Mkqp

Jeseník/Teplice

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 10.3.2019  22:16
    Manyeo (2018)

Menší spoiler na vlastní nebezpečí.

• 9.3.2019  10:49
    Geunyang saranghaneun sai (TV seriál) (2017)

Začátek super, ale jak se později snažili až moc vystavět příběh na sebelítosti, to mě vážně nebralo. Jako u Something in the Rain vytvářeli překážky, které ironicky nudily víc než sáhodlouhé pasáže o ničem. Prostředí se mi líbilo a s některými mezilidskými problémy se pracovalo opravdu dobře. Co však vévodí na plné čáře, tak skvěle napsaná postava Jung Yoo-Jin, kterou výborně zahrála Kang Han-Na. Jedna z nejlepších ženských postav, kterou jsem v JK seriálech viděl.

• 26.2.2019  14:50
    Kjó kara ore wa!! (TV seriál) (2018)

Tento druh humoru mi byl vždy na hony vzdálený, jenomže asi dobrá konstalace hvězd, protože jsem se neskutečně bavil. V každém díle jsem se minimálně jednou smál nahlas a pořádně dlouho, jak mě ty skeče bavily.

• 3.2.2019  17:37
    Miseuteo syeonsyain (TV seriál) (2018)

Look je na poli korejských seriálů bezkonkurenční, ze scén bylo ždímáno opravdu dost, postavy jsou nadstandard, nicméně děj kolísal bohužel hodně. Na rozjezd nemůžu kydnout ani trochu hnoje, jenže kousek za polovinou začala stagnace a vyplňování zbytečnostmi, čímž se děj vlekl. Od té doby nevychytali dějové tempo a připadal jsem si jak na horské dráze zrychlení, zpomalení, zrychlení ... navíc celý následující průběh působil, jako kdyby ho neměli dostatečně promyšlený a snažili se ho vymyslet za chodu.

• 29.1.2019  12:12
    Sačiiro no One Room (TV seriál) (2018)

Děj celkem ujde, ale sráží ho až moc patetických prohlášení a až moc předstírané hraní učitele. ■ Jedna holčina je týraná vlastní mámou, přičemž otec všemu přihlíží, a aby toho nebylo málo, tak jí také šikanují ve škole spolužačky,načež jí sexuálně obtěžuje učiel, který o všem ví. (Tak jako například v Raifu či Zeni geba je vše hnané téměř na maximální úroveň krutosti k dané osobě.) Tato dívka se rozhodne jednoho dne ukončit vlastní život, nicméně jí v tom zabrání zahalený kluk, který jí nechá bydlet u sebe. Tímto začíná jejich budování pokřiveného vztahu.

• 28.12.2018  23:48

Ve zkratce a jednoduchosti se jedná o nízkorozpočtový seriál s velmi sympatickými postavami. Žádný komplikovaný děj, co díl to jiný příběh a většinu hodnocení si zaslouží právě zmíněné postavy.

• 25.12.2018  20:46
    Duan Nao (TV seriál) (2017)

Úkoly byly jedinou zábavou a téměř vše ostatní mě na tom nebavilo. I tak stráveného času nelituji a někdy se opět na nějaké ty úkoly podívám. Die Now sice oplývá spoustou super nápadů, ale bohužel nefungují jako celek. Přijde mi jako by se na něm podílelo 100 režisérů s odlišnou představou, přičemž si každý prosadil něco a pak vše jen někdo ledabyle slepil dohromady. Za zpracování a průběh děje bych dal nejradši *, ale za ty úkoly tam ty *** dám.

• 16.12.2018  21:01
    Zloději (2018)

PAN Koreeda je v mých očích bůh pro přirozená dramata. Zloději jsou další z mnoha jeho skvělých děl, na které se příjemně kouká, nenudí a mnoho scén v sobě ukrývá úžasné city, nad nimiž jen žasnu. Jednou z nich je např. komunikace mezi maličkou Rin a její novou mamčou, která ji vypráví o tom, že není její chyba, když jí pravá máma ubližuje. V těchto scénách jim prostě vše věříte. Hercům se nedá co vytknout, protože z nich Koreeda opět udělal žijící lidi a ne jen postavy v nějakém filmu. Za mě absolutní spokojenost a doporučuji všem kdo dramatům ze života holdují.

