Mars útočí! (1996)

Skvělé herecké obsazení slibovalo hodně. Nezaujala mě v tomto filmu ale ani jedna postava. Herci mi do rolí nepasovali, ale myslím, že to byl účel, aby vše bylo jinak než člověk očekává. A nakonec to bylo zřejmě to, co udrželo mou pozornost do konce. Takže nakonec bylo celkem zajímavé, jednou to zhlédnout.

Fantastická čtyřka (2005)

Taková roztomilá blbůstka si podle mého zaslouží lepší hodnocení než dostává. Není to žádné umělecké dílo, to ale neznamená, že se u toho nebude člověk dobře bavit. Podle dnešních měřítek by se dalo říci, že je to spíše pro děti, ale také pro lidi, co mají rádi pohádky.

Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

KOUZELNÁ ZEMĚ SKŘÍTKŮ je má nejoblíbenější pohádka. Za prvé protože se odehrává v krásné irské krajině, úplně první mé oko potěší pole vlčích máků v úvodu, pak ta krásná stará chalupa s doškovou střechou a všude okolo tolik svěží zeleně. Za druhé je plná irské veselé hudby a tance. Za třetí jsou tam zajímavé postavy, zkažení a vulgární skřítkové, snobské a namyšlené víly a elfové, záludný strýček z rodu máselníků, strašidla, zajímaví lidé a samozřejmě bytost nad nimi - Velká Banshee v krásném podání Whoopi Goldberg. Za čtvrté krásné kostýmy - zelená barva vede. Za páté do svých rolí přesně padnoucí herci - Colm Meaney jako šéf skřítků v Kerry, Zoë Wanamaker jako jeho žena, Frank Finlay jako legrační generál Bulstrode, Michael Williams jako otec Daley a další také moc dobří, ale tito jmenovaní mě nejvíc zaujali. Za šesté je to místy docela vtipné, například dialog Jacka a pronajímatele chalupy: "Elektřina není?" "Není, kdo by tahal dráty". A za sedmé je to kouzelný příběh lásky, která dokáže přemoct nepřátelství mezi skřítky a vílami.

Stmívání (2008)

Dějově slabší, ale přesto celkem poutavé. Má to zajímavě tajemný nádech, který podle mne vytváří hlavně to zeleno –šedo-modré ladění. Líbí se mi upíři, kteří dokáží čistě milovat a být, jak říkají, vegetariáni. A na to, že je to celé o upírech, je to docela dost romantické. Scéna, kdy sedí Ed a Bella ve větvích vysokého stromu nad jezerem mezi kopci, je působivá. Absence krvavých špičáků, obětí s dírkami na krku, rakví, vypalujících se křížů, česneku a dalších je příjemná změna po množství filmů, co to všechno obsahují.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jelikož miluji sci-fi se STAR WARS včele, tak dávám nejvyšší hodnocení všem dílům. Ty tři staré díly měly jinou atmosféru, takovou tajemnou, mystickou. Ty nové jsou jiné, na jedné straně něco ztrácí, ale na druhé straně jsou víc propracované a pro dnešní dobu víc zábavné. SKRYTÁ HROZBA vytváří pro mě naprosto padnoucí základ pro všechny další díly. Jen by mě ještě zajímalo, kdo tedy byl otcem Anakina, jestli tedy nějakého měl. Ale chápu, že to působí zajímavě záhadně, když Anakinova matka řekne: „Žádného otce neměl, já ho nosila, vychovala…“. A k tomu ještě to vysoké množství midichlorianů v jeho krvi, dokonce vyšší než Mistr Yoda. Záhada. A asi je to dobře, že nevíme, jak je to možné. Co se Yody týče, tak ve starých dílech, kde byl tedy o hodně starší, vypadal líp než tady na začátku. Natalie Portman vypadá v této roli skvěle. Líbí se mi královna Amidala, taková drobná, mladá a křehká, která je rozhodná a bojuje za svůj lid. Keira Knigtley je výborná jako její dvojnice, nejde je v tom nalíčení skoro od sebe rozeznat. Postavička Jar Jara, kterou jiní tak negativně komentují, mi přišla roztomile praštěná. Roboti R2D2 a C3PO ve SKRYTÉ HROZBĚ ještě nemají tolik prostoru a je to logické, C3PO ještě není ani hotový. Poutavý je závod kluzáků, bitva mezi Gungany a droidy a závěrečný boj Qui-gona a Obi-Wana s Darth Maulem. Hvězdné války jsou legenda a každá legenda má svůj začátek. A tenhle je moc pěkný. Jen mě mrzí, že George Lucas vydal pokyn název STAR WARS v nových epizodách nepřekládat. Od malička jsme je znali jako HVĚZDNÉ VÁLKY

