Duna: Část druhá (2024)

Je to proste bomba. Možno aj väčšia ako prvá časť, pretože v druhej bol priestor na väčší spoločenský presah, ktorý bol dľa mňa aj plne využitý.Teší aj pokračujúce súznenie s knižnou predlohou. Kulisy, kostýmy a všetko vizuálne, čo dotvára obraz Impéria je priam neskutočne podmanivé. O hudbe a efektoch sa snáď ani nemusíme baviť.Kedy sme tu mali takto podarený veľkofilm na pokračovanie? Za Pána Prsteňov?

Auta (2006)

Celé je to výborne spravené, no začiatok s titulkami je priam režisérsky majsterštryk. Môj (skoro) trojročný syn totiž obľubuje scénu s vyliezajúcim McQueenom, takže začiatok som videl už tak 40-krát a stále mi nelezie na nervy :-D

Duna (2021)

Po odchode z kina absolútna uchvátenosť, po odznení prvých dojmov z imaxu veľká spokojnosť. Adaptácia neostáva len na povrchu príbehu, naopak, zatiaľ to vyzerá, že sa pôjde celkom do hĺbky. Výborné herecké obsadenie a výkony, pútavý knihe-verný dej, skvelá hudba, pre mňa aj výborne vystihnutá mystika, atmosféra a rôznorodá kultúra Impéria (napr. príchod imperátorovho posla a Sardaukari na Saluse Secundus že WOW). Pár drobných zádrhelov preto škoda spomínať.

Rick a Morty - Série 4 (2019) (série)

Teda ja neviem čo tvorcovia žerú, ale pri tejto sérii začli zjavne žrať niečo ešte silnejšie, než predtým. Sem tam človek už naozaj nestíha, aj tak je to však úplná bomba!

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Mňamózny vypiplaný temný depresívny rednecký detektívny príbeh. Presne to, čo mám rád. Kate v hlavnej roli perfektná a celé je to tak len o kúsok pod pre mňa osobne neprekonateľnou 1. sériou True Detective. Nie je o čom, plná paľba.

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Toto je skrátka lahôdka po všetkých smeroch. Nadchne atmosféra medzivojnového Berlína tesne pred Veľkou krízou, taktiež postavy a detektívno-špionážny príbeh. Pokračovania držia bezproblémov vysoko nastavenú latku a ja sa už teším na ďalšie. Fakt bomba.

Sviňa (2020)

Som si vedomý, že hodnotenie dávam v rámci sily okamžiku a že za 5, 10 rokov to už možno nikto nepochopí. Ale je mi to jedno, lebo v rámci tohto okamžiku to bolo neuveriteľne silné a sugestívne. A to ticho v kine po spustení titulkov, wow!

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Ja teda rozhodne tlieskam. Bál som sa nudnej romantickej p***viny (bol som to v podstate donútený pozerať) a dostal som super anti-romantickú absurdnú haluz, na ktorej som sa kráľovsky bavil. Keanova postava cynického pesimistu mi miestami pripomínala McConaugheyho detektíva z Temného prípadu. Winona tiež super. Miestne nízke hodnotenia preto nechápem. To sa všetci tešili na medom pretekajúcu blbinu?

Železná srdce (2014)

Tento film ma odrovnal. Perfektne natočené, super zahrané a prostredie pot, hnus, krv, streľba mŕtvoly tú vojnu navodili tak sugestívne a presne, že aj Dunkerque sa môže strčiť. A to chovanie a hlášky posádky... A ten tiger... No bomba.