Westworld (2016) (seriál)

Celé je to parádne vymyslené, stvárnené aj zahrané, to bez debaty. Človeka to vcucne do deja a do konca nepustí, to bez debaty. Nová povinná sci-fi pre každého fanúšika, to bez debaty. 4 zvjozdy dávam iba pre to, že som sa v tej komplikovanej zmeti motívov a zvratov posledné dva diely už úplne zamotal a už len rezignovane svišťal k celkovému finále.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Ale no, zas tak márne to hádam až nebolo. Také sci-fi hororové a nečakane príjemne mrazivé vysvetlenie som od konca filmu nečakal, takže tomu dovtedy podpriemernému filmu pridalo nejaké plusové body navyšše. Vedomosť skutočnej záhady, ktorou sa film inšpiroval, dodáva snímku istú zaujímavú atmosféru. Za mňa vcelku spokojné 3.

Stranger Things (2016) (seriál)

1. séria: Veľmi podarený počin s takou tou "spielbergovskou" vintidž atmosférou. Výkony detských hercov naozaj výborné, atmosféra príjemne hororová, stojí za to najmä v prvých dieloch, kedy ešte netušíte, čo sa to vlastne deje. Zakončenie síce nie je priamo cliffhanger, každopádne som zvedavý ako to celé bude pokračovať. Dungeons and Dragons scnénky pre mňa príjemný bonus.

Kosti a skalp (2015)

Tak naturálne zobrazené násilie sa len tak často nevidí. Výborný a temný western horror s pomalším rozbehom ale vynikajúcou strednou časťou a koncom, ktorý zanechá dojem aj dlho po dopozeraní filmu. Pre mňa to bol určite silný zážitok.

Rudé horko (1988)

Schwarzenegerovka, ktorú by fanúšik žánru mal vidieť. Za scénu "kokainum" a menu Arnieho postavy Kapitán Danko pod 4 hviezdy ísť nemôžem.

Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1949)

Je z toho veľmi cítiť komoušská agitka oslavy práce, ale aj takáto atmosféra má už dnes svoje čaro. Postava pantátu Tříšky je vskutku "k pohledání" a vo filme je veľa zábavných momentov - niektorých aj takých, ktoré scenár pôvodne ako zábavné nezamýšlal.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Až nestarwarsovsky kruté a krásne napojené na IV-ku. Viem, že celkovo asi o 1 hviezdu nadsadzujem, ale pre ten koniec a Darth Vadera musím dať plnú. A vy šiesti, čo ma (možno) čítate, určite na to chodte do kina, oplatí sa.

Captain America: První Avenger (2011)

K tomuto kusu od marvelu som sa odhodlával riadne dlho. Dávam tri, lebo to nebolo ani zďaleka tak zlé, ako som sa obával.

Příchozí (2016)

Ani sa s tými emzákmi nemusíme strieľať, aby to bolo dobré sci-fi. Výborne spracovaná Chiangova poviedka, atmosféra riadne hustá, napriek skoro úplnej absencii akcie ani poriadne neviem, ako tých 117 minút ubehlo.

Penny Dreadful - Série 3 (2016) (série)

No tak ja som teda koncom veľmi sklamaný, nemôžem prekusnúť asi tisíc nelogickostí, ktoré mi neustále kazili vnorenie sa do deja. Divná apokaliptická hmla v zrazu ľudoprázdnom hlavnom meste britského impéria, ktorú nikto nerieši, len našich 5 čudákov. Vanessa najprv nechce prepadnúť zlu, potom zase chce, potom prepadne a potom vlastne asi zasa nechce a "kill me please". Drakula zjavne schopný zlikvidovať protagonistov behom troch sekund sa s nimi radšej 10 minút hrá, aby mohol mať Nathan s Vanessou dlhý patetický rozhovor... Som vážne smutný.