• 9.12.2018  22:11

Jeden velký spoiler. Číst pouze na vlastní nebezpečí. Aki je dívčina, která přišla o milovanou osobu a nezvládá se s tím psychicky dostatečně vyrovnat. Díky tomu ztratila schopnost rozeznat realitu od fikce, načež si v hlavě vytvořila spoustu různých iluzí. Na konci můžeme sice vidět, že onu iluzi dokázala odhodit a s bolestí se vypořádat, jenomže to co tomu předcházelo byl pro mě čistý filmový, umělecký, filozofický a kdo ví co ještě za zážitek. Ty scénické přechody či přímo sekvenční střihy v jediné scéně, to prolínání skutečných vzpomínek a smyšlených iluzí je jedna obrovská audiovizuální bomba navozující tolik emocí od úzkosti až po euforii, že to není až možné. Obvykle filmům s tímto druhem zpracování neholduji, ale tohle si mě získalo na plné čáře. Děj je už od počátku úzce spjat s dějem Hamleta a jejich vzájemné proplétání po čas celého filmu je bezesporu a bez diskuzí jedinečné. Postava hluboce raněné Aki by se dala popsat jako mix Ophélie a Hamleta, jelikož její šílenost je opravdová jako u Ophélie, jenomže „monology“ vedené se svým druhým já připomínají spíše uvědomělého Hamleta. Nicméně neznám Hamleta tak dobře, abych si mohl vše přiřadit a celkově mi díky toho unikají některé věci. Ten kdo zná jeho děj velmi dobře, tak jich asi pochopí mnohem víc, ale i když nechápu všechno, tak jsem jen plný nadšeni a nejlepších dojmů. Navíc text hlavního soundtracku Hummingbird od Kyla La Grange působí z části jako scénář pro film, protože některé jeho úryvky, můžeme ve filmu opravdu spatřit. Nebo jak psala Zíza: takže to je vlastně MV xD. Jo, kdyby to MV bylo, tak je to jednoznačně nejlepší na světě xD. Režisér se scénáristy si zaslouží respekt a poklonu, protože to mají vyřešené opravdu geniálně. Dále herecké výkony od jejího druhého já (ztvárněné Niino Furuhata) až po nejméně potřebné postavičky jsou víc než pěkný nadstandard. Niino Furuhata je však jednoznačně TOP. Miluju takové psycho charaktery xD. Ty jeho grimasy a herecký projev při jedné konverzaci autě jsem si musel pouštět x-krát dokola xD.

• 25.11.2018  21:06

Holy shit! Kachinski, právník Brandona je opravdu lidský odpad. Jak řekl jeden z těch dvou právníků. Je to 16letý chlapec s poruchou učení, který nemá na to čelit problémům ve kterých se nachází a nikdo mu nepomáhá. Takhle úmyslně zničit život jednomu mladému klukovi a ještě se pak dokázat tak dementně smát u každé reportáže a dokonce u soudu. Nutit vlastního klienta do doznání hned při převzetí případu, nechávat ho vyslýchat bez jeho přítomnosti, jeho matku přirovnávat k psovi a ještě se u toho dementně chechtat, to musí být člověk, jestli se tak dá vůbec nazvat, opravdu velká kur*a. Ti dva hlavní vyšetřovatelé měli aspoň tolik soudnosti, že se po těch sugestivních a manipulativních výsleších nesmáli jak smyslu zbavení. A ten email vyšetřovatele pracujícího pro Kachinskiho, který Brandona k doznání donutil byl taky masakr. Jak to psal? Musím jejich genofond dostat ze světa či nějak tak? Aspoň měl teda nějaké svědomí a při soudu se rozbrečel. To Kachinski se opět pouze smál jako dement. Dále ohledně Stevena absolutní manipulace s důkazy, jasně viditelný vpich ve víčku zkumavky s krví z dřívějšího případu a poškozené zapečetění krabice kde byla umístěna, náhlá změna chování při výslechu policisty co lustroval vozidlo pohřešované a obhajoba mu pouštěla onu nahrávku s operační důstojnicí, atd. atd. I přesto, že mi jako nejpravděpodobnější pachatel přijde její bývalý přítel, netvrdím, že to Steven neudělal, protože určitě mohl. Nic nedokazuje, že ne a na druhou stranu nic, že ano. Zajímavý je však důvod toho proč by Lenk a ten druhý policista tolik chtěli manipulovat s důkazy a hodit to na Stevena. Opravdu se mstili za to, že se Steven soudil se státem za 18 neprávem strávených let ve vězení (že se tak stalo bylo jasně potvrzeno nevyvratitelným důkazem) a oni chtěli zabránit zničení svojí reputace, protože předtím ho do toho vězení dostali? A nebo věděli informace, které neměli jak dokázat legální cestou, a proto s důkazy manipulovali, aby za každou cenu dostali pravého vraha za mříže? To se asi nedozvíme, nicméně ty smazané zprávy z hlasové schránky Teresy jejím bývalým přítelem a bratrem jsou dost podezřelé. Navíc také svědkova výpověď, že jí neustále x dnů nebo týdnů volal někdo koho znala, přičemž ten telefon nechtěla brát a říkala, zase on či něco na ten způsob, nahrává tomu, že by to opravdu nemusel být Steven Avery. Jako druzí pravděpodobní pachatelé jsou Scott Tedych a Bobby Dassey, kteří si sami potvrzovali alibi a při výslechu měli spoustu rozporuplných prohlášení. Jsem opravdu zvědavý na druhou sérii a podrobnější procházení "důkazů".

