Mkqp

Mkqp

okres Teplice
Jeseník/Teplice

31 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
  • 19.4.2020  22:51
  Nabbeunhyeongsa (TV seriál) (2018)

  V polovině dropnuto, jelikož mě to netáhne a do dalších dílů se musím nutit. Navíc když ani po 4 měsících nejsem u konce, tak nemá smysl se přemáhat. Vyloženě špatné to není, jen to nemá žádnou jiskru. Jinak největší slabinou jsou místy vytvořené situace, které jsou teoreticky sice fajn, ale tak jak si s nimi poradili tvůrci, nakonec působily amatérsky a silně nelogicky. Slabý odvar Luthera.

  • 8.2.2020  12:17
  Iriwa anajwo (TV seriál) (2018)
  **

  Kamera je nejvíce kolenapodlamující prvek tohoto seroše. Opravdu umělecké záběry plné her s kompozicí a barvami, na které je radost pohledět. Na opačné straně pak stojí zápletka zpracovaná takovým způsobem, že pro Evropského diváka je těžce uchopitelná v pochopení jednání okolí. Korejská klasika v obviňování a linčování rodin vrahů natočená ryze jejich způsobem, což u mě znamená většinou drop nebo velké přemáháni, abych dokráčel do konce. Další věcí zkopávájící můj náhled jsou absolutně bezvýznamné informace, které schovávájí v mlze a snaží se s nimi šokovat, což se jim taky podaří, nicméně opačným směrem než zamýšlejí. Poté tu máme pár vyšperkovaných scén, u kterých jsem žasnul tím správným způsobem, s jakou grácií se jim podařilo udělat konverzace s dialogy intenzivní a hluboké. Bohužel však jen pár, zbytek je plný emotivních tlaků na diváka, citově nabitých frází a jednoduše řečeno patosu.

  • 20.1.2020  21:36
  Laipeu on maseu (TV seriál) (2018)
  ***

  V podstatě je to po technické stránce čistě průměrný seriál. Případy ničím nevynikají a z šedého průměru téměř nevykouknou, vyšetřování a sledovačky jsou občas až přehnaně stupidní, dokonce ani postavy z počátku dostatečně nezaujmou, jelikož postrádájí pořádné charisma. Nicméně i přesto dokáží s divákem natolik pracovat, že postupem času v něm svou nesmazatelnou stopu zanechají. V době kdy seriál pomalu mířil do finishe, začal mé pocity nelítostně formovat do nových podob, které mě opravdu hodně bavily vnímat a prožívat. Pro moje neštěstí to bohužel nevydrželo dlouho a dojezd musel přijít s utlumovacími prášky, které mi zanechaly akorát tak hořkou pachuť v ústech. Škoda, že si neudělali vlastní konec a neutli vše před polovinou posledního dílu. Tento happy end podle mě seriálu akorát uškodil a odebral mu na vážnosti.

  • 3.1.2020  00:04
  Vagabond (TV seriál) (2019)
  ***

  Spousta postav má obrovské charisma, choreografie akčních scén jsou vymazlené a celkově se na to hodně dobře kouká, ale těch nelogických a nesmyslných vyřešení mnoha situací je tolik, že musím jít s hodnocením hodně dolů. V tomto směru fungovaly Iris a Athena mnohem celistvěji. Je to škoda, protože mě to vážně hodně bavilo, nicméně to jak při přestřelkách je pomalu i papír vynikající štít a spousta dalších nesmyslů u kterých nechci spoilerovat, bylo bolestivé sledovat.

  • 13.9.2019  22:38
  Sikeurit gadeun (TV seriál) (2010)
  ****

  Vyšší hodnocení jen za tu skvělou komediální stránku.

  • 5.5.2019  21:33
  Hyakumanen no Onnatachi (TV seriál) (2017)
  *****

  Šin je talentovaný, ale nepopulární spisovatel novel, kterému se jednoho dne do domu nastěhuje pět záhadných žen. Ty přišli na něčí pozvání a každý měsíc mu platí milión jenů. Kdo je pozval a jakou mají roli? ■ Šin a jeho harém, tak by se dalo tohle uskupení popsat, protože téměř každá z těchto záhadných žen k Šinovi postupem času začne cítit něco víc. Nicméně se nenechte zmást, poněvadž příběh není založen na snaze si ho přetáhnout pro sebe a válčit proti ostatním nápadnicím. Každým přibývajícím dílem se naopak rozkrývá záhadný příběh a postupně se dovídáme víc a víc o minulosti každé z dívek a také to jakou roli mají v tomto příběhu. ■ Už to bude asi rok co mě nějaký seriál takhle pohltil. Do 10. dílu absolutní špička, Ten konec už mi sice tolik nesedl, ale i tak jsem pořád nad míru spokojený. Skvělá práce s postavami, jejich dialogy a timingem při postupování příběhu.

