• Pohádka

Lásce na stopě (2001)

Krásná limonáda. Romantika z tohoto filmu opravdu kape, ale není ulepená, je to taková osvěžující letní malinovka :) Kromě toho ten příběh je pěkný a konečně jsem i našla film, kde se mi líbí John Cusack.

Schindlerův seznam (1993)

Film je to nepopiratelně brilantní, ale malinko mi nedávalo smysl, proč se o takovém hrdinovi mluví tak málo třeba ve srovnání s Nicholasem Wintonem, který zachránil "jen" asi polovinu lidí. Pak jsem začla hledat a zjistila, že to asi až takový hrdina nebyl, a kdo ví, jak to vlastně bylo. Tahle mystifikace, která musela být úmyslná, když se na to připravoval tolik let, mě na Spielberga mrzí. Neumím si vysvětlit, proč by v tomto žánru měl film být takhle zkreslený a nepravdivý. Stále to ale nic nemění na faktu, že je to skvělé dílo.

Terapie láskou (2012)

Kdybych nevěděla, že člověk s takovou nemocí se prostě takhle chová, film by mi asi přišel přitažený za vlasy a zbytečně uřvaný. Takhle jen můžu říct, že to bylo naprosto uvěřitelné a skvěle zahrané. Celou dobu jsem měla zvýšený tep a bála se, co se zase stane. Škoda jen, že film nejde dál v tom, aby i diváci bez vlastní zkušenosti pochopili, že takhle to holt vypadá, když má někdo v hlavě bubáky. A taky škoda za ten překlad názvu, je zavádějící a shazuje film.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Znuděné dětičky hollywoodských boháčů nemají co na práci. Měly by radši od rodičů místo všeho ostatního dostat pár facek. Na filmu je atraktivní jen to, že je to podle skutečné události a že Emma umí zahrát odpornýho fracka. Zbytek mi prostě nesedl - zdlouhavé nicneříkající záběry, úděsná hudba, stále stejné dialogy, ...

Ženy sobě (2011)

Tři hvězdičky, ale takové lepší. Celou dobu jsem s Annie cítila a chtěla jsem Helen rozmáčknout ten dokonalej úsměv. Humor super, i když klišé, tak neotřele. Bavila jsem se, i dojímala.

Svatby podle Mary (2001)

Tenhle film je šlehačkovej dort. ALE! Věřím, že je to opět z těch filmů, kde dabing zkazí, co může. Měla jsem dost rozumu na to, abych si to dala v originále a rozhodně to dělá hodně. JLo totiž není upištěná, ale má sametovej romantickej hlásek. Italský přízvuk tatínka a ostatních v češtině chybí a McConaughey? Z něj bych taky omdlela, jakej je to slaďouš! Ale hlas prostě dělá hodně. Stejně jako je třeba hrozně sexy Zuzana Šulajová v Příbězích obyčejného šílenství s hlasem Zuzany Stivínové - bez předabování je to docela obyčejná vychrtlina. Proto bych zavedla pravidlo, aby se všichni v komentářích přiznali, jestli to viděli v originále nebo ne. A dávám hvězdičku navíc za nespravedlivé zdejší hodnocení! :)

Válka nevěst (2009)

Obě herečky zvládnou mnohem víc. Tohle bylo příliš mělké a předvídatelné. Povrchní děj a filmové stereotypy - tahanice o místo, šaty a kapelu. Kdyby to režírovala ženská, dala by důraz na úplně jiné aspekty ženské histerie (a její příčiny) a také by nechala milovnice svatební tematiky trochu namlsat - tady se to kolem svateb pořád točí, ale kromě těch jedněch šatů vlastně nevidíme nic. Proto film musí nutně minout svou cílovku - pro chlapa tam bude moc uječených nevěst a pro ženu málo opravdových nevěst.

Život po životě (2010)

Tenhle film nemůže bavit každého, logicky. Kdo se nikdy nezamyslel nad otázkou "života po životě", asi se na to nemusí ani dívat, protože to pro něj bude jen spiritualistický brak, který nudí. Kdo se zamyslel, bude se bavit.

Hlava rodiny (1991)

Moje srdcovka. Tenhle film mě pobavil už tolikrát, že se to nedá ani spočítat. Steve Martin nebyl nikdy v ničem lepší. A ta rodinná idylka... kdo by nechtěl dům s bílým plotem a s labutěmi ve vaně?

Trampoty vodníka Jakoubka (2005) (TV film)

Ještěže se tenkrát Olmer rozhodl netočit Obecnou školu... kde bychom byli, kdyby pokazil takovej skvost? V této pohádce je hereckých talentů jak naseto (zřejmě nikdo neřekne ne režisérovu charisma či co), přesto je to úděsná nuda.