• 14.8.2018  21:50
    Neodo inganini (TV seriál) (2018)

Děj 5/10, Příběh 7/10, Emoce 5/10, Zpracování 4/10, Hudba 5/10, Koreo-Čeština 99999/10 (Takhle jsem se dlouho nezasmál), Herec Kim Won-Hae -99999/10, Zbytek obsazení 8/10. Kim Won-Hae je zatím jeden z úderného tria nejhorších herců, kteří mi svými výkony pijí krev. Společnost mu v tomto nelibém žebříčku dělají Lee Kwang-Soo a Ahn Seok-Hwan. Téměř všechny postavy, které tito herci hrají, stojí za prd. Své fanoušky si nejspíš najdou, nicméně mě jejich způsob hraní svých postav absolutně vytáčí. Mimo to, co bych tak k „Are You Human Too?“ napsal? Hodně jsem bojoval s rozporuplností vlastních pocitů a názorů. Místy jsem byl ochotný dát 4/5, jenomže často také 2-3/5, což zorvna k super pocitu nepřispívá. Svým způsobem je to korejský seriál přesně pro korejské publikum. Spousta dramatu, trochu té lásky (tentokrát dobře koukatelné), slz, řvaní, zhrzená ženská a spousta dalších padouchů manipulujích a využívající ostatní. Nicméně se také našly ty pozitivní stránky, které mám na korejských seriálech rád. Hlavním tímto prvkem je obrovské přiblížení postav divákovi, že si jej dokážou omotat kolem prstu. Hlavně jsem odpadal z hlavního herce. Tento hezoun mě vážně neskutečně bavil. Super mimika, intonace a obrovské charisma z něj lítá na všechny strany. Být ženská tak je platonická láska na světě :D. Nedivím se proto, proč jsou ženské tak u vytržení :D. Konec klasicky tragický (myšleno zkažený) jak je to u JK seriálů časté. 3* za to, že mě to celkem bavilo.

• 25.6.2018  00:03

Váhal jsem mezi 4-5, ale nakonec se přikláním k 5 za tu skvělou hravost. Super rodinný filmek, který dokáže vykouzlit nemalé úsměvy na tváři. Jediné co bych vytkl, tak uspěchaný konec a nefungující citlivější stránka filmu, jenž nemá moc šancí proniknout k divákovi. Nicméně mě dlouho nic nezaujalo jako tohle.

• 24.6.2018  16:17

Tohle fakt ne. Nebýt to remake jednoho z mých nejoblíbenějších filmů, tak bych i možná výše hodnotil, ale momentálně opravdu nemůžu. Neustále jsem srovnával a Korejci ty obyčejné pocity prostě neumějí tak dobře. Ani Ji-Sub s Ye-Jin mě nenadchli a to jsou jedni z mých nejoblíbenějších. Ti co neznají předlohu, tak nejspíš nadšení budou, protože to své klady taky má, nicméně já mezi ně určitě nepatřím. Naopak to už asi vidět nikdy nechci.

• 23.6.2018  13:50
    Jing Guo (2004)

Nikterak záživný filmeček, který svým charisma neskutečně oživuje vynikající Lun-Mei. Bezesporu skvělá herečka, která do každé role dokáže dát něco jiného, a přesto si stále udrží to své osobité kouzlo.