  • 2.5.2019  14:02
  Království zombie (TV seriál) (2019)
  **

  Překvapení se nekonalo. Korejské historické a zombíky moc nemusím, jenomže dohromady to pokoušelo mou zvědavost. Čekal jsem co z toho vzejde a ejhle takhle jsem se dlouho nenudil. Jednou za čas si člověk musí potvrdit, že něco opravdu není jeho šálek kávy.

  • 15.4.2019  05:59
  Jakusoku no Neverland (TV seriál) (2019)
  ****

  Zajímavý námět, ale že by to byla mega pecka se zatím říct nedá. To jestli tak opravdu bude, ukáží až pokračování s koncem. Nicméně potenciál tam je vysoký. Škoda jen těch až moc Narutovských dialogů.

  • 4.4.2019  21:19

  Seriál začíná, zápletka se rozjíždí a já uznale kývu hlavou, neboť mě to baví. Lidé mizí, matka jednoho pohřešovaného dítěte hraje skvěle, objevuje se tajemná holka a spolu s ní dalších mnoho otázek. Dokud byly tyto otázky, tak mě Stranger Things bavil, jenomže čím víc se blížil konec a čím víc jsme toho věděli, tak se můj dojem hroutil.

  • 10.3.2019  22:16
  Manyeo (2018)
  ****

  Menší spoiler na vlastní nebezpečí.

  • 9.3.2019  10:49
  Geunyang saranghaneun sai (TV seriál) (2017)
  ***

  Začátek super, ale jak se později snažili až moc vystavět příběh na sebelítosti, to mě vážně nebralo. Jako u Something in the Rain vytvářeli překážky, které ironicky nudily víc než sáhodlouhé pasáže o ničem. Prostředí se mi líbilo a s některými mezilidskými problémy se pracovalo opravdu dobře. Co však vévodí na plné čáře, tak skvěle napsaná postava Jung Yoo-Jin, kterou výborně zahrála Kang Han-Na. Jedna z nejlepších ženských postav, kterou jsem v JK seriálech viděl.

  • 26.2.2019  14:50
  Kjó kara ore wa!! (TV seriál) (2018)
  ****

  Tento druh humoru mi byl vždy na hony vzdálený, jenomže asi dobrá konstalace hvězd, protože jsem se neskutečně bavil. V každém díle jsem se minimálně jednou smál nahlas a pořádně dlouho, jak mě ty skeče bavily.

  • 3.2.2019  17:37
  Miseuteo syeonsyain (TV seriál) (2018)
  ****

  Look je na poli korejských seriálů bezkonkurenční, ze scén bylo ždímáno opravdu dost, postavy jsou nadstandard, nicméně děj kolísal bohužel hodně. Na rozjezd nemůžu kydnout ani trochu hnoje, jenže kousek za polovinou začala stagnace a vyplňování zbytečnostmi, čímž se děj vlekl. Od té doby nevychytali dějové tempo a připadal jsem si jak na horské dráze zrychlení, zpomalení, zrychlení ... navíc celý následující průběh působil, jako kdyby ho neměli dostatečně promyšlený a snažili se ho vymyslet za chodu.

  • 29.1.2019  12:12
  Sačiiro no One Room (TV seriál) (2018)
  ***

  Děj celkem ujde, ale sráží ho až moc patetických prohlášení a až moc předstírané hraní učitele. ■ Jedna holčina je týraná vlastní mámou, přičemž otec všemu přihlíží. Aby toho nebylo málo, tak jí navíc ve škole šikanují spolužačky a sexuálně obtěžuje učitel. (Tak jako například v Raifu či Zeni geba je vše hnané téměř na maximální úroveň krutosti k dané osobě.) Tato dívka se rozhodne jednoho dne ukončit vlastní život, nicméně jí v tom zabrání zahalený kluk, který jí nechá bydlet u sebe. Tímto začíná jejich budování pokřiveného vztahu.

  • 28.12.2018  23:48

  Ve zkratce a jednoduchosti se jedná o nízkorozpočtový seriál s velmi sympatickými postavami. Žádný komplikovaný děj, co díl to jiný příběh a většinu hodnocení si zaslouží právě zmíněné postavy.

