Džúbei a umění nindžucu (1993)

Naozaj podarené anime. Mierené na dospelé publikum a pre milovníkov japonskej filmovej kultúry je to povinnosť.

Pátek třináctého 9 (1993)

Chápem prečo je tento diel taký rozporuplný. Pre jedných je to veľmi veľký odklon od typického Jasona, pre druhých inovatívny diel série. Tak či onak, jedno mu nemôžem uprieť ani ja: gore scény boli naozaj gore , teda ak ste samozrejme videli unrated verziu namiesto R-rated ( čo určite odporúčam). Miestami som sa síce tiež začudoval nad ideami scenáristov, ale koniec dostatočne prekryl chyby a Jason featuring ''Alien'' featuring ''The Thing'' to nakoniec zvládol :)

Pravdivá romance (1993)

Tarantino tomu dal dusu a Scott telo. Aj ked si viem predstavit, ze ak by to bolo iba v Tarantinovom podani, cele by to vyznelo trosku inak a malo to ten jeho typicky smrnc, nicmene proti tomuto taktiez nemam ziadne vyhrady. Vyborny film s pecatou typickou pre 90-te roky, ktore ja osobne vnimam ako moje najoblubenejsie z pohladu kinematografie. No a ta scenka s Hopperom a Walkenom bola jednoducho uzasna.

Armáda temnot (1992)

Zaverecny diel sa nesie v odlahcenejsom duchu nez tie predosle a zapaja viac prvkov komedie, ale to neznamena , ze mu to ubera na kvalite ako takej. A prave pre dokonale sklbenie tychto 2 zanrov si Raimi u mna vysluzil respekt. Campbell zakoncil svoju zivotnu rolu so vsetkou noblesou a humorom ako sa na nicitela ''ZLA'' patri.

Gauneři (1992)

Presne moja šálka kavy. Tento ''tarantinovský'' prístup mi je zo všetkých srdcu najbližší a práve Reservoir Dogs patrí medzi jeho výkvety. Po Pulp Fiction môj najobľúbenejší film od Quentina. Herecké výkony sú také úžasné, že ich ani nemusím komentovať. A samozrejme výborna hudba, kamera a nezabudnuteľné dialógy. 100%

Pár správných chlapů (1992)

''Zopar spravnych chlapov'' patri medzi zopar spravnych filmov. Toto vo mne vyvolava zvlastne pocity a podla mojho nazoru sa jedna o cire preukazanie hereckeho talentu kazdeho jedneho herca zacinajuc famoznym Nicholsnom. Ja by som to kludne predpisal ako povinne ''citanie'' a predlohu pre kazdeho, kto che natocit skvelu dramu z vojenskeho prostredia. Perfektne zahrany pribeh v spravnom pomere so zapletkou a vhodne zvolenym humorom. Pre mna je to extratrieda z devatdesiatych rokov.

Gremlins 2 (1990)

Considerably worse than original. Lost in own comedy and way too illogical. Still watchable but not so funny or cute anymore.

To (1990) (TV film)

Ako prípravu na tohtoročný hit som si najprv pozrel tento originál. ''It'' z 1990-tého mi ponúklo presne to, čo som očakával.Krásny štýl prezentácie charakterov a príbehu v najlepšom možnom kabáte a to 90-tých rokov. Zbožňujem filmy z tohto obdobia.

Dr. Caligari (1989)

What a fucking weird movie. I don't mind to watch fetishes of one twisted mind, like the one of "MR." director here if it has something to offer, but there's a problem. After 30 minutes or so, its just boring, self-drowning theatrical expression with no further value. Btw, it's not a horror, not a sci-fi and definitely not a comedy. Its just a ripped-off theatre glued together by crazy psycho thoughts about fetishes. So please, stop mumbling about some sequel to The Cabinet of Dr. Caligari. 2/10