• 16.6.2018  22:50
    Lang ya bang (TV seriál) (2015)

Jsem asi gay, protože jsem se zamiloval do postavy Lin Shu. Teď vážně. Je to opravdu božsky napsaná a zahraná postava, není ovšem jediná. Každý si určitě najde svého favorita někde jinde, protože je opravdu z čeho vybírat. Nicméně můj favorit je na plné čáře právě zmíněný Lin Shu. Hlavně to obrovské charisma, které z něj jen sálalo bylo neskutečné. Nirvana in Fire je seriál od kterého jsem nečekal vůbec nic, a kdybych navíc nebyl nemocný, tak bych si ho asi v nejbližších letech ani nepustil. O to jsou však mé finální pocity mnohem větší a lepší. Hlavně ten kdo pracoval na scénáři je absolutní génius, tedy až po tvůrci románu Hai Yan, který je autorem románu Lang Ya Bang, jenž je předlohou tohoto seriálu. Vymyslet takovéto fungující intriky na císařském dvoře chce nutnou dávku strategické inteligence a ta autorovi nepochybně nechybí. U probíhajícího děje jsem často nestačil žasnout a jednou jsem se přistihl, jak se mi v hlavě točila myšlenka ve stylu: "To ne, to ne, to opravdu ne. To jako fakt? Tohle opravdu někdo vytvořil?" Ostatní asijské historické intrikářské seriály, které jsem zatím viděl, působí oproti tomuto jako dětské pohádky, a to jak po dějové stránce, tak po propracovanosti osobností všech postav. Nejlepší na všem bylo, že člověk jen těžko mohl odhadnout, jakým směrem budou vzniklé zvraty ubíhat. Dále se musím pozastavit nad bitvou, jenž proběhla zhruba deset dílů před koncem. Když bylo jasné, že bitva opravdu proběhne, byl jsem plný obav a zároveň očekávání, jak se s ní tvůrci poperou, načež musím uznale pokývat hlavou, že bravurně. Obával jsem se přílišného využití wuxia prvků, což naštěstí omezili na minimum. Asi to k čínské tvorbě nemyslitelně patří, ale vůbec se mi to nelíbí. Mimo bitvu se wuxia prvky objevují téměř v každém souboji, nicméně se to dalo zvládnout. Jako celek funguje seriál na výbornou a má vše co by měl takovýto seriál mít. Spousta charismatických a propracovaných postav s přirozeným jednáním, inteligentní zvraty, epická bitva, fungující a až na minimum situací přirozené emoce, dobrý příběh a v neposlední řadě nádherné kulisy s kostými. Na závěr chci pouze dodat, že to bylo KUR*A BOŽÍ!!!

• 10.6.2018  17:31

Mnohdy absolutní kraviny a situace ze kterých se nedá dostat, ale mě to prostě bavilo. Zbytečně se film netáhne a na budování vztahu těch dvou se také příjemně dívá. Brát to jako survival, tak asi hážu do koše, ale jako střídmá romance velmi povedené.

• 5.6.2018  10:01
    Šówa genroku rakugo šindžú (TV seriál) (2016)

U druhého dílu vše nasvědčovalo tomu, že přijde odložení na neurčito, jelikož mě tento seriál ničím pořádně nezaujal, jenomže dalšími díly jsem si k němu vybudoval speciální vztah. Každá epizoda tvoří pevný základ, o který se může Showa Genroku Rakugo Shinju opřít natolik, že jedna či dvě slabší epizody s ním nezamávají. Rakugo je asi pro většinu z nás ne zrovna vábivé téma, jenomže příběh, postavy a vše okolo z něj nakonec vábivé dělají. Vyzrálé a dospělé Anime ve všech ohledech. Myslím si, že mladší publikum bude nadšené pouze v malém procentu, protože jim toho nemá tolik co nabídnout.

• 27.5.2018  12:55
    Siljongneuwaleu M (TV seriál) (2015)

Jednou větou, kvalitní ale nezáživné.

• 26.5.2018  11:38
    Vinou lásky (2011)

Za ukončení musím snižovat. Do té doby celkem slušná jízda, jenomže ten konec byl fakt Šionovsky pošahaný a na to nejsem stavěný. Baví mě trochu jiný styl psychopatů. Jinak zajímavost. když se od nás při návštěvě Japonska odtrhávala jedna parta a jela přespávat jednu noc do Tokia, tak přespávali zrovna v hodinovém hotelu (mysleli si, že to je normální hotel), který je ukázaný i v tomto filmu xD.

