Cesta do Ameriky (1988)

Pro mě je toto nejlepší film s Eddiem Murphym, který mám ráda už od dětství. Eddie Murphy a Arsenio Hall vytvořili perfektní a zábavnou dvojici. Celá myšlenka o královském synovi, který se vydá do Queensu hledat nevěstu, mě prostě vždycky bavila. Kontrast luxusního paláce (ten začátek, který se v něm odehrává úplně miluju) a realitou běžných lidí nepolíbeného Akeema s jeho entuziasmem a nadšením z reálného života nemá chybu. Stejně tak zcela opačné pocity Semmiho. Ve filmu je spousta vtipných momentů, jako když princ potká oddaného občana Zamundy, nebo spousta jiných. Jedna z mých nejoblíbenějších scén je taky ta, když Akim a Semi využijí své bojové umění a ochrání McDowelovy zlaté oblouky.. :D Je to zkrátka povedená oddychovka, u které se člověk nasměje a časem se neomrzí.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Tak a teď budu zlá. Paradox je, že tohle je můj první komentář od té doby co mě sem "vpustili" (když nepočítám těch 5 povinných) a měl patřit úplně jinému seriálu, který mě dost naštval a vyvolal ve mě touhu se k němu veřejně vyjádřit. Co naplat, Papírový dům mu suverénně ukradl všechny přední příčky mé naštvanosti a spoustu jich přidal. Nutno říct, že jsem od tohoto seriálu měla velká očekávání. Proč? Protože mi byl z několika stran notně doporučován a protože má dobré hodnocení i zde. To, co se začalo dít potom, moje očekávání skutečně předčilo, ale bohužel zcela opačným směrem. Když pominu některé nepochopitelné věci v ději, tak ta loupežná stránka je tím světlejším místem tohoto seriálu a kdyby to zůstalo jen u ní, dá se na to docela dívat. Bohužel, z nějakého důvodu se tak velmi intenzivně zaměřili na vztahové roviny, a těmi rovinami myslím něco na úrovni mixu seriálu z americké střední a Esmeraldy, že se to nedá. Některé pasáže jsou tak absurdní, že to ani neodkážu vyjádřit slovy. Některé postavy mě vyloženě vytáčí (čtěte Tokio, zbytek je relativně fajn). Je tam všechno, láska, romantika, sex, nevěra a hlavně debilita. Všechno to, co u přepadení století a geniálního plánu nečekáte. Parta puberťáků zavřená v mincovně. Reálně uvažuji nad tím, že se na to nezvládnu ani dodívat. Aktuálně jsem zvládla první sérii a kousek druhé, a je to bolest a čím dál větší. Když jsem si dnes přečetla recenze se spoilery na další díly, tak nevím, jestli takovou míru bolesti ještě vůbec snesu. U dvou scén jsem se ale docela nasmála. Obě byly s Denverem, jednou u kulatých nůžek a podruhé u jeho hovoru s Monikou ohledně Stockholmského syndromu. Co dodat.. Je to napínavé, mělo to potenciál, ale bohužel. Taky by se to dalo poměrně dobře shrnout tím, co napsal maseer2. Další oblíbené komentáře: Xaeroo, Cedr, Jindra_S. EDIT: 11.6. 2020 Tak dokončena druhá série. Od její půlky to pro mě bylo o něco dívatelnější, i když absurdity samozřejmě nechyběly. Poslední díl by byl ideálním koncem celého tohoto seriálu, kdyby tím ovšem seriál nakonec skutečně končil. Byl dostatečně uzavřený a tak akorát otevřený. V míru bychom propustily všechny postavy a šli si všichni zase po svých. Ale bohužel.. Bylo třeba vytvořit násilně další série a tak po té co druhá série končí poměrně povedeným odchodem Berlína, který provází již tušený fakt, že tam nějaké to rodinné pouto bude a ve stylu "konec dobrý, všechno dobré" - třetí série začíná opět dramatem, které má na svědomí kdo jiný, než - Tokio... Netflixovský vliv je také hodně vidět. No.. Dívat se znovu na to, jak Tokio všechno zbytečně komplikuje a vše co jsme v bolesti přežili znovu oživovat... Nevím jestli na to budu mít. První díl jsme vypnuli v půlce a možná budeme dělat, že žádná třetí ani čtvrtá série neexistuje.

Panství Downton (2010) (seriál)

Panství Downton je symfonií historie, humoru, dobové atmosféry, krásných interiérů a kostýmů. Souhlasím s komentářem DaViD´82 o sklence suchého džinu, ale i s Esmeraldou. :D Přesto mi tam s nimi bylo velmi dobře. Někdy se děj trochu táhne, ale nevnímám to jako nevýhodu, naopak - dokresluje to atmosféru života britské smetánky. Zajímavé je rovněž sledovat vývoj doby na pozadí tohoto seriálu a všechny změny s ním spojené, v kontextu této společnosti.

Osvícení (1980)

Někde jsem četla, že režisér nechtěl obsadit Jacka Nicholsona, protože prý vypadá jako blázen i normálně a nepůjde u něj tak vidět proměna jeho postavy v tomto filmu. :D No.. S prvním tvrzením se ztotožňuji, s druhým však už ne, zahrál to excelentně. I když je pravda, že se stačí na něj někdy jen podívat a i když se rovna nesnaží, člověk má různé pocity. :D Všimla jsem si, že spoustu diváků vytáčela jeho filmová manželka. Mě teda naopak, byla pro ten film jako stvořená. Je to skutečně kvalitní hororová podívaná.

Captain America: První Avenger (2011)

Marvel, co k tomu dodat. Kapitán Amerika a jeho příběh je jeden z nejdojemnějších z celé série kolem Avengers. V tomto díle můžeme vidět kým byl ještě předtím než se stal Kapitánem Amerikou a zjistíme, proč je tak "dokonalý" a proč je v dalších pokračováních oproti ostatním taky trošku s nádechem nějaké starobylosti. I když se tady příliš dobrého konce nedočká, tvůrci si to trochu vyžehlí v posledních Avengers, tak nezoufejme.

Zelená kniha (2018)

Tento film si mě omotal kolem prstu. Kombinace tak trochu buranského Tonyho a dokonale kultivovaného Dr. Dona Shirleyho byla prostě skvělá ve všech ohledech. Za srdce mě to začalo tahat nejvíc ve chvíli, kdy začali na povrch vyplouvat Tonyho charakterové klady a kdy za svého šéfa zkrátka bojoval, kde mohl. Sledovat jejich upevňující se přátelství bylo prostě boží. To, že je tento snímek podle skutečné události je ještě lepší. Bylo to skvělých 130 minut a tento film všem doporučuju. I když na někoho možná bude až moc "americký", ale mě to neva, dobré konce já můžu. :D

Dva papežové (2019)

Tenhle film byl pohlazením na duši. Laskavým a lidským zobrazením církve. Jak napsal ve svém komentáři wooozie, i kdyby se Anthony Hopkins a Jonathan Pryce bavili o loupání brambor, v jejich podání je to dokonalý herecký koncert a mě by stejně bavilo se na ně dívat. Po skončení filmu a zjištění si více reálných zkušeností jsem si jen trochu posteskla, že se to ve skutečnosti takto neudálo.