Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Prevelika skoda, ze George Lucas splacal tento scenar a posunul tak nove Star wars nekam uplne jinam co se kvality tyce. Triky sice pekne, ovsem pocitac neni vsmocny a na mnoha mistech to bohuzel divak vidi az prilis, ale to by mi tolik nevadilo. SW totiz vzdycky byly hlavne o pribehu a jeho sile. Epizoda 1 ale postrada proste to spravne kouzlo. Nejvetsi chybou asi je jednoznacne cileni spise na detske publikum(mnohonasobne vice nez u starych epizod). Pak vznikaji opravdove kiksy typu Anakin a jeho zniceni vesmirne lodi(to byla snad parodie nebo ne?!) a nebo naprosto zoufala postava Jar Jara(Ewoci jsou proti nemu zlati). Alespon ze to trochu zachranuje opravdu vytecny duel na konci filmu a take celkem slusne tempo. Jsem ochoten jako fanousek odpustit Lucasovi mnohe a castecne se tak stalo i v pripade Skryte hrozby, ale krvaci mi pritom srdce.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Uznavam, ze kouzlo a smrnc puvodni trilogie to rozhodne nema(je to zkratka jiny styl), ale po opravdu hrozne epizode 1, je to docela prijemny krok vpred. Nudit se rozhodne nebudete ani na chvili, pribeh je celkem svizny, efekty nadherne(i kdyz preci jen nektere pusobi jako by vylezli z pocitacove hry:)), hudba monumentalni a bojove sceny jsou take velmi povedene, i kdyz na muj vkus moc sestrihane(tim myslim tu zaverecnou). Je zde hodne momentu, kvuli kterym si film zapamatujete-yoda versus Dooku,utocici klony...bohuzel jsou zde i momenty, ktere bych tam radsi nevidel, ale da se na ne zvyknout(zvykl sem si jakz takz i na prvni epizodu a to je co rict). Celkove slusna podivana, ktera sice neni uplne dokonala, ale jako fanda Star Wars nemuzu dat mene nez 5. May the force be with you.

Shrek (2001)

Jeden z nejlepsich, ne-li vubec nejlepsi americky animovany film. Uzasna animace, dokonale parodicke scenky, vtipne dialogy i slusny scenar. Myslim, ze soucasne pocitacem delane animovane snimky maji predevsim pobavit a ohromit dokonalou animaci, coz Shrek na 100 procent splnil. Osel je fakt husta postavicka :).

Pearl Harbor (2001)

Pearl Harbor je filmem rozstristenym na romantickou a valecnou cast. Romanticka cast se moc nepovedla, je okoukana a nema stavu. To valecna cast je na tom mnohem lepe, ale zase ji srazi tradicni Bayuv patos a patriotismus. Prepadeni Pearl Harboru je ale velmi povedene. Akce na vysoke urovni a nektere zabery skutecne berou dech-padajici bomba, letecke bitvy...Bohuzel je tu jeste velmi problematicky zaver filmu, ktery tomu vsemu nasadil americkou korunu a definitivne tak srazi Pearl Harbor do prumernych vod.

Armageddon (1998)

Typicky americky "velkofilm" se vsim co k tomu patri. Tedy podprumerny scenar, prehnany patriotismus a patos, dramaticnost na ukor realisticnosti. Na druhou stranu akcni sceny maji spad, herecke obsazeni je vice nez dobre a take trikova stranka patri ke spicce. S horou popcornu a litrovou colou je to slusna podivana, ale mozek nechte v satne.

Tele Tele (2000) (pořad)

Davaji to na Nove po desate hodine, coz dost napovi. 5-10% slusna parodie(nijak vyjimecna), 30% vrcholne trapnosti a zbytek nemastnych neslanych a misty i debilnich dialogu. Nekdy se to stravit da, ale jen nektere useky. Koukat na to nemusim.

Klub sráčů (2000)

Priserna zhovadilost, naprosto trapne a stupidni "forky"-ty dve hlavni postavy fakt nevim kde vyhrabali. Misty mi bylo opravdu hodne blbe(vlastne skoro porad). Fakt nechapu, proc byl tenhle paskvil natocen. Jeden duvod me napada, super hudba za kterou si jednu hvezdu film zaslouzi.

Merlin (1998) (TV film)

Prvni cast byla na to, ze jde o televizni film vysoce nadprumerna. Druha uz zacinala pokulhavat-asi se uz nedostavalo penez-bitvy byly dost "beckovy". Celkove se ale da rict, ze to neni spatny film.Celkem me dostal zaver, ted ale nevim, jestli spis v dobrym nebo spatnym slova smyslu. Je to jeden z nejlepsich televiznich filmu, ktere sem mel tu cest videt.

Total Recall (1990)

Proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite. To bylo asi hlavni moto scenaristy, kdyz psal scenar. Opravdu mam pocit, ze scenar je zbytecne slozity. Treba film Minority report, ktery vznikl take podle povidky P. K. Dicka je na tom lepe. Samotne Dickovi povidky jsou sice na film kratke a je nutne je doplnit, ale v Total recall je to az zbytecne prekombinovane. Jinak je to ovsem velmi solidni podivana. Schwarzenegger do sve role celkem padne a je to rozhodne jeho lepsi vykon. Trikova stranka a hlavne tradicni Verhoevenova brutalita, to je zkratka dokonalost sama. Uz po par scenach je jasne, kdo film tocil. Pribeh samotny sice krome sve slozitosti neni ani nikterak vyjimecny (i kdyz ten zaklad z Dickovi povidky je velmi dobry), ale v kombinaci se vsemi temi skvelymi triky, s vybornou vizualni strankou a rychlym tempem, se da prezit bez vetsi uhony. Pokud si nebudete pri filmu klast rypave otazky (na ktere bohuzel vetsinou nedostanete uspokojivou odpoved) a nechate se unaset jen skvelou formalni strankou, budete vice nez spokojeni.

Patriot (2000)

No Statecny srdce to sice neni, ale docela dobre se mi na to koukalo. Film je sice plny patriotismu, ktery z duse nenavidim, ale natocili to Americani a navic je film o americke historii, takze se neni cemu divit. Je tu ale i nekolik opravdu dobrych scen, takze je to tak mezi 3 a 4 *.