The Haunting - Znamení času (2018) (epizoda)

Nejkratší, ale zároveň nejlepší epizoda. Scéna v autě byla top, stejně tak herecké výkony. Konec pak krásně navnadí na pokračování a blížící se finále.

The Haunting - Chvalozpěvy (2018) (epizoda)

Lepší než minulý díl. Atmosféra super, scény s plísní a zazděným zedníkem top a konec je konečně ve znamení toho na co čekáme celou dobu.

The Haunting - Dvě bouřky (2018) (epizoda)

Propojení dvou časových rovin bylo fajn, natočené to bylo pěkně, ale příběh se nikam neposunul. Odmítání Steva je taky trošku mimo a atmosféra, temno a horor byl v této epizodě mírně slabší. To ale neznamená, že to nebyl další vynikající díl. Silné 4* možná i 4,5* bez debat. Na suverénní plnou palbu to ale tentokrát úplně nebylo.

The Haunting - Paní s ohnutým krkem (2018) (epizoda)

Masakr. Bravurně zahrané, skvěle napsané. Tohle je kvalitní filmařina s chytrým, propleteným a parádně vyprávěným příběhem. A i když byla epizoda pomalá, tak atmosféra se opět povedla a z konce mrazí.

The Haunting - Jenom dvojčata (2018) (epizoda)

Tentokrát je to Luke. Čekal bych nejslabší epizodu, ale tvůrci každou svoji postavu dokážou tak perfektně, že to propojení a seznámení s postavou je bravurní. Je super i prolínání časových linií.

The Haunting - Na dotek (2018) (epizoda)

Skvělý díl plný bravurně vyprávěného příběhu s perfektními hereckými výkony. Tato epizoda se věnuje Theo, která je aktuálně se Stevem z rodiny nejzajímavější a to i především díky jejím schopnostem, které zdařile stále tají. Pomalu ale jistě se dozvídáme záhadné události tohoto nepříjemného domu a životy rodiny, která v něm žila. Scéna ve sklepě brrr.

The Haunting - Otevřená rakev (2018) (epizoda)

Pomalý ale zajímavý díl, ktery svým působivým vyprávěním a prolínáním časových linií, dokázal dost zaujmout. Hodně k tomu přispěl fakt, že seriál udržuje solidní atmosféru s lehkou a decentní duchařinou. Ta sice úplně nevystraší, ale méně je nekdy více a v případě, že seriál brnká trochu na reálnou notu, tak to méně dokáže vystrašit více, když je to uvěřitelné, než když by tam duchové lítaly na každém kroku. K 5* se taky dost zavděčily scény s márnici. Trošku mi to připomnělo Tajemství smrti slečny neznámé.

Sněžné bratrstvo (2023)

Stejně jako přežít, tak i sněžné bratrstvo je skvělým filmem této smutné tragédie. Skvěle zahraná a natočená záležitost, takže těch 140 minut uteče poměrně rychle. Některé záběry a scény byly dost věrohodné a přenesly hutné emoce i na diváka. Škoda, že pochodu přes Andy nebylo věnováno více času. Jinak kvalitní podání této katastrofy a rekonstrukce opravdu perných chvil pro přeživší, kteří bojovali až na hranici života a smrti.

Outsider (2020) (seriál)

Naprostý luxus. Seriál začínající jako běžná detektivka, byť s drsným případem, kdy se najde zohavené tělo dítěte a začne vyšetřování. Stopy vedou k pachateli, jenže časem se ukáže, že vše je úplně jinak, než jak to vypadá, a ještě hůř, protože někde číhá mnohem větší nebezpečí. Tím seriál postupem casu začne nabírat mysteriózní prvky a atmosféra začne houstnout a to dost bravurně. Herecky se taky jedná o naprostý top a co se týče hudby, tak ta jen podkresluje tíživou a temnou atmosféru. První polovina je naprosto neskutečná, druhá sice poleví, ale pořád se jedná o skvělou podívanou. Ke konci se pak začne vytrácet to tíživé mysterično, seriál se trochu změní a konec i když je nejslabší, tak je stále kvalitní. Musím hodnotit plným počtem, protože většina seriálu je skvělá a za mě se jedná o jeden z nejlepších temných krimi seriálů.