• 22.5.2018  09:45
    Bab jal sajuneun yeppeun nuna (TV seriál) (2018)

Začalo to celkem vyzrálou romancí, ale zhruba před polovinou se to proměnilo v typickou Koreádu, kterou nemám tak rád. Ne že by se nějakým způsobem rozvíjel vztah těch dvou, místo toho opět někdo (miliarda lidí) skáče mezi ně a nastolené situace se je snaží akorát rozdělit. Tím se příběh posouvá odlišným směrem než bych chtěl a hodně mě to nebavilo. Komu se tyto prvky líbí, tak bude určitě nadšený, protože jinak to je kvalitní seriál.

• 7.5.2018  23:54
    Bimileui seob (TV seriál) (2017)

Koreo tleskám a ještě dlouho budu. Je to korejské a přitom není. Na toto téma (korupce u státních složek, vraždy atd.) už natočili seriálů spoustu, jenomže pokaždé se našlo něco co výrazně ovlivnilo dobré prvky, což nakonec zapříčinilo, že kvalita seriálu nebyla po celou dobu konzistentní. Nicméně Secret Forest si drží konstantní kvalitu od začátku až do konce a nabízí opravdu napínavou podívanou s nespočitatelným kvantem charismatických postav, které začínají už od Seung-woo Jo a Doo-na Bae. A to díky omezené mimice (součást role), nemohl Seung-woo Jo předvést jak skvělým hercem je. ■ Jedna ze stránek kde Korejci dlouhodobě selhávají je agresivní přenášení emocí a až na hlavní postavy časté černobílé charaktery. Jenomže tady mi přijde jako by Secret Forest netočili prioritně pro domácí publikum, ale pro zahraniční trh, protože jsou tyto charakteristiky uzamčeny na dně hluboké truhly a jen párkrát se stane, že nějaká na maličkou chviličku unikne na světlo. Opravdu žádná postava tu není odfláknutá a vykreslená minimem barev, přičemž všichni podezřelí mohou mít motiv, takže divák opravdu do poslední chvíle váhá kdo může být pachatelem. Dále jsem rád, že se u pohřbu vyvarovali hysterickým scénám a nepřiměřeného co nejhlasitějšího pláče, čímž jsem mohl vnímat emoce vycházející z probíhajících scén a neměl chuť prokopnout obrazovku. No prostě spousta milých překvapení a nesporné kvality. Navíc zde nejsou žádné zbytečné a přihlouplé zvraty s autonehodami, ztrátami paměti a podobně. A to ukončení ... ach ... koukám s otevřenou pusou. Bezesporu zatím nejlepší korejský seriál v tomto žánru, který jsem viděl.

• 29.4.2018  20:49
    Jeppangwang Kim Tak Goo (TV seriál) (2010)

První tři díly děs. Dropuju a nehodlám se k tomu vracet.

• 29.4.2018  19:42
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2017)

Budu se opakovat, ale tohle jsem opravdu nečekal. Místy mnohonásobně lepší než Anime a to hlavně něhou a upřímností ve spoustě obyčejných scén, které mě třikrát dojaly až k slzám. Už ani nevím kdy naposledy mě dokázal nějaký film či seriál rozplakat, nicméně tady se to povedlo tolikrát. Dále niterní pocity znázorněné neverbálním projevem Rinky byly přímo skvostné. Ve své roli působila velice vyspěle a vyzrále. Klidně bych věřil, že by s jiným tělem dokázala přesvědčivě zahrát 40. letou ženu. ■ Děj je odlišný snad pouze koncem, který jsem na rozdíl od Zízy snesl celkem v pohodě, takže やった. ■ Sice nemám co bych vyloženě vytknul, nicméně i tak váhám mezi 4-5*, přičemž se tentokrát přikloním k 5*. Jedná se bezesporu o povedenou adaptaci mangy a anime, což se často neděje, takže za to taky malé plus. Ještě se mi líbila práce střihu a efektů, které v ničem nepřekážely, naopak dělaly probíhající scény údernější (např. slowmotion). A počáteční intro či jak to mám nazvat bych označil za audiovizuální orgasmus xD.

