Pretty Woman (1990)

65% Ale jo, není to úplně špatné. Chemie mezi (buddhistou) Richardem Gerem a Julií Roberts je vskutku geniální. Je to hezká romantická pohádka pro dospělé, která neurazí a občas i docela pobaví. Hudba se jim taky celkem povedla. Výborné jako jednohubka s vínem pro pár s nějakou milou hezkou, slečnou.

Americký ocásek (1986)

65% Ve svých dětských letech jsem to miloval. Je to docela příjemná, milá a vtipná pohádka pro rodinku s dětmi. I po dlouhé době hodnotím poměrně kladně. Je však jasné, že to na Toma a Jerryho nemá.

Vévodkyně (2008)

60% Chválím velmi povedené kostýmy a velmi krásnou výpravu, která vtáhne do 18. století. Ralph Fiennes i Keira Knightley zaslouží absolutorium za výkony, v podstatě ten film stojí na jejich hereckém umu. Jinak je to průměrná nuda ve zlatém kabátku.

Ranhojič (2013)

65% Zajímavý náhled do historie. Herecký výkon hlavního představitele se mi moc nelíbil, zato Ben Kingsley a hlavně Stellan Skarsgård byli skvělí. Příběh byl docela fajn, dialogy taky celkem v pořádku, avšak bylo to místy dost nudné a romantická linka ta byla opravdu o ničem.

V Bruggách (2008)

100% Nemám co bych vytknul. Jediné co mohu je chválit a to všechno od hereckých výkonů Farrella, Gleesona, Fiennese přes skvělý scénář, vynikající atmosféru, dravou režii, skvělé dialogy až po pár vynikajících naturalistických akčních scén. Tleskám a jsem rád, že se takové filmy točí.

300: Vzestup říše (2014)

60% Kino. Rozhodně to nesahá ani po kotníky naprosto kulervoucí jedničce. Nelíbil se mi příběh, dialogy a akce byla taky daleko slabší než v jedničce, prostě podle mě špatný rěžisér. Opravdu zas musím pochválit jedinečnou, sexy, skvělou Evičku Green.

Funny Games USA (2007)

65% Nejhnusnější film, který jsem zatím viděl. Normálně mi bylo fyzicky zle, dvě hlavní záporné postavy, chcete odpravit od první minuty. Režisér si pohrává s divákem jako kočka s myší a nedá vydechnout ani na minutu.

Gran Torino (2008)

65% Příběh, scénář se mi nepozdávali. Abych se přiznal moc nerozumím proč je film tak kladně hodnocen. Asi je chyba na mojí straně ale já mu opravdu nepřišel na chuť. Clint je typický drsňák, který se s nikým a s ničím nesere, to je v pořádku. Jenže to už jsem u něj viděl tolikrát. Nic nového, nic nečekaného.

Green Lantern (2011)

45% Jedna z nejdementnějších komiksových adaptací vůbec. Odporná stylizace hlavního hrdiny, blbý záporák, debilní příběh, tupé dialogy, škaredé triky. Člověk aby něco kladného na tomto filmu pohledal - snad jen hezké schopnosti Lanterna - možnost vytvořit cokoliv, na co pomyslí - samozřejmě v zelené barvě i to však mohlo být mnohem inovativnější. Věřím v budoucnu na povedený restart.

Lemra líná (2006)

50% Velmi nenáročná oddychovka u které opravdu nemusíte přemýšlet. Matthew McConaughey s Bradleym Cooper hrají dost dobré flákače. Jinak je to veskrze hodně průměrný počin, kterého sráží hlavně absence jakéhokoliv scénáristického nápadu.