Hrbáč (1997)

Tahle adaptace se moc nepovedla. A ač jinak Daniela Auteila můžu, v tomto případě Jeanu Maraisovi nesahá ani po kotníky.

Gepard (1963)

Obrazově překrásný film. Nádherné kostýmy, interiéry paláců, domů i obyčejných sicilských uliček, přírodní scenérie. To vše doplněno podmanivou hudbou Nina Roty. Na diváka doslova dýchne atmosféra 19. století na Sicílii, kdy končí staré dobré časy a nastává nový věk. Pod křídly krále Viktora Emanuela vzniká sjednocená a moderní Itálie. Po téhle stránce jsem si určitě přišel na své, ale nějak jsem nepřekousl ono pomalé a zdlouhavé vyprávění páně Viscontiho. Nekonečně dlouhé scény, kdy se nic neděje, mě brzo přestaly bavit a ve druhé půli jsem se začal i nudit. Burt Lancaster je výborný, Claudia Cardinale překrásná a s Delonem jí to náramně sluší. Ale místy mi to prostě přišlo o ničem a některé scény jsou vyloženě nestravitelné. Jistým způsobem je to neskutečná filmová lahůdka, ale já jsem jí zas až tak na chuť nepřišel.

Snílci (2003)

*** snad jen za sexy Evu Green. Jinak je to vcelku o ničem. Nebo jsem to nepochopil...

Barry Lyndon (1975)

Velké sólo pro Ryana O´Neala a skvělý výkon, třebaže nezkušeného mladíčka jsem mu neuvěřil. První půlka filmu je vůbec slabší, ale to nejlepší si nechal Kubrick až do druhé hodinky a půl, takže se vyplatí vydržet. Nejvíc mi utkvěla v paměti scéna souboje Barryho s jeho nevlastním synem, v té by se napětí dalo krájet. Pochválit je třeba u filmu určitě kostýmy a výběr nádherných lokací. Hudba perfektně kopíruje a lemuje měnící se náladu filmu. Je to sice poněkud dlouhé a roztahané, ale většinu času jsem se od obrazovky nemohl odtrhnout. Rozhodně silný zážitek, třebaže obecně mi Kubrickovy filmy moc k srdci nepřirostly.

Spojenec (2006)

Další variace na nekonečné téma dokonalé bankovní loupeže. Tentokrát lupiči využijí jakési maliřské kombinézy, do nichž obléknou i všechny rukojmí a o peníze, zdá se, nemají zájem. Majitel banky ovšem v jedné ze schránek ukrývá něco cenného, co se nesmí dostat na veřejnost. Film má být vystavěn na rafinované zápletce, ale ta je v několika bodech děravá až hrůza. Film má tempo a slušně odsýpá, takže se divák určitě nenudí (až na závěr, ten mi přišel neskutečně prodlužovaný). Ani k hereckým výkonům nemůžu mít větších výhrad (snad jen větší prostor pro moji hereckou favoritku Jodie F.). Přesto jsem čekal trochu víc a celkově na mě film nijak výrazně nezapůsobil a ani mi asi nadlouho v paměti neutkví.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Pro mě doposud nejlepší filmový Harry. Od začátku do konce jsem se slušně bavil a to nejsem ani zdaleka kdovíjaký fanda této série.

Za plotem (2006)

Mírně nadprůměrný animák, který vytahuje na **** geniální veverčák Hammy. Pro děti jako stvořené, ale pobaví se i dospělý divák.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Po mnoha až zatracujících kritikách jsem se bál nejhoršího, ale není to tak zlé. Naopak jsem se slušně bavil. Našlapaný děj, zvraty, spousta akce, film uteče jako voda. Jenom se prostě člověk nemůže zbavit dojmu, že z daného námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Hlavně tu chybí větší prokreslení postav, kterých je tu strašně moc, ale jejich potenciál často zůstal nevyužit. Navíc - zatímco akci zvládá Rattner s bravurou, méně akční scény mu zas až tak nevychází (hlavně některé dialogy jsou slabé). Celkově ale myslím, že se jedná o důstojné zakončení série.

Kellyho hrdinové (1970)

Komedie z druhé světové války mám rád. Tato však patří spíš mezi ty slabší. Námět je zajímavý. Jen škoda, že se ho nepodařilo přetavit do kvalitnějšího scénáře. Je to až příliš roztahané a dlouhé. Na komedii moc vážné, na vážně míněný válečný film až moc nadsazené. Z herců je asi nejlepší Telly Savalas, Donald Sutherland až moc přehrává a postava Clinta Eastwooda je poněkud nevěrohodná. Dá se to bez problémů dokoukat, ale nijak zvlášť mě tenhle film prostě nezaujal.

Test (2003)

První půle takový rozjezd a oťukávání postav, ve druhé se začíná vše komplikovat a směřovat k překvapivé pointě. Jenže ta tak nějak postupně vyšumí a finále mě vyloženě zklamalo. Al Pacino si odehrál svoje, Collin Farrel je přirozený, na Bridget Moynahan se hezky kouká¨, ale potřebovali by podpořit lepším scénářem a režijním vedením. Test je jen tuctovým thrillerem, který se rychle vykouří z hlavy.