Rocky II (1979)

Nemůžu si pomoct, ale dvojka se mi líbila mnohem víc než jednička. Klidně mě ukamenujte, ale dvojka pro mě měla větší kouzlo. Rockyho osobnost jsem si zde konečně zamilovala a už na mě nepůsobil tak hloupě a celkově pojetí celého dílu je kvalitněji zpracované. A asi i ten zásadní souboj jsem si užila mnohem víc. :o)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tento díl je asi největším zklamáním celé série HP a zároveň měl tu nejlepší scénu ze všech. To si jako prostě režisér sedne ke knížce a řekne si: tohle se mi nelíbí, to předělám úplně jinak po svém, tuhle extrémně důležitou část prostě smažu úplně, tenhle souboj, ať nikdo nevidí, tadyto řekne Harry úplně jiným lidem, protože to asi tak dává větší smysl??... hm, super, bude to něco úplně jinýho!!!!! Jako vynechat vysvětlení celých relikvií, jak opravdu fungují nebo vynechat vysvěltení, proč Harry přežil, když ho Voldemort zabil, co se to vlastně stalo, jak Harry svým obětováním ochránil své přátele, vynechat důležitý příběh Brumbála - no jako sorry, ale to je na mě moc! Chápu, že v knížce je těžký na pochopení smysl těch relikvií i sám o sobě, ale tak když nejsem debil, tak to nějak zpracuju ne? Hlavním smysl posledního dílu a on ho tam prostě nedá. A takové ty důležité detaily jako výkřik McGonagallové, když vidí mrtvého Harryho, zoufalost Hagrida, souboj s Voldemortem beze svědku, když to přitom mělo být uprostřed dění, kdy všichni mlčí a sledují, jak to skončí, nejdůležitější rozhovor Harryho s Voldemortem, vysvětlení, proč Harryho hůlka se ubránila té Voldemortově.... jako to se nedá odpustit ani za nic... Naopak hodně chválím příběh Snapea, kterému byl naštěstí věnován aspoň ten prostor, co si maximálně zaslouží. Je to moje nejoblíbenější část. Slzy jsou zde podmínkou. Excelentně zahrané i natočené. Jinak depresivní atmosféra z první části skvěle přechází do té druhé, takže opět chválím vizuální provedení vč. hereckých zahrání rolí. Přijde mi, že film HP je pro fanoušky, kteří to nečetli a pro lidi, kteří nepotřebojí vysvětlit zásadní věci, protože jim stači vizualní pohled na film....Příběh Snapea si zaslouží 5*, totální překopání poslední části knihy a vynechání zásadních věcí si zaslouží odpad! Takže dávám průměr 3 hvězdy. 5/10 .... Jinak celý příběh HP pro mě znamená lásku.... "After all the time?" "Always," said Snape.

Captain America: První Avenger (2011)

Asi to není film pro mě... Mám ráda akční filmy, ale tohle mi přišlo spíš jak akčňák pro mladý kluky. V kině jsem usínala, nedokázalo mě to ničím nadchnout... Čekala jsem od slabého člověka, který zná pravou hodnotu moci, trochu něco jiného. Možná většího hrdinu... nevim. Neříkám, že je to špatný film, jen neni pro mě.

Sucker Punch (2011)

Nejvíc směšný film. Už vidim, jak si holka, neprávem zavřená do blázince, představuje, že je tanečnicí v bordelu. - to je mi teda únik z temné reality. :D ...Film pro nedozralý chlapy, kterým se to bude líbit jen proto, že všechny holky tam maj podvazky a sexy hadříky. Nejsem závistivá nebo tak, ale fakt mi to přišlo trapný. .. A jako milovnice tance jsem očekávala, že nějaký ten tanec ukážou, když byla tak "dokonalá"..... Dvě hvězdiky dávám jen za fantasy scény, při kterých se mi docela líbila grafika... taky za hudbu a napětí. Jinak fakt hrůza!

Tajemství řeky Bohů (1999) (seriál) odpad!