  • 25.12.2018  20:46
  Duan Nao (TV seriál) (2017)
  ***

  Úkoly byly jedinou zábavou a téměř vše ostatní mě na tom nebavilo. I tak stráveného času nelituji a někdy se opět na nějaké ty úkoly podívám. Die Now sice oplývá spoustou super nápadů, ale bohužel nefungují jako celek. Přijde mi jako by se na něm podílelo 100 režisérů s odlišnou představou, přičemž si každý prosadil něco a pak vše jen někdo ledabyle slepil dohromady. Za zpracování a průběh děje bych dal nejradši *, ale za ty úkoly tam ty *** dám.

  • 16.12.2018  21:01
  Zloději (2018)
  *****

  PAN Koreeda je v mých očích bůh pro přirozená dramata. Zloději jsou další z mnoha jeho skvělých děl, na které se příjemně kouká, nenudí a mnoho scén v sobě ukrývá úžasné city, nad nimiž jen žasnu. Jednou z nich je např. komunikace mezi maličkou Rin a její novou mamčou, která ji vypráví o tom, že není její chyba, když jí pravá máma ubližuje. V těchto scénách jim prostě vše věříte. Hercům se nedá co vytknout, protože z nich Koreeda opět udělal žijící lidi a ne jen postavy v nějakém filmu. Za mě absolutní spokojenost a doporučuji všem kdo dramatům ze života holdují.

  • 9.12.2018  22:11

  Jeden velký spoiler. Číst pouze na vlastní nebezpečí. Aki je dívčina, která přišla o milovanou osobu a nezvládá se s tím psychicky dostatečně vyrovnat. Díky tomu ztratila schopnost rozeznat realitu od fikce, načež si v hlavě vytvořila spoustu různých iluzí. Na konci můžeme sice vidět, že onu iluzi dokázala odhodit a s bolestí se vypořádat, jenomže to co tomu předcházelo byl pro mě čistý filmový, umělecký, filozofický a kdo ví co ještě za zážitek. Ty scénické přechody či přímo sekvenční střihy v jediné scéně, to prolínání skutečných vzpomínek a smyšlených iluzí je jedna obrovská audiovizuální bomba navozující tolik emocí od úzkosti až po euforii, že to není až možné. Obvykle filmům s tímto druhem zpracování neholduji, ale tohle si mě získalo na plné čáře. Děj je už od počátku úzce spjat s dějem Hamleta a jejich vzájemné proplétání po čas celého filmu je bezesporu a bez diskuzí jedinečné. Postava hluboce raněné Aki by se dala popsat jako mix Ophélie a Hamleta, jelikož její šílenost je opravdová jako u Ophélie, jenomže „monology“ vedené se svým druhým já připomínají spíše uvědomělého Hamleta. Nicméně neznám Hamleta tak dobře, abych si mohl vše přiřadit. Navíc text hlavního soundtracku Hummingbird od Kyla La Grange působí z části jako scénář pro film, protože některé jeho úryvky, můžeme ve filmu opravdu spatřit. Dále herecké výkony od jejího druhého já (ztvárněné Niino Furuhata) až po nejméně potřebné postavičky jsou víc než pěkný nadstandard. Niino Furuhata je však jednoznačně TOP. Miluju takové psycho charaktery xD. Ty jeho grimasy a herecký projev při jedné konverzaci autě jsem si musel pouštět x-krát dokola xD.

  • 14.8.2018  21:50
  Neodo inganini (TV seriál) (2018)
  ***

  Děj 5/10, Příběh 7/10, Emoce 5/10, Zpracování 4/10, Hudba 5/10, Koreo-Čeština 99999/10, Herec Kim Won-Hae -99999/10, Zbytek obsazení 8/10. Kim Won-Hae je zatím jeden z úderného tria nejhorších herců, kteří mi svými výkony pijí krev. Společnost mu v tomto nelibém žebříčku dělají Lee Kwang-Soo a Ahn Seok-Hwan. Téměř všechny postavy, které tito herci hrají, stojí za prd. Své fanoušky si nejspíš najdou, nicméně mě jejich způsob hraní svých postav absolutně vytáčí. Mimo to, co bych tak k „Are You Human Too?“ napsal? Hodně jsem bojoval s rozporuplností vlastních pocitů a názorů. Svým způsobem je to korejský seriál přesně pro korejské publikum. Spousta dramatu, trochu té lásky (tentokrát dobře koukatelné), slz, řvaní, zhrzená ženská a spousta dalších padouchů manipulujích a využívající ostatní. Nicméně se také našly ty pozitivní stránky, které mám na korejských seriálech rád. Hlavním tímto prvkem je obrovské přiblížení postav divákovi, že si jej dokážou omotat kolem prstu. Hlavně jsem odpadal z hlavního herce. Tento hezoun mě vážně neskutečně bavil. Super mimika, intonace a obrovské charisma z něj lítá na všechny strany. Být ženská tak je platonická láska na světě :D. Nedivím se proto, proč jsou ženské tak u vytržení :D. Konec klasicky tragický (myšleno zkažený) jak je to u JK seriálů časté. 3* za to, že mě to celkem bavilo.

