Bohemian Rhapsody (2018)

Nemám slov, všechno už tady bylo řečeno přede mnou. Queen forever!!!

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Žádné velké umění se nekoná, ale bavila jsem se. The Rock se svým charismatickým pohledem :-) a dokonalým tělem byl nejvíc.

První člověk (2018)

Bála jsem se při startu i při přistání. Dostávala jsem klaustrofobii, když za piloty zavírali dveře lodi. Bála jsem se, když se ta podivná a temná plechovka celá třásla a vypadala, že už nic nevydrží. Tlačítka, čudlíky a přepínače jako ze starého plynového sporáku.... Polovinu filmu jsem měla náběh na epileptický záchvat z roztřesené kamery. Zvuk byl skvělý, hluché vesmírné pasáže byly velmi "hlasité". Přesto mě nejvíce zasáhly části filmu z obyčejného pozemského rodinného života. Jediné chvíle, kdy hlavní hrdina projevuje emoce, jsou právě ty s dětmi, především s malou dcerkou. Ryan Gosling je velmi minimalistický v hereckém projevu, přesto je jeho výkon nezapomenutelný. Na rozdíl od ostatních postav, které jsou až na výjimky nevýrazné a zaměnitelné. Kromě manželky, paní Armstrongová jediná má co hrát a nemusí u toho řešit raketovou vědu. V názvu filmu je asi podstatnější slovo "člověk", než to, že byl někde první...

Venom (2018)

Prostinký scénář. Tom Hardy je k zulíbání, na něm všechno stojí a padá.... A Venom je sympaťák. Tři hvězdy pro ně dva a jejich rozhovory (monology??), jinak nic moc.

Zrodila se hvězda (2018)

Nejlepší, co jsem zatím letos viděla. Ústřední dvojice je skvělá - Lady Gaga vynikající, Bradley Cooper ještě lepší - nevím, kdo z nich byl výraznější. Každopádně věřila jsem jim každou emoci. Režijní podání příběhu mi sedlo, mnoho detailů i dlouhých scén. A ta hudba!!! Aaaach. Když spolu zpívali Shallow, měla jsem namále, ale poslední písnička o osudové lásce mě dorazila úplně.... Jakmile se rozběhly titulky, v kině bylo absolutní ticho, nikdo se ani nepohnul. Silné, velmi silné.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Hvězda za ústřední dvojici. S jinými herci bych to ani nedokoukala, stejně jako 1/3 mých spoludiváků, kteří v polovině filmu opustili kino. Zaujaly dlouhé scény bez střihu s velkou spoustou textu, který museli zvládnout jen dva lidé, jiná postava ve filmu nemluví. Dialogy jsou náročné a až na pár světlých výjimek nejsou vtipné. Nebýt Keanu pořád fešák a Winona fakt krásná baba, tak je to naprostá ztráta času. Předpokládám, že jediný důvod, proč oba vzali tuto roli, byl zase po letech pracovat spolu.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Technicky dokonalé, akční scény senzační. Běhá, skáče, padá, střílí a mlátí kolem sebe jako mladík. Překombinovaná zápletka, spousta tajných agentů, u kterých nebylo zcela jasné, s kým nebo proti komu vlastně bojují. Závěr těžko uvěřitelný a patetický, na což nejsme u této série zvyklí. Bitva na záchodech v klubu byla nejlepší. Benji nezklamal, jako vždy. Chybí Jeremy Renner, rozhodně...

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Je to jiné než jednička... Je to o ženském údělu, o mateřství. Mladí se snaží, ale zábava nastane až s nástupem staré gardy! Všichni tři otcové, obě kamarádky Donny i Sophie a Sky. Zestárli, jsou sympatičtější a opravdovější, jsou vtipní. Umělohmotná Cher je navíc, její postava je zbytečná, nefunguje jako náhrada. Zato výstup Maryl Streep mě naprosto dostal. Rozložil a rozbrečel. Ona je prostě nejlepší. V kombinaci s Amandou Seyfried, to spojení matky a dcery, výměna generací, konec a nový začátek.... Všechno už tady bylo a bude znovu.... Ach jo, jsem stará!! Říká se tomu karma a vyslovuje se to "Ha!!!"