Pro mě je tohle největší průser co se týče filmu na motiv knížky... Mé nejoblíbenější knížky, takže jsem tím trochu ovlivněná, přesto však si myslím, že objektivně se tohle snad nemůže nikomu líbit. Opak je pravdou. Přála bych si, aby se toho chopil znovu někdo jiný, nějaký schopný režisér, který dodrží aspoň hlavní linii příběhu. Chce se mi fakt brečet, když vidim, jak ten film je směšnej a trapnej. Režie absolutně neschopná. Nedokážu prostě odpustit naprostý překopání příběhu. A výběr herců je taky hrůza děs!!!! Tak nádherná knížka a Connor z ní udělá světovej propadák...

Poslední templář (2009) (TV film) odpad!

Hrůza! Hrůza! Hrůza! Takhle zmrvit úžasnou knížku... no comment... Obsazení, režie = příšerný!!! Kdyby tu bylo ještě něco horšího než odpad, tak to dám!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Bezkonkurenční seriál! Ale jedině v originále. Miluju tu jejich intonaci, která tam prostě patří a český dabing jí totálně zabil, čímž zabil i smysl většiny humoru. Pro mě to je nejlepší seriál ze všech. Je v něm úplně všechno. Směji se jak šílená, pláču, jsem naštvaná, rozzuřená nebo se připitoměle usmívám při romantických scénách. Má dokonale promyšlený celý příběh. Když něčemu nerozumíte, v dalších dílech je to vysvětleno. Není tam jediná postava, kterou bych neměla ráda, jako např. v Přátelích Pheobe. Postavy i příběh se vyvíjí. Kdyby tam chyběl jeden z nich, tak už by to nebylo ono. Jeden bez druhého ani ránu. Líbí se mi, že se scény nedrží jen možných situacích, ale že jsou tam i situace nemožné, absurdní. Je třeba to brát s nadsázkou, což pár lidí, kteří to kritizují, nechápe. Miluju všechny série a nesouhlasím s tím, že těch pár posledních začalo upadat. Těším se na další díly jak malý dítě. A taky mi je jedno, že Ted ještě nepotkal u svojí vyvolenou, protože aspoň to bude mít ještě víc dílů. ... Tenhle seriál je prostě LEGEN ... wait for it ...DARY!!!!!! :D ....................... Je mi to strašně strašně líto, ale poslední dvě série jsem doslova přetrpěla jen abych se dobrala toho šťastnýho konce - toho, k čemu to celý spělo. A přísáhám, že jsem v životě nezažila větší seriálový či filmový zklamání. Ještě teď mám na krajíčku, jak moc mě to zklamalo. Musím ubrat hvězdičku. Kvůli konci nebudu přehlížet ty dvě série a konci bych dala nejradši odpad. Poselství, které tento seriál mělo, tvůrci totálně zabili a totálně překopali. Bohužel. :,(

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Tento film si takhle nízké hodnocení nezaslouží. Ano, je to sice romantická komedie, kterých je všude kolem spousta. Jenže na druhou stranu je rafinovaných způsobem netradiční a je třeba jí brát s nadsázkou. Kate a Matthew jsou dokonalý filmový pár. A Kate je úžasná. To, jakým způsobem zahrála všechny ty naschvály, klobouk dolů. Nedokážu si tam představit někoho jiného. Smála jsem se celý film, dokonce trochu poplakala. Myslím, že tato komedie patří mezi ty nejlepší. Režie skvělá.

Růžový panter (2006)

Po prvních dvaceti minutách jsem to chtěla vypnout. Říkala jsem si, že to je další trapárna s umělým humorem. Jenže pak nastal zlom a já brečela smíchy až do konce. Upřímně nechápu takhle negativní hodnocení tady všech. Podle mě to je jedna z nejvtipnějších komedií vůbec. Samozřejmě se ve svém hodnocení vůbec nepřikláním k původnímu panterovi. Beru tohle jako samostatný film. Martin a Reno tvoří dokonalou dvojku. Líbí se mi, že ze sebe dokázali udělat voly a přitom důstojně. Dávám plný počet. Takhle vtipných komedií by mělo být více. Situační i slovní humor dokonalost sama! :)