Ospalá díra (1999)

Burton + skvele prostredie + skvely casting = perfektna atmosfera pre romanticky vecer :)

Čistá duše (2001)

Crowe svoju ulohu zvladol ako aj Howard a film je aj napriek svojej metrazi pozeratelny od zaciatku do konca. Avšak Jennifer Conelly a oscar za jej ulohu v tomto filme mi naozaj nejde do hlavy, tak ako aj absencia oscara v pripade Crowea. Kazdopadne vsak mozem povedat, ze ide o film hodny zhliadnutia ci uz po stranke filmarskej alebo po stranke ludskej, na ktoru film odkazuje. 85%

Krvavý diamant (2006)

Politický thriller odohravajuci sa priamo v prvej linii posobi cely cas trochu zdlhavo, avsak zdlhavost nie je samoucelna a dava vyniknut nadhernemu prostrediu krajiny a vnasa do filmu spravnu atmosferu. Jedna hviezdicka navyse za telefonat na konci :*( .

Dobrý ročník (2006)

Ridley a komedia... hned som si povedal ze pojde o nieco zaujimave a vobec som nebol sklamany. Usmievava komorna komedia pojednavajuca o obycajnych veciach s takou lahkostou akou to dokazal natocit Ridley sa nevidi casto a skvely pocit niekde na hrudi v zavere filmu tiez nezazijem kazdy den. Crowe sa vzil do svojej role dokonalym sposobom a retrospektivne prestrihy do minulosti jeho postavy Maxa vas vnesu priamo do trezora jeho pocitov. 80%

Fontána (2006)

Krasne vizualne a emocionalne orgie, ktore nam Aronofsky predklada zdaleka nestacia na zakrytie logickych nesuvislosti v samotnom deji. Cely cas som si kladol otazku: "ako spolu suvisia tieto tri pribehy ?" a na konci filmu som cakal odpoved. Nedostala sa mi. Ked to bol zamer tohoto filmu potom skladam klobuk a lutujem ze som nedal 5* pretoze ma opat prinutil pan reziser rozmyslat nad tym co som zhliadol. Hugh Jackman sa vsak zaradil tymto filmom medzi moju herecku TOP10.

Sunshine (2007)

V tomto pripade reklama neklame a ide skutocne o najlepsie sci-fi poslednych rokov. Herci, Scenar, Rezia... vsetko klape ako ma a Boyle nam ponuka "kino" sci-fi na vysokej urovni. Jedninu vyhradu mam na poslednu skladbu pri titulkach pred ktorou radsej utecte z kinosaly alebo film vypnite :)

Horší už to nebude (2006)

Skutocne ide o skvelu "modernu" komediu bez akehokolvek naznaku cliche. Ferrel ako moj oblubeny komik je netradicne v nekomickej ulohe, ale zvlada ju skvele a posuva tento film, spolu so skvelou reziou, na predne miesta mojich oblubenych komedii pre viac zhliadnuti. 85%

Miss Potter (2006)

Velmi schopne spracovany priemerny scenar dava vyniknut umeniu nadanej Rene Zellweger, ktora taha cely film podobne ako vhodne a velmi vksune "ozivene" postavy jej krezbiciek, ktore su ako dalsim odkazom na krasu a bezstarostnost rozpravok. Mozno je trochu skoda unahleneho zaveru. 70%

Tlumočnice (2005)

Na drámu málo dramatické na thriller málo napínavé. Scenár občas postráda logiku a Kidman s Pennom hrajú svoj šedý priemer. Docela nuda.

Rain Man (1988)

Každá scéna Raymonda s Charliem je proste skvostná. Cruise dopĺňa Hoffmana a Hoffman zase Cruisea. V tom filme klape proste všetko.