X-Men: Budoucí minulost (2014)

90% Kino. Jedni z nejlepších X-Menů. Krásné propojení starých lvů s mladými tygry táhnou příběh dopředu. Všichni herci jedou na plno. Nejvíc mě oslovil mladý Magneto a Wolverine. Děkuji za příjemný zážitek, který není tak těžký k přemýšlení ale rozhodně pobaví.

Česká soda (1993) (seriál)

100% Soda. Čtvrtníček. Zeman: A moje poslední slovo. Vy, pane ministerský předsedo, jste - kráva. Čtvrtníček: To jste nám to hezky zakončil pane Zemane. Doufám, že se příště sejdeme v lepší kondici. :-))))))))

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

85% Psychedelická éterická jízda na acidu, éteru, trávě, chlastu a ještě na mnoha jiných psychotropních látkách, které jsem si nezapamatoval. Obdivuji jak si Benicio a Johnny své role náležitě užili. Já si s nimi a ujetým režisérem Gilliamem šílenou jízdu užil taky a moc.

Deadpool (2016)

90% Kino. 16.2.2016 16 hodin - 16. nejlepší film. Můj nejoblíbenější Marvelácký superhrdina-padouch to dokázal. Je to dobře naolejovaná červená kulka, která míří na naše bránice. Vtípků, legrácek, infantilního humoru, pomrkávání na diváka je plný pytel a vy mu to - Deadpoolovi baštíte i s návijákem. Ryan Ryenolds je naštěstí ten správný bad guy a film táhne na svých bedrech s výraznou pomocí jeho slečny v podání skvělé Moreny Baccarin. Tim Miller odvedl výbornou práci za pár cca.: 58 miliónů amerických dolarů. Doporučuji všem, kteří mají rádi černý humor a pár rozsekaných padouchů.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

90% Vynikající sonda dvou duší, kteří budou zanedlouho klepat na nebeskou bránu. Herecké výkony jsou brilantní, scénář jednoduchý ale o to víc úderný. Pomrkávání a odkazy na Tarantinovu tvorbu jsou milé. Snímek mě bavil celou dobu a pokud bych se já dozvěděl o nevyléčitelné nemoci - rád bych si užil zbytek svého času tak naplno jako zde hlavní dva aktéři. Doporučuji těm co mají rádi Tarantina a černý, hořkosladký humor.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

85% Kino. Boj o život na pozadí jednoduchého příběhu, který krásně ukázal jak tvrdý a nic nedarující je život v řádně zasněžené divočině, . Až si říkám jaké hlouposti člověk řeší v kontextu, kdy vidí člověka jak se snaží přežít v drsné přírodě. Výborné ,,herecké´´ výkony s přírodou spjatých indiánů, které věrně doplňuje Leo bojující, tentokrát opravdu hlavně fyzicky o život a Oscara. Možná, že ještě lepší je zkažený Tom Hardy, který si většinu scén krade pro sebe. Kamera a hudba šlapaly na jedničku. Kdyby tempo filmu bylo jako na začátku - dravé a neúprosné scény bez střihu a nedával tam režisér tolik snových sekvencí možná by byl dojem ze snímku ještě údernější a syrovější. I tak to byl ovšem velmi nevšední zážitek z 19. století na Americkém západě.

Osm hrozných (2015)

100% Kino. Osm hrozných jako smečka Gaunerů v pokračování Nespoutaného Djanga. Opravdu krásná, westernová, zasněžená a dialogová smršť. Dle stopáže opravdu dlouhý film, mě se však tak nepozdával a utekl mi velmi rychle. Byla to opět typická Tarantinovka, kterým kralovaly krásně ujeté charaktery, vtipné momenty, aby mohl nakonec řádně vykutálený příběh vyvrcholit nádherně zamotaným finále. Herecky opět na výbornou, palec nahoru všem zúčastněným, které hudebně skvěle doplňuje génius E. Morricone. Mě se sice asi víc líbily starší kusy Tarantinovi, ale svou kultovní kvalitu snímek má, takže mohu jenom doporučit.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

100% Kino 3D. Nové Hvězdné války mě dostaly, pohltily a krásně navnadily na další příběhovou trilogii. Především se musím poklonit výbornému castingu. Daisy Ridley nás očarovala, J. Boyega s O. Isaacem skvěle bavili a sekundovali starému pardálovi Hanu Solovi v podání H. Forda. Hlavní záporák Kylo Ren se mi líbil jak s maskou, tak bez. Není to tak čistý zlý záporák ale zato krasně živá postava se svými slabostmi a skvělými temnými momenty, která se jistě ještě ukáže v dalším pokračování. Efekty, lokace, akce, atmosféra, interakce mezi postavami vše šlape jako hodinky. Vynikající pohádka jak pro malé tak pro dospělé. Jak se Síla probudila v tomto snímku tak ve mě probudil J.J. Abrams malé dítě s velkým srdíčkem. Počítám, že snímek poroste s každým dalším shlédnutí. Jediné, co se mi však trošku nezdálo trošku je méně zapamatovatelný hudební podkres, což jsem od J. Williamse nečekal. Celkově vzato to byly jedny z nejlepších Star Wars, se kterými jsem měl tu čest.

Zátah 2 (2014)

80% Je to tak brutální, až z toho jde mráz po zádech. Jednoduchý příběh, žánrovka jako prase, která to o sobě ví, na nic si nehraje a to je na ní nejhezčí, jenom se kluci perou - krása.

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

85% Herecký koncert - Marvanova filharmonie, zasloužilý umělec vedle zasloužilého umělce, tak jaké to asi může být, no je to Legrace i při vraždě. To byly doby kdy ještě český film a seriál měli lesk.