Lovci duchů (2005) (seriál)

Dva krásní chlapi a skvělý Lucifer Mark Pellegrino. Ideální kombinace na nenáročné večerní pokoukání.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Vizuální stránka filmu a efekty jsou samozřejmě skvělé, ale to je všechno. Vlastně ne, útěk dinosaurů z ostrova a jízda na t-rexovi jsou povedené. Scenáristé si asi něco šlehli, neumím si to jinak vysvětlit - nesympatické nudné postavy a nelogičnost chování je do očí bijící hlavně v závěru. Vsichni se berou moc vážně, není tam náznak nadhledu. Rozhodně to nezachrání rádoby vtipná nesourodá dvojice veterinářka a geniální ajťák, zvlášť ona je otravně urputná. Vrcholný okamžik filmu, kdy se rozhoduje o osudu světa, byl nejvíc wtf?!?!? To si snad dělají p**del, ne? Tentokrát to nezachránil ani Chris Pratt, na kterého se moc pěkně kouká a v podstatě je jediným důvodem, proč jít do kina.

Stranger Things (2016) (seriál)

Pane Bože, díky za tento seriál. Amen. Miluju Hoppera. Je třeba více Hoppera.

Tomb Raider (2018)

Začátek v Londýně je hodně v povedený. Alicia Vikander je fakt kočka a maká jako blázen. Věřila jsem jí všechna prostná i cvičení na hrazdě, box i běh džunglí.... Ale jakmile jsme opustili civilizaci a po parádním ztroskotání se ocitli na ostrově, tak je to jen zběsilá akce bez logiky a smyslu. Což je ve hře asi v pohodě. Ale filmu to neprospělo.

Ztracené město Z (2016)

Lákavý námět a nekonečné možnosti akčních, dobrodružných nebo jiných wow scén v nebezpečné džungli, které se ale nedostavily. Skvělý Charlie Hunnam, výborná Sienna Miller, jejíž postavu jako žena a matka musim opravdu ocenit. Ale jinak to byla dost nuda, dlouhá nuda... Škoda. Jako lekce z historie, biologie a lidských práv dobrý. Ale... Vory plují samy proti proudu řeky bez většího úsilí posádky. Počet mužů v posádce je velmi proměnlivý - v jednu chvíli se čtyři vyčerpaní muži probíjejí neprostupnou džunglí a v dalším záběru jich vidíme snad šest nebo sedm a k tomu s koněm :-o

Hora mezi námi (2017)

Víc romance, než dobrodružné drámo. Jak pravili mnozí jiní přede mnou, o postavy se nebojíte, potká je moc podezřele šťastných náhod... Jen jedna puma v celých horách? Jen jeden skoropád ze skály? Čím téměř měsíc krmili psa? Proč ho nesnědli, když byli na pokraji smrti hladem a vyčerpáním? Žádné laviny ani bouře ani zasypané stopy ve sněhu?? Napětí zpočátku slušné, neshody mezi postavami uvěřitelné. Pak nastává souznění a zmíněná romance a film ztrácí spád. Nicméně... Duo Kate Winslet a Idris Elba je skvělé, mám pro oba slabost. Funguje jim to, odvedli dobrou práci, jsou pro mě spolu s krásným prostředím hlavním tahákem filmu. Bez nich bych to asi nedokoukala.

Thor: Ragnarok (2017)

Jedna z nejpovedenějších marvelovek. Kombinace Pána prstenů, Star wars, Star treku a Shreka :-) našla jsem je tam všechny. Odlehčený humor, skvělá záporačka a kouzelný Mark Ruffalo. Zvlášť začátek filmu má grády a divadelní minipředstavení je velkým překvapením :-) smála jsem se většinu filmu, za mě spokojenost.

Já, legenda (2007)

One man show skvělého Willa Smithe. Ohromující vylidněný, divoký New York. Nepříliš povedené postavičky nakažených. Dvě varianty konce, z nichž jedna úplně pokazí předchozí dojem z filmu.

Bezva ženská na krku (2016)

"Všichni občané s kozama se přihlásí na obecním úřadě!!!" Ondřej Vetchý je bůh, miluju ho...