The Man from Earth: Holocene (2017)

Na tenhle film jsem se celkem dlouho těšil, vzhledem ke kultovnímu prvnímu dílu. Tím větší je moje zklamání z tohoto filmu.. kamera připomíná staré béčkové seriály americké produkce, postavy jsou nepříjemně umělé a nereálné.. Z konceptu prvního dílu nezůstala žádná dobrá stránka a otevřený konec, který nám tvůrce okomentoval slovy "chceme pokračování nebo dokonce seriál.." mě zklamal ještě víc. Ve výsledku konec opravdu vypadá jen jako nějaký závěr pilotní epizody ne zrovna úspěšného seriálu, o což se tvůrce očividně dobudoucna snaží. Tomu, kdo měl to štěstí a viděl zatím pouze první díl, silně doporučím NEDÍVAT se na toto velice, velice nepovedené pokračování. Jedna světlá stránka tu ovšem je, a tu nemůžu opomenout, a to je pojem jakým tvůrce pojal distribuci snímku. Ta je vskutku netradiční, u takto relativně vysokorozpočtového díla. Na kvalitách filmu to sice pranic nemění ale takovému odvážnému kroku rozhodně tleskám :)

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad) odpad!

Jak napsal Enšpígl, "Ten pořad nebyl o vás, ale o těch dvou na pódiu". Ani tak prostou myšlenku obecenstvo očividně nepochopilo. Ale tak čemu se divit, když většina voličů páně Zemanových jsou právě takoví sígři, co vyrušovali už při školních besedách a nikdo je tomu ani za jejich půlstoletí života zřejmě neodnaučil. Pana Drahoše bych v čele státu viděl rád, tím více mě mrzí ta vysloveně štvavá kampaň snad všech komerčních televizí zaměřená proti němu. Voříšek byl spíš uvaděč kandidáta Zemana a podomní prodavač rohoží, nežli moderátor debaty a publikum se pokoušel uklidňovat jen, pokud byl na řadě jeho miláček v plandavém brnění nebo si musel sjednat ticho v sále, zatvářit se světobodně a tajemně, aby všem divákům hrdě oznámil, kolik jich je (...). Téma migrace zahájené od studia stanice Prima bylo už vyloženě demagogickým výstupem mířeným proti J.Drahošovi a že on sám nikdy pro kvóty ani pro neřízené vpouštění všech uprchlíků, po vzoru Německa, nebyl ani nehlasoval a ačkoli mnohokrát i během debaty tuto skutečnost opakoval, zemanovská horda se přišla očividně pouze vyřvat a veškerý odpor zůstával přehlížen a fakta ignorována. Je to smutné. Já jenom doufám, že debata na ČT bude snad alespoň trochu důstojná a publikum korigované. I kdyby tam měla stát Jílková s rukama v bok a všem vulgaristům máchat ústa mýdlovou vodou. odpad!

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Promyšlené anime s komplexním příběhem, humorem, který často opravdu pobaví a krásně pohádkový rozmanitý svět. Kniha Ohně podle mě trochu trpěla samotným pohádkovým konceptem (absence násilí..) ale díky tomu je celý pořad vhodnější pro dětské publikum a až tolik mě to nerušilo. Prvky filozofie, písně strýce Iroha, seznámení se zásadami různých východních nauk a dokonce i politikou, to vše dělá z této seriálové trilogie podle mě dokonalý pořad pro děti. Rozhodně 5/5

Death Note (2017) odpad!

Naprosto zbytečná P.C. adaptace již jednou naprosto bezchybně zpracovaného nápadu. Japonská hraná verze je jednoduše dokonalá, jak věrností s předlohou, tak obsazením, kde doopravdy víceméně 95% všech herců naprosto věrně připomíná své komiksové předlohy. Ale tohle...? Ne, děkuji. odpad!

Princ a Večernice (1978)

Juraj Ďurdiak je pro mě vyložený antiprinc. No, vážně.. horší obsazení téhle role už nenašli? Děj je vleklý, princovy činy (neřku-li vyložená debilita) jsou vyloženě rozčilující snad i pro ty děti, hlavní padouch je ve výsledku snad větší sympaťák než princ i s šikanujícími švagry.. za mě 3/5

Pyšná princezna (1952)

Tahle pohádka mě osobně nikdy nijak nenadchla. 2/5

Dívka na koštěti (1971)

Předem avizuji, že toto není objektivní hodnocení a především konstantní "vymývání" mozku opakovanými zhlédnutími tohoto filmu se mi vryl do paměti a do dětství tak, že nelze hodnotit jinak. Mimoto hezká pohádka s neupiratelným přínosem české kinematografii a vcelku sympatické obsazení (kromě Hrušínského ale to je už věcí názoru). 5/5

Šíleně smutná princezna (1968)

Kupodivu i přes veškerou snahu páně Neckářovy ve výsledku celkem vtipná a pěkná pohádka s pěknými popěvky a veskrze sympatickým obsazením. 4/5

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Když nic jiného, musí se nechat, že rýmované texty jsou mnohdy excelentní a postava krále Kazisvěta VI. je sama o sobě velice povedená. Stranou všechnu komunistickou propagandu, která po létech na mě samotného ze snímku čiší, jako malému mi to nikdy nevadilo a nevím, proč by mělo teď. Však kam jinam komunismus patří, než do pohádky? ;) Za mě 4/5. "...pod kopyty koní zhyne Vaše zem!"