• 23.4.2018  18:23
    Goth (2008)

Už od počátečních vteřin jsem byl naplno vtažen do mysteriózní atmosféry, která mě pustila až na konci filmu. Fascinovaný jsem byl nejen jí, ale hlavně uměleckou stránkou filmu. Vrah nebyl jediným kdo aranžoval oběti jako umělecké díla, i samotný režisér tak činil se svým filmem. Hra s obrazem a jeho barvama byla úžasná. Každý snímek byl jako z výstavy těch nejkrásnějších exponátů. Morbidní a přitom tak krásné. Cítím se nomentálně unešen smrtí jako ti dva. Navíc ona záhadná studentka, jenž byla ztvárněna herečkou Takanaši Rin seděla do tohoto námětu na výbornou. Opravdu dobře napsaná a zahraná postava. Její děsivý výraz k ní natolik seděl, až se mi nechtělo věřit, že dokáže vyplodit, tak hřejivý úsměv a dokonce něžnou slzu, která bude působit tak přirozeně. Děj není nijak překombinovaný a neoplývá ani nikterak výraznou zápletkou, nicméně i přesto má co nabídnout. Nejvýraznější na celém filmu je asi poznávání oné studentky, která si s sebou nese hluboké šrámy z minulosti a každou minutou se nám otevírá jako studentovi, s nímž po vrahovi pátrá. Zrovna dneska mi tento filmek opravdu sednul.

• 21.4.2018  11:30
    Platonic (TV seriál) (2014)

Začalo to fajnově, přičemž nad obsahem rozhovorů jsem slastí mlaskal. Jak se pak ale děj posouval směrem vpřed, cítil jsem často z mnoha nich spíše umělotinu. Nicméně největším hřebíčkem do rakve jinak celkem dobrého zpracování je jedno vykonstruované rozhodnutí, kterým musel před koncem hlavní hrdina projít (nebudu zmiňovat, neboť nechci spoilerovat). To se nepodařilo tvůrcům absolutně ukočírovat, což dovršili nesmyslným koncem, jenž se k tomuto rozhodnutí vůbec nehodil a učinil ho absolutně zbytečným. Tím pak celý závěr vyzněl hodně divně. Mimo to se jedná o mírně nadprůměrný seriál s neodfláknutými hereckými výkony a místy hodně povedenými konverzacemi. Slabé ****.

• 20.4.2018  22:31

Tak moc mi první díl vadil, že předčasně dropuju a nevím jestli se k tomu někdy vrátím.

• 11.4.2018  20:49

Ani v těch nejdivočejších snech bych nečekal, že tohle bude jeden z nejhezčích korejských filmů, který jsem zatím viděl. Na první pohled se může zdát, že nenabízí téměř nic poutavého, nicméně ta niterní celistvost postav a herecké výkony jsou nad míru skvělé. No a ten omylem vytočený telefonát s bývalou partnerkou mě uzemnil. Ta citová zabarvenost hlasu a forma konverzace obou aktérů ... ach. Min-sik patří opravdu mezi korejskou hereckou elitu, což opět dokázal. Žádný fanmade herec, ale čistá kvalita.

• 1.4.2018  23:28

Po delší době film, který mě neskutečně zaujal. Co se týče obsahové stránky, je to prostě Amerika plná klasického klišé, nicméně koukatelného. Co však válcuje na plné čáře tak vizuál, kterým jsem se nechal absolutně okouzlit. Ještě, že jsme nestihli 2D verzi (to ji mám obvykle raději než 3D) a šli na tu 3D, protože díky ní vše vyniklo ještě dvojnásob. Opravdu pastva pro oči. Ready player one je hodně našlapaná pohádka, kterou ocení nejen znalci her a filmů. Pane Spielbergu máte u mě další plus a opravdu velké.

• 31.3.2018  17:05

Moc si v poetických filmech nelibuju ba naopak, ale toto mě pohltilo. Moje amygdala vrněla blahem i u tak emočně oploštělého filmu jakým je tento. Jeho smysl sice nechápu, jenže to, že jsem od něj nemohl odtrhnout oči a hltal jsem každý ždíbeček je nesporné plus. Zajímavé je propojení chátrající Fukušimy, znak pro jednu z největších lidských hrozeb dnešní doby (když nepočítám samotnou přírodu), a téměř vyhubenou populací ve filmu. Androidka Juko napříč galaxií doručuje lidem balíčky, které by si sice mohli nechat doručit domácími teleportéry za zlomek sekundy, nicméně si pár let klidně počkají, což je taky trošku zvláštní. Její rutinní život mi připomíná samotné japonce, kdy často obklopeni vnitřní samotou pracují jako roboti. Nicméně netuším, jestli to má nějkou spojitost. Jinak po audiovizuální stránce je to taky bomba. Ví někdo proč ve filmu celou dobu šeptají? Kdyžtak zprávy, díky ;)

• 29.3.2018  18:20

Spousta opravdu úžasných záběrů, které mě nepřestaly fascinovat, jenomže to bylo jediné, co mě u filmu dokázalo držet.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12