Sharknado 2 (2014) (TV film)

Ještě o něco absurdnější než předchozí díl, člověk se u toho slušně nasměje na to že je to v žánru horor. Narozdíl od jedničky, tady to vypadá, že autoři chtěli aby to působilo tak dementně. Koneckonců tak působí už jenom samotný nápad vytvořit tornádo ze žraloků. Každopádně zábava to je.

Hancock (2008)

Všichni v tom vidí pilot k seriálu. Já teda ne. Je sice pravda, že tam něco chybělo a možná bych ještě půlhodinku navíc snesl, aby to mělo trochu zajímavější zakončení. Každopádně se mi líbilo, že Hancock je tak nějak jiný superhrdinský film. Neřeší se tu jen souboj s hlavním padouchem, ale spíše se to zaměřuje na začlenění Hancocka mezi lidi. Nenudil jsem se, některé části byly tak super, že bych uvažoval i o 5 hvězdičkovém hodnocení. Potom ale trochu upadlo tempo a scházel mi hlavně Hancockův humor, který měl na začátku.

Cashback (2006)

Člověk by ani nečekal od filmu, kde jsou na obálce prsa něco originálního se zajímavým příběhem. Nakonec se z toho vyklubala docela hluboká myšlenka (přiznávám, já najdu hlubokou myšlenku i v transformerech) a film mě zaujal víc než jsem čekal, stejně tak samotné zpracování se mi líbilo. Na první pohled to vypadá jako převážně romantický film, ale často je to spíše komedie s neokoukanými vtipy. Sice se všichni kromě hlavní postavy a jeho vyvolené chovají jak úplní magoři, ale to nevadí. Možná to mělo jen poukázat na to, jak je hlavní hrdina vidí. Nejde sice o dílo století, je to spíše oddychovka, ale možná právě proto se mi to tak líbilo.

The Zero Theorem (2013)

Z tohoto filmu mám dost rozporuplné pocity. Na film se dobře dívalo, nenudil jsem se a taky jsem chtěl stále vědět co bude dál. Zároveň jsem v tom všem měl hrozný zmatek a nevěděl jsem o co vlastně jde. Přestože některé otázky se v průběhu filmu zodpověděly, tak na konci jsem stejně měl pocit, že mi něco uniklo a že nevím jak to vlastně skončilo. Uvidím jak to bude po příštím zhlédnutí, zatím nechám 4* i když jsem dost uvažoval že ještě jednu uberu.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Celkově je to dost roztahané, stejně jako každý Pán Prstenů, přesto jsem se ale nezačal nudit. Nevím jaké to bude, až se na to podívám znovu, možná už to nebude úplně ono, protože tomu chybí nějaké napínavější momenty. Na Hobitovi mi také vadí, že to místy působí až skoro pohádkově a počítačově vytvořených efektů je místy možná až moc. Původní Pán Prstenů byl sice taky dost o efektech, ale měl jsem v něm pocit větší realističnosti. Možná mi tu také chyběla ta temná atmosféra jak už tu někdo přede mnou zmiňoval. I přes mnoho negativ se mi návrat do Středozemě líbil. Zkrátka film jako takový je kvalitní, zvlášť fanouškům se bude líbit. Něco tomu ale chybí.

I Am Omega (2007)

Na první pohled nudná kravina, když si k tomu ale dáte titulky z filmu Cashback, neskutečně se nasmějete. Asi proto dávám ještě docela vysoké hodnocení, na to, že ty titulky nejsou součást filmu. Ale zábava to s nimi byla!

