-fi béčko, tak je to tento film. V podstate to nebolo zlé, hlavne zo začiatku, len škoda tých 1000 nedomyslených vecí, vďaka ktorým sa to nedá brať vážne. Ale celkom sa mi páčilo, ako Die Antwoord hrali vymastených gangsterov.

• 10.8.2018  00:10

Milé, nápadité, príjemné, človek má hneď chuť buchnúť dverami a precestovať aspoň 2 kontinenty.

• 2.8.2018  23:02

Tento film ma odrovnal. Perfektne natočené, super zahrané a prostredie pot, hnus, krv, streľba mŕtvoly tú vojnu navodili tak sugestívne a presne, že aj Dunkerque sa môže strčiť. A to chovanie a hlášky posádky... A ten tiger... No bomba.

• 25.7.2018  10:57

Pozor, mierny spoliler: "Hmm, sú strašne rýchli a nepriestrelní, ale riadia sa výlučne extrémne citlivým sluchom, tak čo keby sme ich skúsili trafiť niečim sonickým," povedal... vôbec nikto. Nevraviac o tom, že neviem aký "armor" by bol potrebný na to, aby ich dnešné zbrane nerozstrieľali na fašírku. Takéto chyby v logike mi väčšinou vadia veľmi, v tejto výborne namiešanej, silno atmosferickej "nemej" žánrovke vadili len tak stredne, až málo. Takže spokojné 3 hviezdy. A hlavne ticho!

• 18.7.2018  12:07

Film u mňa klesá pre rovnaké dôvody, ako ďalšia menej podarená adaptácia Kingovho diela - Izba 1408. Zbytočné naťahovanie deja vatou, pridanými traumami z detstva a podobnými záležitosťami, miesto sústredenia sa na to, čo je podstatné. Stvárnenie prvej noci a objavenie sa nočného návštevníka, tak perfektne podané v knihe, bolo trestuhodne rýchlo odbité, len aby sa Jess mohla zasa rozprávať so svojimi imaginárnymi poradcami, ktorí mi časom už riadne liezli na nervy. Koniec bol ale celkom uspokojivý - aspoň niečo.

• 16.7.2018  14:30
    Bosch - Série 4 (série) (2018)

Po pomalšom a trošku informatívne náročnom začiatku sa to zasa rozbehlo na tradične skvelú jazdu. Neuveriteľné, ako si tento seriál stále drží tak vysokú laťku.

• 11.7.2018  11:58
    The Expanse - Season 3 (série) (2018)

Expanse je od začiatku super seriál, ale táto séria, to bolo teda niečo. Vo finále sa to riadne zvesmírnoodyseovatelo, ale v tom najlepšom zmysle slova. Som uchvátený a neviem sa dočkať pokračovania!

• 10.7.2018  11:18
    Bajkeři (2017)

Hlúpe a dementné. Naozaj som už dlho nič tak hrozne zlé vo všetkých ohľadoch nevidel. Bohužiaľ musel som až dokonca, v autobuse si človek nenavyberá a čítať sa pri tom bohužiaľ nedalo, tá tuposť brzdila mozgové bunky a nedovolila človeku robiť nič iné. Tá rádoby sonda do duše moderných teenagerov bola tak nefunkčná a mimo, že škoda hovoriť. Vlastne škoda hovoriť aj o tom ostatnom. Jediné čo stálo za to, bol "laktát", aj to len preto, že to bolo tak zlé, až to bolo dobré. Vyhnite sa tomu oblúkom, dobre radím...

• 23.6.2018  09:20
    Tvář vody (2017)

Pre mňa veľmi rozporuplný film. Na jednej strane to malo super atmosféru, miestami až nečakane drsné scény a dobré herecké výkony. Na druhej strane (a to začalo hlavne po úteku z labáku) je tam neuveriteľne veľa nelogického konania postáv a vôbec celého deja, čo mi hrozne, ale hrozne vadilo. Plus tá divná interspeciálna romanca. No, veľmi zvláštny počin.

• 8.6.2018  16:30

Asi to nebude nič originálne a svetaborné, každopádne to ďalej môže byť zaujímavé. Páči sa mi, že sa s tým moc necrcajú a čiernemu dali silu čiernu, bielej zasa bielu :-D Hviezda dole za otrasnú hudbu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9