Galaxy Quest (1999)

Jeden z mála filmů, který neomrzí ani po stopáté. Vtipné od začátku do konce, výborná parodie na Star Trek apod. Obsazení je absolutně dobré, neměnila bych nikoho. Ti Termiané jsou super mimozemšťani a jak krásně mluvozpívají. Dokáží skoro vše a přesto si neporadí se zloduchem Cyrusem, který je vyvražďuje. Nebýt pomoci obyčejných lidí, ještě k tomu herců a existence omegy 13, která vrátí čas o 13 vteřin, bylo by po nich veta. A to těm hercům ještě museli pomoct fanoušci jejich seriálu. Film je plný super vtipných hlášek. Hlavní motto GALAXY QUESTU „Nikdy neustup, nikdy se nevzdej!“ je bezva. Pěkné je přátelství Queleka a doktora Lazara, ta oddanost. A beryliová koule je zajímavý netradičně vtipný nápad jako zdroj energie. A na závěr „Při Grabtharově kladivu, při synech Vorvéna“ , ať máme víc takovýchto zábavných filmů.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

K tomuto filmu mám plno výhrad, ale přesto dávám 5*, protože je to krásný příběh, natočený v krásné krajině Nového Zélandu a Elijah Wood je pro tuto roli jako ulitý. Hobiti jsou vůbec všichni podle mých představ a začátek filmu odehrávající se v Kraji je mi nejmilejší spolu se scénou, kdy se dává dohromady Společenstvo prstenu. Bohužel elfové se mi nezdají ani nejkrásnější bytosti ani nejmilejší, nelíbí se mi, jak zní jejich jazyk, ale věřím, že dalo hodně práce ho vymyslet a to oceňuji. Z Legolase mám pocit, že nemá žádné pocity. Galadriel je samozřejmě jako Legolas ušlechtilá, ale mně přijde chladná. Ani Roklinka na mě nepůsobí moc kouzelně, i když je opravdu hezky vykreslená. A skřeti, ty jsou odporní, a to oni mají být, to je pravda, ale musí být až tolik odporní? Myslím, že si tvůrci ve vytváření co nejošklivějších oblud libují. Ale nic z toho mi nevadí tolik, abych si SPOLEČENSTVO PRSTENU, plné odvahy malých, lásky, přátelství a obětavosti, náležitě neužila. A ještě ta chtivost po prstenu mnoha postav je moc pěkně natočena, hlavně u Bilba. Jako celek se mi PÁN PRSTENŮ: SPOLEČENSTVO PRSTENU tedy líbí a z celé trilogie si mi líbí nejvíc, protože tady ještě není tolik bojových scén.

Bezva finta (1985)

Bezva film s oblíbeným Belmondem. Dříve bych ale jednoznačně řekla, že francouzská BEZVA FINTA je o mnoho lepší než americká verze RYCHLÁ ZMĚNA. Ale asi jsem časem přivykla americkému humoru a tak dnes v tomto francouzském filmu postrádám vtip. Vždy se ale na BF moc ráda znova podívám a zažívám chvíle klidu a pohody.

Fantom opery (2004)

Moc příjemný film plný krásné hudby Andrew Lloyd Webbera. Začátek, kdy se interiér opery vrací do slavné minulosti, na mě silně působí. Podobně působivý je vstup do podzemí opery - fantomova obydlí. Fantom v podání Gerarda Butlera je podle mých představ skvělý, jeho styl zpěvu se sem hodí, zdá se ale že hodně lidí má opačný názor. I ten konec, který jiní kritizovali, na mě dělá dojem. Emmy Rossum je krásná, něžná a něžný je i její zpěv, k ní je právě hrubý zpěv fantoma výborný protiklad. Jediné co mohu namítnout je, že děj není nijak náročný. Bez té hudby by to asi byl nezáživný film.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Bohužel poslední díl NDB. Marty a doktor na divokém západě opět nezklamou a místo postavy Biffa, jeho předek "vzteklej pes" Buford Tannen - správnej gangster. A učitelka Clara Claytonová to ještě pěkně zamotá, když zamotá Emmettovi hlavu. Konec dobrý, všechno dobré.