Herkules v New Yorku (1970)

Celkově hrozně nezáživné, zvlášť ke konci už mě to vůbec nebavilo. Člověk se u toho ale docela nasměje jaká je to blbost. Arnold co všude machruje se svalama a mlatí se s medvědem. Nezapomenutelné. Už jen proto si ty 2 hvězdičky zaslouží.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Nemám ponětí z kama autoři vydolovali něco tak příšerného. Je to výsměch všem příběhům o Asterixovi, ať už kresleným, komixovým nebo hraným. Autoři si asi mysleli, že smíchat Asterixe v Britanii s Vikingama je dobrý nápad. Nebyl. I když možná by to nebylo tak hrozné, kdyby autoři absolutně neignorovali historii a nedávali tam královnu do doby vlády Caesara, nehledě na to, že kostýmy také neodpovídají době. Fakt nechápu kde by před 2000 lety vzali trička a košile a jeden viking dokonce vypadal jako by měl na sobě rifle. Aby toho nebylo málo tak na roli Asterixe najmou chlápka, který pomalu přerůstá Obelixe, což je pro fanoušky Asterixe pochopitelně nepřípustné. Do Británie s nimi jde nějaký divný týpek, který řeší problémy se svojí holkou a snaží se na ni udělat dojem tím, že se před ní svlékne. Celkově příběh ale postrádá jakoukoli logiku a až na pár scén nemá snad s předlouhou ani nic společného. Celou dobu se jen řeší věci jako to, jak se chovat slušně jako Brit. Asterix se snaží v Baru sbalit holku a Obelix s růžovým hrnkem v ruce popijí čaj... Celé to završil český dabing, kde se Češi marně snažili napodobit Anglickou výslovnost písmene O. Přestože preferuji Český dabing, tak tohle byl vážně hodně špatný pokus. Mohl bych pokračovat dále s Caesarovým představitelem, kterého taky nejspíš najali, protože byl levný, ale nemá to cenu. Zkrátka tento film nedoporučuji...je to spíš parodie na Asterixe. Dávám jednu hvězdičku, protože jsou i horší filmy, ale i tak je to bída.

Pokoj (2003)

Člověk by ani neřekl, že něco tak šíleného jako The Room lze hodnotit dobře, zpracování je hrozné, nepochopitelné dialogy, každá postava si říká svoje, herci bez emocí, děsivé sexuální scény a mnoho dalšího. Na druhou stranu jsem se u tohoto filmu nasmál víc než u čehokoli jiného. Asi právě díky všem těm věcem co jsem právě vyjmenoval je film tak vtipný a asi i díky tomu, že mělo jít původně o drama. Již po prvním zhlédnutí mi bylo jasné, že půjde o jasnou klasiku, kterou si pustím v budoucnu ještě několikrát. Hlavní postava - Johnny, je úžasná, přestože nemá pořádné emoce, tak jeho podivný smích by rozesmál celý kinosál. Johnnyho má totiž každý rád (až na jeho ženu, která sama neví jestli ho má ráda nebo ne), je to citlivý člověk...Rozhodně doporučuju, je to dílo které nesmíte minout. Nejlepší z nejhorších filmů vůbec.

Arrow (2012) (seriál)

Pro zatím jeden z nejlepších seriálů, které jsem sledoval. Podobnost s "Nolanovským" Batmanem je vidět na první pohled, tedy hlavně v temné atmosféře, kterou si z filmů o Batmanovi vypůjčil. Arrow je mi sympatický také díky tomu, že jde o hrdinu bez super schopností. Začátkem mi trochu nesedlo velké množství hlavních postav, to je však jen otázka několika epizod. Často čtu, že lidem někteří herci nesedí, já jsem ale tento problém neměl. Taktéž se mi líbila vyspělost efektů vzhledem k tomu, že jde o TV seriál. Každá epizoda je potom samozřejmě završena nějakým neočekávaným momentem, aby vás autoři udrželi u seriálu do dalších dílů. Arrow asi nesedne každému, ale mě se trefili přesně do vkusu. Jediné v co doufám, že si tuto laťku udrží a nezačnou do děje vkládat příliš mnoho "nadpřirozena", některé věci tomu v druhé sérii trochu naznačovali.