Pasažéři (2016)

Myslím, že film Pasažéři je hlavně o lásce na pozadí krize. Velice se mi líbí různá dilema, která musí hrdinové řešit. Probudit nebo neprobudit? Vždyť jí tím přeci jen může zkazit celý život. Otevřít nebo neotevřít výpust ? Buď je možnost, že zemře Vaše znovuobjevená láska nebo on, vy a zbylých 4998 lidí. Jít hibernovat nebo nejít ? Tady si myslím byla volba vcelku jasná, i když záleží na povaze člověka. Mimo jiné mi přijde vcelku poetický fakt, že se poznali dva nešťastní lidé kteří nezapadali do systému, a proto chtěli změnu. Nehoda lodi je však dovedla k sobě a oni mohli být konečně šťastní. Nebýt této události, tak by na sebe nejspíš nikdy nenarazili a přišli tak o šanci na lepší, smysluplnější život.

Nerve: Hra o život (2016)

Jaké informace o sobě na internetu sdílíte? Kdo s těmi informacemi může operovat? Kam až to může vést? Přesně o tomhle vypráví Nerve.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Poutavý film, který Vás dokonale vtáhne do děje. Skvělé herecké výkony, dobře zvolená hudba, nádherně prokreslující děj.

Ave, Caesar! (2016)

Tento snímek bych nazval fraškou. Je to komedie, ale není zde prakticky nic vtipného. Údajně je to drama, ale nevšiml jsem si v něm ničeho dramatického. Jen ten muzikál to trochu připomíná. Bohužel ani hvězdné obsazení tohoto filmu nezachrání přehnaně pestrý a víceméně suchý děj. Tento snímek by snad ocenili jen Britové, což je velmi úzká skupina obyvatel země.

Warcraft: První střet (2016)

Dle mého názoru je to vcelku vydařený snímek, jen bych řekl, že někomu, kdo Warcraft nikdy nehrál moc neřekne. Jsou zde slyšet murloci, ukazují zde expící oblasti jako Redridge mountains, dokonce na začátku jsou vidět Draeneiové. Jak jsem již řekl, nehráči si u tohoto snímku budou nejspíš nudit.

Podnikavá Joy (2015)

Přiznávám, je to těžce stravitelný příběh. Hlavně tedy zpočátku. To nejkouzelnější, co může nabídnout je lidský příběh plný emocí. Charaktery jsou tak dobře napsány a ztvárněny, že by jste věřili, že to jsou lidé ze sousedství. Jakmile překonáte těžký začátek, tak dostanete krásný příběh. Složitý, ale uvěřitelný.

Christmas Eve (2015)

Mně osobně se na filmu líbí, že nemá přehnané ambice. Prostě jen vypráví příběhy různých lidí s ne vždy optimistickými konci. Je zde krásně vykresleno jak někdy špatná věc může vést k něčemu dobrému. Můžeme zde spatřit jak dopadá přehnané lpění na maličkostech či přehnaná arogance. Asi nejlepší věc kterou nám Christmas Eve nabízí je příběh plný lidí, jež můžeme běžně potkat všude kolem nás. Myslím, že snímek je určen všem, kteří mají rádi příběhy, kde nejsou na prvním místě žádné špičkové efekty, ale děj.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Já teda nechápu, jak se tohle může někomu líbit. Jsou to vlastně uměle okopírované episody čtyři a šest, s tím, že se to zasadí do nějakého rádoby cool příběhu. Naprosto nepochopitelné pro mě je, jak netrénovaná, na sílu citlivá dívka může přemoci trénovaného a v síle silného sitha. Absolutně nechápu, jak se mohl nechat takhle rozsekat, když prokázal, že je velice silný. Dále bych si představoval, že alespoň Lukova sestra by mohla umět ovládat sílu, když je rytířů jedi tak málo. Velice mě zklamalo obsazení Kylo Rena, dle mého názoru se na tu roli ten herec prostě nehodil. Taky by mě zajímalo, kam se poděli všichni rytíři z nového řádu, a jestli má Luke děti jako v knihách. Nevím, kdo proboha vymýšlel dialogy C3PO, ale vůbec se mu ty jeho hlášky nepodobaly, navíc byl hodně trapný. To i tvůrci Star Wars: Clone Wars ho vystihli lépe. Tento film je zklamání roku, pokud se chcete bavit, zajděte do kina raději na něco jiného.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Musím přiznat, že mě se předchozí díl líbil víc. Tenhle díl není špatný, jen scény mi přijdou takové nedotažené do konce. Čekal bych větší porci napětí, stejně jako v předchozích dílech. Jelikož jsem viděl všechny díly této ságy, tak mohu říci, že to nebyla chyba herců, jen ty scény byly hrozně uspěchané. Jak zde popisuje jeden z dalších hodnotících, tak za to nemalou porcí přispívá špatný úhel záběru kamery. I tak jde o pěkný zážitek. Rozhodně všem nadšencům doporučuji si přečíst knihy, je to zajímavé čtení.

Spectre (2015)

Skvělý zážitek s tímto filmem. Děj dle mého dává smysl a člověk se v něm nemá šanci ztratit. Příběh je lineární, čím více ho odkrýváte , tím více Vám dává smysl. Nový Bond je též více vtipný než předchozí díly, mně osobně takové pojetí vyhovuje. Nechápu zde lidi, kterým se zdá bez smyslu a dokonce ho hodnotí jako nehorší s Danielem Craigem. Efekty zvládnuté na výbornou, herecké výkony mi též přišli dobré. Soundtrack nemá smysl hodnotit, ten je dobrý vždy, jen mi moc nesedla úvodní píseň. Nesmím opomenout to gradované napětí v klíčových scénách, to mě ohromilo. Každému fanouškovi Jamese Bonda se film líbit zcela jistě bude. A ostatním? Proč ne?