  • 25.6.2018  00:03

  Váhal jsem mezi 4-5, ale nakonec se přikláním k 5 za tu skvělou hravost. Super rodinný filmek, který dokáže vykouzlit nemalé úsměvy na tváři. Jediné co bych vytkl, tak uspěchaný konec a nefungující citlivější stránka filmu, jenž nemá moc šancí proniknout k divákovi. Nicméně mě dlouho nic nezaujalo jako tohle.

  • 24.6.2018  16:17

  Tohle fakt ne. Nebýt to remake jednoho z mých nejoblíbenějších filmů, tak bych i možná výše hodnotil, ale momentálně opravdu nemůžu. Neustále jsem srovnával a Korejci ty obyčejné pocity prostě neumějí tak dobře. Ani Ji-Sub s Ye-Jin mě nenadchli a to jsou jedni z mých nejoblíbenějších. Ti co neznají předlohu, tak nejspíš nadšení budou, protože to své klady taky má, nicméně já mezi ně určitě nepatřím. Naopak to už asi vidět nikdy nechci.

  • 23.6.2018  13:50
  Jing Guo (2004)
  ***

  Nikterak záživný filmeček, který svým charisma neskutečně oživuje vynikající Lun-Mei. Bezesporu skvělá herečka, která do každé role dokáže dát něco jiného, a přesto si stále udrží to své osobité kouzlo.

  • 16.6.2018  22:50
  Lang ya bang (TV seriál) (2015)
  *****

  Jsem asi gay, protože jsem se zamiloval do postavy Lin Shu. Hlavně to obrovské charisma, které z něj jen sálalo bylo neskutečné. Nirvana in Fire je seriál od kterého jsem nečekal vůbec nic, a o to víc jsou mé finální pocity větší a lepší. Hlavně ten kdo pracoval na scénáři si zaslouží pochvalu, tedy až po tvůrci románu, který je předlohou tohoto seriálu. Vymyslet takovéto fungující intriky na císařském dvoře chce nutnou dávku strategické inteligence a ta autorovi nepochybně nechybí. Ostatní asijské historické intrikářské seriály, které jsem zatím viděl, působí oproti tomuto jako dětské pohádky, a to jak po dějové stránce, tak po propracovanosti osobností všech postav. Nejlepší na všem bylo, že člověk jen těžko mohl odhadnout, jakým směrem budou vzniklé zvraty ubíhat. Dále se musím pozastavit nad bitvou, jenž proběhla zhruba deset dílů před koncem. Když bylo jasné, že bitva opravdu proběhne, byl jsem plný obav a zároveň očekávání, jak se s ní tvůrci poperou, načež musím uznale pokývat hlavou, že bravurně. Obával jsem se přílišného využití wuxia prvků, což naštěstí omezili na minimum. Jako celek funguje seriál na výbornou a má vše co by měl takovýto seriál mít. Spousta charismatických a propracovaných postav s přirozeným jednáním, inteligentní zvraty, epická bitva, fungující a až na minimum situací přirozené emoce, dobrý příběh a v neposlední řadě nádherné kulisy s kostými. Na závěr chci pouze dodat, že to bylo KUR*A BOŽÍ!!!

  • 10.6.2018  17:31

  Mnohdy absolutní kraviny a situace ze kterých se nedá dostat, ale mě to prostě bavilo. Zbytečně se film netáhne a na budování vztahu těch dvou se také příjemně dívá. Brát to jako survival, tak asi hážu do koše, ale jako střídmá romance velmi povedené.

  • 5.6.2018  10:01
  Šówa genroku rakugo šindžú (TV seriál) (2016)
  *****

  U druhého dílu vše nasvědčovalo tomu, že přijde odložení na neurčito, jelikož mě tento seriál ničím pořádně nezaujal, jenomže dalšími díly jsem si k němu vybudoval speciální vztah. Každá epizoda tvoří pevný základ, o který se může Showa Genroku Rakugo Shinju opřít natolik, že jedna či dvě slabší epizody s ním nezamávají. Rakugo je asi pro většinu z nás ne zrovna vábivé téma, jenomže příběh, postavy a vše okolo z něj nakonec vábivé dělají. Vyzrálé a dospělé Anime ve všech ohledech. Myslím si, že mladší publikum bude nadšené pouze v malém procentu, protože jim toho nemá tolik co nabídnout.

