Frajer Luke (1967)

Vemte si Přelet nad kukaččím hnízdem, cvokhaus vyměňte za vězení, Nicholsona za Newmana a dostanete přesně tenhle film. Z Newmana v roli Luka charisma přímo srší. Je to chlápek, kterého nemůže porazit nikdo, jen on sám. Když ho zmlátíte do krve, tak sebere síly, postaví se, odplivne si a ještě se na vás drze usměje. Na autority okázale kašle. Škoda, že mi zrovna nesedlo to pomalé tempo, proto taky nedám plné hodnocení. Určitě to ale chci vidět ještě jednou, třeba to pak bude za pět. Luke je prostě frajer.

Rambo II (1985)

Stejně blbý jako jednička, ale úplně jiným způsobem. Tvůrci si sice uvědomili, že psychologické prvky nemají ve filmu se Stallonem co dělat, takže Rambo tentokrát vyfasoval luk, výbušné šípy a šel do džungle zachraňovat americké zajatce, až na poslední čtvrtinu to ale byla ohromná nuda. Na konci se to trochu rozjelo (zejména pasáž kdy Sly vystřílí celý toulec atomových šípů, naskočí do letící nepřátelské helikoptéry a vykosí zbytek vietnamské armády ze vzduchu), i tak se nemůžu ubránit pocitu, že to byla ohromná blbost a ztráta času. Takovýmhle filmům sluší humor a sebeironie a ne rádobychytré filosofování o válečném traumatu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Ještě nikdy jsem snad neviděl film, který měl zároveň tak moc chyb a který se mi přitom tak moc líbil. Na Pomstě Sithů toho jde kritizovat strašně moc. Herecké výkony neoslní (i když H. Christensen od posledně dost zcharizmatičtěl, přesto nejlepší herec je úžasný mistr Yoda), triky někde vypadají úplně debilně (rozhovor na ohnivé řece, ta přerostlá ještěrka, na které se vozil Obi-wan) a hlavně, scénář je někde trapně odfláknutý (přechod Anakina na Darth Vadera je rychlejší než vyjukaný mladík v bordelu). Přesto všechno je Epizoda III perfektní zážitek, protože se stanete svědky toho, jak se sága neuvěřitelně přesně a věrohodně uzavře. Stará a nová trilogie se spojí a ten příběh z předaleké galaxii dostane kolosální rozměry. Celou tu velkolepou, osudovou pohádku mám po tomhle dílu ještě radši.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Mno, tak čekal jsem něco mnohem horšího. Atmosféra původní ságy je pochopitelne pryč, ale nemůžu říct, že bych se u toho bavil nějak citelně míň. Jediné, co mi ve Skryté hrozbě opravdu chybí je postava jako Han Solo (nebo možná spíš herec jako Harrison Ford), jinak vše zůstalo při starém. Všechno je tu parádně kýčovité, infaltilní a přitom efektní, tak jak to máme u starwars rádi. Dokonce ani ten Jarjar Binks tam tolik nevadí, mezi vší tou pitvořící se havětí se dokáže úspěšně schovat. A co je nejdůležitější....Sága "pokračuje"!

Hooligans (2005)

Frodo Pytlík přicestuje po předčasně ukončených studiích v USA do Anglie, kde se od místních rowdies učí, co je to skutečný život. Místy neskutečně patetické, plné klišé a naivní (hooligans jsou v civilu roztomile uvědomělí hoši), přesto musím říct, že jsem si Huligány dokázal perfektně užít. Nenudíte se a i ta stokrát viděná klišé v rukou schopného režiséra pořád ještě dobře fungují. Dokonce ani to ponaučení na závěr mi tu tentokrát nevadilo.

Místo v životě (2006) (seriál)

Nebudu tomu dávat fatální hodnocení, protože jsem viděl všehovšudy asi půl dílu. Díky parkinsonistické kameře jsem si ale dokázal docela udělat obrázek o kvalitě tohoto žvástu.

Běžící muž (1987)

Neuvěřitelné zprasení jedné z nejlepších Kingových novel. Co bylo na Knížce geniální, to autoři vynechali a navíc obsadili Arnieho, který je všechno možné, jen né ten správný Running Man. Až King jednou umře a bude se obracet v hrobě, bude to dělat kvůli tomuto filmu.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Nick Slaughter je třída. Vždycky když si vzpomenu na Vražedné pobřeží, mám chuť pořídit si havajskou košili,drsňácký culík, decentní muskulaturu a zajít si do plážového baru na drink s nějakou plážovou kráskou. Rozhodně bych to neurážel srovnánváním s blábolem typu Baywatch. Nostalgie mi radí dát nadprůměr a já to udělám.

Truman Show (1998)

Mám pocit, jakoby se Peter Weir zmocnil mých paranoidních představ, obsadil do nich Jima Carreyho a natočil tak tu nejpropracovanější reality show v historii. Není k tomu co dodávat, je to skvělý po všech stránkách - scénář, herci, hudba.....všechno ťip ťop.

Cesta na Měsíc (1902)

Úplně nejlepší je na tom to naivní nadšení, jak režiséra, tak těch perfektně srandovních herců. Fakt jsem se bavil. Ještě nesmím zapomenout na geniální hudební doprovod (nevím jestli k tomu měl patřit původně, ale seděl tam výborně) a na svou dobu neskutečný triky. Jenom mi sakra vysvětlete, proč do toho neustále musel kecat ten Franta ??