Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie
  • Krimi

plakát

Zločin (2011) (TV seriál)

Zajímavý seriál z prostředí kriminálních vod. Ústřední dvojice Sarah Linden a Steven Holder mi první 2-3 díly až tak moc nesedla, ale to se postupem času rychle změnilo. Nakonec tato dvojka byla to nejlepší z celého seriálu. První a druhá řada se týká jednoho případu, ty byly nejspíše nejlepší, co se ale týče případu, dost se od něho odbočovalo a do popředí se dostala i různá rodinná dramata. Někdy mě seriál až zas tolik nebavil, ale vždy jen určitá část v určitých episodách. 3 a 4 řada na sebe taky navazazovaly a případy se objevily hned dva. Opět dobré řady, ale tady trochu zaostávalo vyšetřování. Prostě je to jiné než severské kriminálky a jestli jste na ně zvyklí, budete si tady připadat někdy trochu zvláštně, protože ne vždy to je krimi. Každopádně to je velice povedený a dobrý seriál, ale dle hodnocení a jiných komentářů jsem čekal něco trochu jiného. Za mě slušný 4 *

plakát

Zločin - Série 4 (2014) (série)

4. série byla ve všem lepší než ta předchozí

Žena v okně (2021)

Když přežijete první půlhodinu vyklube se z toho celkem dobrý thriller. Co se ale týče filmu Disturbia jenž mě ho tento film připomíná, tak ten zůstává mnohem lepší. Sice se místo dramatu zaobírá prvky komedie, ale bavil mě víc.

Ďábel (2020)

Tarantinovskej styl nemám rád. První a poslední půlhodina nebyla špatná. Poslední půlhodina byla vlastně luxusní, ale ta hodina a půl v prostřed, tak to byl nesmysl. Plno keců o ničem, nelogičnost, ti lidi byli vypatlaní jak neandrtálci a celkově ta křesťanská tématika udělal z tohoto náboženství bandu fanatických bezmozků... Natočené to bylo pěkně, scény a efekty skvělé, ale logika scénáře, tam se to sesypalo ... Buď to napsal vyfetovanej hipísák, a nebo byl v polovině 20 století americkej středozápad opravdu ještě plnej opic

plakát

Zločin - Krysař (2013) (epizoda)

Zatím asi nejhorší série. Respektive série s nejhorším koncem.

#Žiju (2020)

Vynikající survival horor - thriller. Nejedná se sice o klasický survival, ale spíše o atmosferický horor, který se odehrává v bytě, protože se to venku a ve vnitřních prostrách hemží zombíkama, ale je to atmosferický a dobře natočený zajímavý film. Takovéto počiny mám rád a od 5 hvězd to dělila snad jen krátká délka a málo rozmotaný příběh. Rád bych viděl jak to vypadalo ve městě atd. Škoda, že nás tvůrci nevzali ven na nějakou napínavou cestu i za hranice sídliště, kde se tento povedený snímek odehrává.

Moon (2009)

V celku povedená a zajímavá scifi jednohubka.

plakát

Zločin - Série 2 (2012) (série)

Tak se případ po 2 sériích vyřešil. Konec byl příjemný a emotivní. Byly v tom zapletený 3 postavy, uhodnout kdo to byl bylo víceméně nemožný, a tipovat bylo zbytečný, protože to mohl být kdokoliv. Tak nějak jsem čekal že to bude někdo známý, ale na druhou stranu mě moc neuchvátil důvod vraždy. Zjistíte, že to udělal pro mě nesympatický člověk, který tam je úplně od začátku, někoho to napadnout mohlo, že by to mohl být on, mě to přišlo až moc okatý, takže jsem na tuto osobu nemyslel no a nakonec to ona byla. SPOILER !! Plus jeden zazobanej kokůtek, kterej i když byl součástí u usmrcení nesouhlasil s tím, a pak teta, která nevěděla, že je v kufru její neteř, to mě hodně překvapilo. Říkám ale narovinu, že důvod vraždy byl dementní a že v podstatě byla zabita náhodou. Jinak seriál je to osobitý, zajímavý a jiný, než i severských kriminálek. Bavilo, i když jsem čekal trošku něco jiného. Uvidíme co bude dál

plakát

Zrůdno (2016) (TV seriál)

1 řada byla dobrá, místy až výborná, na to, že se jedná o opravdu nízkorozpočtovej seriál .. druhá řada ze začátku byla taky víceméně dobrá, ale jen ze začátku, od půlky to byl totiž takovej divnej guláš mezilidských vztahů a místy až nesmyslná telenovela. Konec zase začal gradovat, poslední 2 díly byly zase skvělý, ale skončilo to naprosto otevřeně a je vidět, že měla být další řada. Bohužel, takhle zůstala jen divná pachuť na jazyku a na seriál určitě rychle zapomenu.