  • 27.5.2018  12:55
  Siljongneuwaleu M (TV seriál) (2015)
  ***

  Jednou větou, kvalitní ale nezáživné.

  • 26.5.2018  11:38
  Vinou lásky (2011)
  ***

  Za ukončení musím snižovat. Do té doby celkem slušná jízda, jenomže ten konec byl fakt Šionovsky pošahaný a na to nejsem stavěný. Baví mě trochu jiný styl psychopatů. Jinak zajímavost. když se od nás při návštěvě Japonska odtrhávala jedna parta a jela přespávat jednu noc do Tokia, tak přespávali zrovna v hodinovém hotelu (mysleli si, že to je normální hotel), který je ukázaný i v tomto filmu xD.

  • 22.5.2018  09:45
  Mezi kapkami deště (TV seriál) (2018)
  ***

  Začalo to celkem vyzrálou romancí, ale zhruba před polovinou se to proměnilo v typickou Koreádu, kterou nemám tak rád. Ne že by se nějakým způsobem rozvíjel vztah těch dvou, místo toho opět někdo (miliarda lidí) skáče mezi ně a nastolené situace se je snaží akorát rozdělit. Tím se příběh posouvá odlišným směrem než bych chtěl a hodně mě to nebavilo.

  • 7.5.2018  23:54
  Bimileui seob (TV seriál) (2017)
  *****

  Koreo tleskám a ještě dlouho budu. Je to korejské a přitom není. Na toto téma (korupce u státních složek, vraždy atd.) už natočili seriálů spoustu, jenomže pokaždé se našlo něco co výrazně ovlivnilo dobré prvky, což nakonec zapříčinilo, že kvalita seriálu nebyla po celou dobu konzistentní. Nicméně Secret Forest si drží konzistentní kvalitu od začátku až do konce a nabízí opravdu napínavou podívanou s nespočitatelným kvantem charismatických postav, které začínají už od Seung-woo Jo a Doo-na Bae. A to díky omezené mimice (součást role), nemohl Seung-woo Jo předvést jak skvělým hercem je. ■ Jedna ze stránek kde Korejci dlouhodobě selhávají je agresivní přenášení emocí a až na hlavní postavy časté černobílé charaktery. Jenomže tady jsou tyto charakteristiky uzamčeny na dně hluboké truhly a jen párkrát se stane, že nějaká na maličkou chviličku unikne na světlo. Opravdu žádná postava tu není odfláknutá a vykreslená minimem barev, přičemž všichni podezřelí mohou mít motiv, takže divák opravdu do poslední chvíle váhá kdo může být pachatelem. Dále jsem rád, že se u pohřbu vyvarovali hysterickým scénám a nepřiměřeného co nejhlasitějšího pláče, čímž jsem mohl vnímat emoce vycházející z probíhajících scén a neměl chuť prokopnout obrazovku. No prostě spousta milých překvapení a nesporné kvality. Navíc zde nejsou žádné zbytečné a přihlouplé zvraty s autonehodami, ztrátami paměti a podobně. A to ukončení ... ach ... koukám s otevřenou pusou. Bezesporu zatím nejlepší korejský seriál v tomto žánru, který jsem viděl.

  • 29.4.2018  19:42
  Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2017)
  *****

  Budu se opakovat, ale tohle jsem opravdu nečekal. Místy mnohonásobně lepší než Anime a to hlavně něhou a upřímností ve spoustě obyčejných scén, které mě třikrát dojaly až k slzám. Už ani nevím kdy naposledy mě dokázal nějaký film či seriál rozplakat, nicméně tady se to povedlo tolikrát. Dále niterní pocity znázorněné neverbálním projevem Rinky byly přímo skvostné. Ve své roli působila velice vyspěle a vyzrále. Klidně bych věřil, že by s jiným tělem dokázala přesvědčivě zahrát 40. letou ženu. ■ Děj je odlišný snad pouze koncem, který jsem na rozdíl od Zízy snesl celkem v pohodě, takže やった. ■ Sice nemám co bych vyloženě vytknul, nicméně i tak váhám mezi 4-5*, přičemž se tentokrát přikloním k 5*. Jedná se bezesporu o povedenou adaptaci mangy a anime, což se často neděje, takže za to taky malé plus. Ještě se mi líbila práce střihu a efektů, které v ničem nepřekážely, naopak dělaly probíhající scény údernější (např. slowmotion). A počáteční intro či jak to mám nazvat bych označil za audiovizuální orgasmus xD.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10